Czy korzystanie z ExpressVPN jest bezpieczne?

W dzisiejszych czasach ważne jest, aby mieć w swoim arsenale narzędzie bezpieczeństwa, takie jak VPN. Jednak nie każda sieć VPN rodzi się równa. Podczas gdy niektóre sieci VPN obiecują tylko prywatność i bezpieczeństwo, inne zapewniają. Jeśli zastanawiasz się, czy ExpressVPN rzeczywiście zapewnia swoim użytkownikom prywatność i bezpieczeństwo, czytaj dalej, aby uzyskać odpowiedź.


Czy ExpressVPN jest bezpieczny?

Czy ExpressVPN jest bezpieczny?

Polityka prywatności ExpressVPN

Na początek ExpressVPN ma jedną z najściślejszych i najbardziej przejrzystych zasad prywatności, które przeczytałem. Wyraźnie wiedzą, jak postępują z danymi użytkowników. Wyjaśniają nawet każdą potrzebę rejestrowania danych, aby pokazać, jak nie wpływa to na tego użytkownika:

Chociaż usługa wyraźnie stwierdza, że ​​prowadzą dzienniki dotyczące procesu rejestracji, są również jasne, w jaki sposób dane są wykorzystywane. Polityka prywatności ExpressVPN wyraźnie pokazuje, że chociaż może wiedzieć, że użytkownik skorzystał z usługi, nie ma pojęcia, jak:

Polityka prywatności określa szczegółowo środki bezpieczeństwa zastosowane przez ExpressVPN w celu zapewnienia bezpieczeństwa serwerów i danych użytkowników,

„Serwery mieszczą się w centrach danych o silnych praktykach bezpieczeństwa. Żadne z tych centrów danych nie wymaga od nas gromadzenia ani przechowywania danych o ruchu lub danych osobowych związanych z korzystaniem z usług VPN. Gdyby jakiekolwiek centrum danych poprosiło nas o rejestrowanie takich danych, natychmiast zaprzestalibyśmy operacji z tym centrum danych i znaleźliśmy alternatywne opcje. ”

Innymi słowy, możesz ufać, że ExpressVPN oferuje użytkownikom prywatność, na którą mogą liczyć. W rzeczywistości pokażę ci przykład z ich polityki prywatności w działaniu nieco dalej w tym artykule.

Funkcje bezpieczeństwa ExpressVPN

Istnieje wiele funkcji ExpressVPN, które aktywnie działają na rzecz bezpieczeństwa użytkowników. Oto niektóre funkcje zabezpieczające połączenie internetowe:

Split Tunneling

Jedną z funkcji oferowanych przez tego usługodawcę jest tunelowanie podzielone. Ta funkcja zapewnia użytkownikom większą kontrolę nad przekierowanymi danymi. W szczególności użytkownicy mogą wybrać ruch, który chcą przekierować. Innymi słowy, możesz utrzymać poziom bezpieczeństwa wymagany od VPN bez uszczerbku dla dostępu do sieci lokalnej lub prędkości Internetu.

Szyfrowanie

Sieci VPN szyfrują dane podczas podróży z bezpiecznego serwera na komputer iz powrotem. ExpressVPN wykorzystuje szyfrowanie AES-256, „ten sam standard szyfrowania przyjęty przez rząd USA”. Do tej pory nawet superkomputer nie był w stanie przełamać miliardów możliwości kombinacji tego szyfrowania.

Innymi słowy, żadna strona trzecia, niezależnie od tego, czy jest to dostawca usług internetowych, podmiot rządowy lub dostawca WiFi, nie może uzyskać dostępu do danych podczas korzystania z ExpressVPN.

Maskowanie IP

ExpressVPN ukrywa twój adres IP i zapewnia ci współdzielony adres IP na podstawie serwera, z którym się łączysz. Oznacza to, że będziesz mieć ten sam adres IP, co (prawdopodobnie) tysiące innych użytkowników. Innymi słowy, adres IP, który podasz, nie będzie dla ciebie pochodził.

DNS zero wiedzy

Jedną z doskonałych funkcji bezpieczeństwa oferowanych przez ExpressVPN jest funkcja DNS o zerowej wiedzy. DNS to sposób, w jaki urządzenie „tłumaczy adres URL kliknięty przez człowieka na [ciąg] liczb”, które może odczytać urządzenie. W przeciwieństwie do innych dostawców VPN, ExpressVPN oferuje własną usługę DNS wraz z usługą VPN. Ponieważ DNS dostawcy jest również szyfrowane, eliminuje wszelkie możliwe luki w zabezpieczeniach oferowane przez niezabezpieczony DNS.

Innymi słowy, użytkownicy ExpressVPN są bezpieczni przed „cenzurą, filtrowaniem DNS, phishingiem i innymi manipulacjami”. Co więcej, ponieważ żądanie DNS nigdy nie opuszcza tunelu VPN, otrzymujesz szybszy czas odpowiedzi.

Dowód z życia – prywatność ExpressVPN w działaniu

W 2016 r. Rosyjski ambasador w Turcji Andriej Karlow został zamordowany przez tureckiego policjanta Mevlüta Merta Altıntaşa. Rok później tureckie media oświadczyły, że ktoś użył serwerów ExpressVPN do usunięcia dowodów związanych z zamachem.

Władze tureckie następnie zajęły serwer ExpressVPN, próbując znaleźć dane, które wskazują na tożsamość tego, kto ujawnił dowody. Zgodnie z ich polityką prywatności ExpressVPN nie był w stanie pomóc władzom tureckim, ponieważ nie znaleziono odpowiednich danych.

ExpressVPN opublikował oświadczenie omawiające ten problem, wyjaśniające ich zaangażowanie w politykę zerowego logowania i potępiające korzystanie z usług VPN do nielegalnych działań.

Czy ExpressVPN jest bezpieczny? – Ostateczny werdykt

W skrócie tak. ExpressVPN jest zarówno bezpiecznym, jak i prywatnym dostawcą usług VPN. Możesz być pewny, że usługa, którą otrzymasz, będzie pasować do roszczeń zgłoszonych w ich witrynie do T. Dzięki ExpressVPN możesz mieć pewność, że otrzymujesz bezpieczne połączenie VPN przez cały czas.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map