Nieznane zagrożenia związane z używaniem Kodi – 5 Problemy bezpieczeństwa, o których nikt Ci nie mówi

Czy istnieje ryzyko związane z Kodi? Czy streamery Kodi powinny martwić się o swoje bezpieczeństwo w Internecie, gdy używają nieoficjalnych dodatków Kodi, takich jak Exodus, Covenant lub SALTS, do oglądania filmów, seriali i kanałów telewizyjnych na żywo? Kwestie bezpieczeństwa online są rzeczywiste i powinny stanowić problem dla codziennych użytkowników Internetu. Ale co z Kodi? Czy ta popularna aplikacja multimedialna może zagrozić Twojej prywatności? W tym artykule rzuciliśmy światło na 5 zagrożeń bezpieczeństwa, o których użytkownicy Kodi rzadko są świadomi.


Nieznane zagrożenia związane z używaniem Kodi - 5 Problemy bezpieczeństwa, o których nikt Ci nie mówi

Nieznane zagrożenia związane z używaniem Kodi – 5 Problemy bezpieczeństwa, o których nikt Ci nie mówi

VPN jest koniecznością

Zewnętrzne dodatki torrentowe, takie jak Quasar, polegają na protokole P2P. Pozwala to użytkownikom na strumieniowe przesyłanie filmów i programów telewizyjnych z plików torrent. Wielu streamerów Kodi nie wie, że dostawcy usług internetowych i trolle chronione prawami autorskimi mogą łatwo śledzić Twoje działania związane z przesyłaniem strumieniowym. Wynika to z faktu, że P2P polega na dodawaniu publicznych adresów IP osób, które wysiewają lub zerkają na określony plik torrenta do publicznego roju torrentów. Jedynym sposobem na uniknięcie przyłapania podczas przesyłania pirackich materiałów na Kodi jest użycie wirtualnej sieci prywatnej zwanej także VPN. Cały proces nie jest tak trudny, jak mogłoby się wydawać.

 1. Udaj się do ExpressVPN i załóż konto VPN.
 2. Pobierz / zainstaluj Oprogramowanie VPN twoje urządzenie Kodi.
 3. Po otwarciu aplikacji VPN, połączyć się z serwerem VPN.
 4. Na koniec otwórz Kodi i obejrzyj dowolny film, program telewizyjny lub transmisję na żywo całkowicie anonimowo.

ExpressVPN to najlepsza usługa Kodi VPN, z której możesz skorzystać. Wynika to głównie z tego, że ich aplikacje VPN są zoptymalizowane do współpracy z Kodi. Mają nawet aplikację VPN zgodną z FireStick. Możesz jednak również zarejestrować się u innych dostawców VPN.

Przesyłanie pirackich filmów wideo jest nieprawidłowe

Istnieje błędne przekonanie, że pobieranie filmów i programów telewizyjnych jest nielegalne. Z drugiej strony wiele osób uważa, że ​​streaming tych pirackich filmów jest całkowicie legalny. W kwietniu 2017 r. Europejski Trybunał Sprawiedliwości orzekł, że „utwór chroniony prawem autorskim uzyskany przez przesyłanie strumieniowe ze strony internetowej należącej do strony trzeciej oferującej to dzieło bez zgody właściciela praw autorskich” nie korzysta ze zwolnienia z przepisów regulujących dystrybucja treści chronionych prawem autorskim. Innymi słowy, przesyłanie pirackich treści za pomocą nielegalnych dodatków jest teraz równie nielegalne w UE jako pobieranie materiałów chronionych prawem autorskim. Ponownie, VPN ma kluczowe znaczenie, jeśli chcesz oglądać „pirackie” transmisje na Kodi bez naruszania prawa..

Aplikacja Kodi jest daleka od doskonałości

W marcu 2017 r. Pojawiły się wiadomości, że Kodi 17 Krypton miał poważną lukę w zabezpieczeniach, która potencjalnie pomogłaby cyberprzestępcom włamać się do twojego urządzenia. Za pomocą złośliwego oprogramowania napisy na filmie obcojęzycznym dostarczone przez repozytoria stron trzecich, haker uzyskałby pełną kontrolę nad urządzeniem, na którym zainstalowano aplikację Kodi. Ten problem bezpieczeństwa został rozwiązany poprzez wydanie aktualizacji Kodi 17.3. Jednak z pewnością nie oznacza to, że w obecnej wersji Kodi nie ma innych błędów bezpieczeństwa. Co więcej, wielu użytkowników Kodi nadal używa Kodi 17.1, a nawet Kodi 16.1 Jarvis, nieświadomych potencjalnych zagrożeń. Jeśli jesteś jedną z tych osób, wykonaj następujące kroki, aby zaktualizować aplikację Kodi do najnowszej wersji.

 1. Najpierw przejdź do oficjalnej strony pobierania Kodi.
 2. Stamtąd wybierz swój system operacyjny.
  Zainstaluj Kodi 18 Leia Nightly Build

  Zainstaluj Kodi 17.3 Build

 3. Po wyświetleniu wyskakującego okna wybierz „Zalecane.
 4. Teraz kliknij niebieski przycisk obok „Release”.
  Jak zainstalować Kodi 18 Leia

  Jak zainstalować Kodi 17.3

 5. Rozpocznie się pobieranie pliku instalacyjnego Kodi 17.3 Krypton.
 6. Po pobraniu pliku wystarczy go otworzyć, aby rozpocząć proces instalacji.

Jeśli używasz Fire Stick, skorzystaj z tego samouczka, aby zainstalować lub zaktualizować aplikację Kodi do Kodi 17.3. Jeśli zainstalowałeś Kodi na smartfonie, tablecie lub telewizorze z Androidem, możesz zaktualizować do wersji 17.3 również przez Google Play.

Dodatki innych firm nie są bezpieczne

Nieoficjalne dodatki Kodi, takie jak Exodus, SALTS, Covenant i Phoenix, umożliwiają oglądanie w Internecie dosłownie tysięcy filmów i seriali telewizyjnych. Jednak za każdym razem, gdy używasz tych dodatków, ufasz twórcom tych dodatków. W niektórych przypadkach nieoficjalni twórcy dodatków Kodi faktycznie nadużywali tego zaufania. W lutym ubiegłego roku pojawiły się informacje, że twórca dodatku Exodus wstawił złośliwy kod do popularnego dodatku, próbując zamień użytkowników Exodusa w botnety. Jego głównym celem było przeprowadzić atak DDoS na blogu Ares. Deweloper Exodus później odwrócił te zmiany, zanim przeprosił i ostatecznie ustąpił jako programista Exodus.

TVAddons Is Dead or Is It?

TVAddons byli twórcami dużego repozytorium Kodi Fusion. W czerwcu witryna TVAddons.ag nagle przeszła w tryb offline i nadal jest zamknięta do dziś. W zeszłym tygodniu Torrentfreak poinformował, że domena TVaddons została teraz przeniesiona do kanadyjskiej firmy antypirackiej. Według kierownika projektu Kodi, Nathana Betzena, strona trzecia kontrolująca te domeny mogłaby zrobić wszystko, co chciała, aby narażać byłych użytkowników TVAddons. Może to obejmować instalując obserwatora, który zgłasza adres IP użytkownika i wszystko, co robili w Kodi. Jeśli masz aplikację TVAddons zainstalowaną w aplikacji Kodi, najlepiej ją całkowicie usunąć. Oto jak odinstalować Fusion z Kodi 17 Krypton.

 1. Uruchom aplikację Kodi i przejdź do „Dodatków”
 2. Kliknij „Pole instalacji” w prawym górnym rogu.
 3. Teraz wybierz „Zainstaluj z repozytorium”.
 4. Następnie zlokalizuj repozytorium Fusion.
 5. Następnie kliknij go prawym przyciskiem myszy lub naciśnij długo, w zależności od urządzenia, na którym zainstalowałeś Kodi.
 6. Wybierz „Informacje” -> Odinstaluj.
 7. Po wyświetleniu monitu „Czy na pewno?” Kliknij przycisk tak.
 8. Jeśli chcesz usunąć plik źródłowy Fusion razem, przejdź do Ustawień -> Menedżer plików.
 9. Zlokalizuj „Fusion” i kliknij go prawym przyciskiem myszy.
 10. Następnie wybierz „Usuń źródło”.
 11. Po wyświetleniu monitu „Czy na pewno?” Kliknij przycisk tak.

Alternatywnie, możesz zresetować aplikację Kodi do ustawień fabrycznych, postępując zgodnie z tym przewodnikiem. Instrukcje dotyczące odinstalowywania poszczególnych dodatków można znaleźć tutaj.

5 Zagrożenia bezpieczeństwa Kodi, o których nikt Ci nie mówi

Za każdym razem, gdy korzystasz z dowolnej aplikacji, która ma dostęp do Internetu, wiąże się to z pewnym ryzykiem. Kodi nie jest inaczej. Zawsze upewnij się, że korzystasz z VPN. Aktualizuj także swoją aplikację Kodi. Usuń wszelkie dodatki lub repozytoria, z których już nie korzystasz lub które nie działają. Na koniec upewnij się, że na tym samym urządzeniu, na którym używasz Kodi, jest zainstalowany niezawodny program antywirusowy.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map