Kodi Crackdown 2017 – The Defite Timeline

Kodi Crackdown w USA, Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Australii? Prawdopodobnie słyszałeś wiele wiadomości o władzach atakujących sprzedawców urządzeń z Android TV i nieoficjalnych twórców dodatków Kodi w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Czy powinieneś się martwić, czy to po prostu strach przed snem? W tym artykule przyjrzymy się ważnym wydarzeniom związanym z użyciem „nielegalnych” dodatków Kodi. Będziemy również aktualizować ten artykuł, gdy pojawią się nowe poważne problemy prawne związane z korzystaniem z Kodi.


Kodi Crackdown 2017 - The Defite Timeline

Kodi Crackdown 2017 – The Defite Timeline

Kodi Crackdown 2017 – The Defite Timeline

Zanim przejdziemy do całego incydentu, w którym musimy zaznaczyć, że Kodi jako aplikacja jest całkowicie legalna. Nie łamiesz żadnego prawa, pobierając i instalując aplikację Kodi. Jednak, podobnie jak na przykład w przypadku aplikacji uTorrent, możesz potencjalnie uzyskać dostęp do materiałów „pirackich” za pośrednictwem Kodi. Sama aplikacja Kodi nie jest powiązana z dodatkami innych firm, które ułatwiają dostęp do pirackich filmów, programów telewizyjnych lub transmisji na żywo.

Luty 2017 r

 • Pojawiły się wiadomości, które wskazują, że brytyjskie biuro ds. Własności intelektualnej rozpoczęło konsultacje w sprawie pudełka Kodi pod naciskiem podmiotów praw i nadawców. Wydaje się, że celem jest zaostrzenie przepisów i dostosowanie przepisów dotyczących praw autorskich, które dotyczą nie tylko sprzedawców pudełek Kodi, ale także użytkowników końcowych.

Marzec 2017 r

 • Lord Toby Harris, przewodniczący National Trading Standards w Wielkiej Brytanii, stwierdził, że „ostrzegłby również każdą osobę lub firmę sprzedającą lub obsługa takiego urządzenia (Pudełka Kodi), że naruszają prawo autorskie. Krajowe standardy handlowe będą nadal chronić legalny biznes i ścigać tych, którzy naruszają prawa autorskie w ten sposób. ”

Kwiecień 2017 r

 •  ETS, zwany także Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości, orzekł, że „utwór chroniony prawem autorskim uzyskany przez transmisję strumieniową ze strony internetowej należącej do strony trzeciej oferującej to dzieło bez zgody właściciela praw autorskich” nie korzysta ze zwolnienia z przepisów regulujących dystrybucję treści chronionych prawem autorskim. Innymi słowy, przesyłanie pirackich treści za pomocą nielegalnych dodatków jest teraz równie nielegalne w UE jako pobieranie materiałów chronionych prawem autorskim.
 •  Amazon i Ebay oficjalnie zakazują sprzedaży urządzeń z Android TV na swojej stronie internetowej. Amazon nawet zagroził, że zawiesi konta każdego, kto będzie próbował sprzedawać „w pełni załadowane” urządzenia z Android TV.

Maja 2017 r

 • Facebook zaktualizował swoje zasady handlowe, aby zakazać sprzedaży pudełek z Android TV. „Sprzedaż na Facebooku jest zabroniona: Produkty lub przedmioty, które ułatwiają lub zachęcają do nieautoryzowanego dostępu do mediów cyfrowych.” strona czyta.

Czerwiec 2017 r

 • Phoenix, niezwykle popularny dodatek Kodi, wyłącza się. Jego twórca stwierdził, że „W świetle bieżących wydarzeń postanowiliśmy zamknąć Phoenix”.
 • Witryna TVAddons w tajemniczy sposób przechodzi do trybu offline. TVAddons jest domem dla repozytoriów Fusion. Bez ostrzeżenia strona przeszła w tryb offline i nigdy nie odzyskała. Dokonano wielu spekulacji, ale nikt tak naprawdę nie zna prawdziwego powodu.
 • FACT, brytyjska federacja przeciwko kradzieży praw autorskich, twierdzi, że użytkownicy Kodi, którzy wykorzystują nieoficjalne dodatki Kodi do strumieniowania pirackich filmów, programów telewizyjnych i transmisji na żywo, wkrótce będą kierowani powiadomieniami o naruszeniu praw autorskich.

Lipiec 2017 r

 • 3 domeny poprzednio obsługiwane przez nieistniejącą witrynę dodatków Kodi TVAddons zostały przeniesione do kanadyjskiej firmy zajmującej się ochroną prywatności. Każdy, kto kontroluje te domeny, mógłby zrobić wszystko, co chciał, aby narażać byłych użytkowników TVAddons.

Sierpnia 2017 r

 • TVAddons pojawia się ponownie w Internecie, ale pod nową domeną. Kilka kanadyjskich firm pozywa TVAddons za rzekomą niezgodną z prawem dystrybucję dodatków do oprogramowania Kodi

Listopad 2017 r

 • Wielu zewnętrznych twórców dodatków Kodi nazywa to, że rezygnuje z gry po otrzymaniu legalnych zagrożeń ze studia w Hollywood. W rezultacie popularne nieoficjalne wtyczki Kodi, takie jak Covenant, Bennu i Pro Sport, przestają działać.
 • Repozytoria innych firm, takie jak Colossus, Ares Wizard i Smash repo, również przechodzą w tryb offline.

Kodi Crackdown – What Can You Do?

Jak widać na powyższej osi czasu, nielegalne lub pirackie dodatki Kodi w ciągu ostatnich kilku miesięcy zyskały wiele złej reklamy. Trolle chronione prawem autorskim w Wielkiej Brytanii, USA, Kanadzie i Australii rozprawiają się z takimi dodatkami. Zawsze zaleca się szyfrowanie ruchu i ukrywanie adresu IP przy każdym przejściu do trybu online. Korzystając z wirtualnej sieci prywatnej, możesz przeglądać sieć anonimowo. Wszystko, co musisz zrobić, to pobrać i zainstalować aplikację VPN, a następnie połączyć się z serwerem VPN. Po zakończeniu twój adres IP jest ukryty i możesz skorzystać z następujących funkcji.

 • Odblokuj dodatki Kodi z ograniczeniami geograficznymi: Istnieje wiele dodatków Kodi, których można używać tylko w niektórych regionach. Dzięki VPN możesz ominąć regionalne ograniczenia.
 • Obejście Ograniczanie przepustowości ISP: Czy zauważyłeś kiedyś, że prędkość Internetu jest przyzwoita, jeśli przeglądasz strony internetowe, ale nagle spada, gdy oglądasz filmy online? W takim przypadku dostawca usług internetowych prawdopodobnie ogranicza przepustowość łącza internetowego. Korzystanie z VPN zasadniczo pozwala uniknąć takich sytuacji.
 • Najwyższa prywatność: Dodaj dodatkową warstwę prywatności i bezpieczeństwa do wszystkich swoich działań online.
 • Aplikacje VPN: Nie musisz być maniakiem technologii, aby skonfigurować połączenie VPN dzięki przyjaznym dla użytkownika aplikacjom VPN na PC, Mac, Android, iOS i FireStick.

Z własnego doświadczenia, ExpressVPN to najlepsza usługa VPN, której można używać z Kodi. Zoptymalizowali swoje aplikacje VPN, aby lepiej współpracowały z dodatkami Kodi i stosują zasady braku dzienników. Sprawdź naszą sprawdzoną listę najlepszych sieci VPN Kodi w 2017 roku poniżej.

Kodi Crackdown 2017 – Co dalej

To, czy użytkownicy końcowi Kodi będą kolejnym celem ataków Kodi, dopiero się okaże. Niektóre nieoficjalne dodatki, takie jak Quasar i Kodi Popcorn Time, oparte są na P2P. Śledzenie osób, które ich używają, nie byłoby takie trudne. FACT twierdzi również, że ma listę nazwisk, która obejmuje osoby, które kupiły Android Boxy wstępnie załadowane z dodatkami innych firm. Czas pokaże, czy poważnie traktują swoje groźby, czy nie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map