Dlaczego warto korzystać z VPN z usługami VoIP? Które są najlepsze?

Czym dokładnie jest VoIP? Nic dziwnego, że większość ludzi nie wie, co oznacza ten termin, mimo że codziennie korzysta z tej technologii.


Najlepsze sieci VPN do połączeń VoIP

Najlepsze sieci VPN do połączeń VoIP

Był czas, kiedy komunikacja na odległość nie była wcale łatwa, ponieważ Internet nie istniał, a rozmowy telefoniczne były drogie. Było to zanim sektor prywatny wymyślił rozwiązania tych problemów.

Gra się zmieniła

Wykonywanie połączeń telefonicznych na duże odległości było niewyobrażalne, ponieważ były wygórowane. Właśnie dlatego listy były tak powszechne. Ale usługi „Voice over Internet Protocol” zmieniły całe oblicze komunikacji.

VoIP oznacza protokół Voice over Internet. Brzmi skomplikowanie? Nie jest tak, ponieważ każdego dnia większość z nas korzysta z innego rodzaju połączeń VoIP. Skype, Google Hangouts, WhatsApp to wszystkie formy połączeń VoIP.

Są popularne od lat, ponieważ są wygodnie łatwe w użyciu. Są również wyjątkowo przystępne cenowo niż tradycyjne połączenia telefoniczne. Na przykład wykonanie zwykłego połączenia telefonicznego z USA do Wielkiej Brytanii może kosztować 1 USD za minutę.

Ale jeśli użyjesz Skype do wykonania takiego połączenia, będzie to kosztować zaledwie jeden cent za minutę, co jest dobrą okazją. Ponieważ Internet jest dziś łatwo dostępny, a większość ludzi jest wyposażona w smartfony i laptopy, wykonywanie połączeń na duże odległości przez VoIP jest bezproblemowe i tanie.

W skrócie, „Voice over Internet Protocol” to usługa telefoniczna świadczona przez Internet i przekształcająca wejście głosowe w sygnał cyfrowy. Jeśli rozmówca i odbiorca rozmawiają na tej samej platformie, połączenie jest bezpłatne.

Jednak w niektórych krajach połączenia VoIP są zakazane. Dotyczy to na przykład Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Ludzie muszą korzystać z wirtualnej sieci prywatnej, aby uzyskać dostęp do usług takich jak Skype, Hangouts i WhatsApp. Zanim omówimy najlepsze sieci VPN do uzyskiwania dostępu do VoIP, zobaczmy, dlaczego technologia VoIP jest tak popularna.

Popularność VoIP

Istnieją miliony powodów, dla których technologia VOIP została powszechnie przyjęta przez miliony ludzi na całym świecie. VoIP oferuje funkcje, które nie są możliwe niekonwencjonalne połączenia telefoniczne. Technologii VoIP można używać do wykonywania połączeń głosowych i wideo.

Ta rewolucyjna technologia pozwoliła pozostać w kontakcie bez względu na odległość. Niektóre z kluczowych cech technologii VoIP to:

Opłacalność

Wszyscy wiemy, że regularne połączenie telefoniczne z kimś po drugiej stronie świata byłoby drogie. Jest to jednak łatwiejsze dzięki technologii VoIP, która jest łatwo dostępna wszędzie tam, gdzie jest połączenie z Internetem.

Nie ma znaczenia, jak daleko do miejsca, do którego dzwonisz; tak długo, jak twoje połączenie internetowe jest silne, połączenie będzie płynne. Na przykład, jeśli Ty i osoba, do której dzwonisz, korzystasz ze Skype’a, rozmowa nic Cię nie kosztuje.

Ale jeśli wykonujesz połączenie ze Skype na zwykły numer telefonu komórkowego, koszt połączenia będzie tak niski, jak jeden cent za minutę. Taka przystępność cenowa jest niewyobrażalna w przypadku zwykłych połączeń telefonicznych.

Ruchliwość

Połączenia VoIP nie mają ograniczeń geograficznych. Jeśli korzystasz ze zwykłego operatora telekomunikacyjnego, aby wykonać połączenie telefoniczne, musisz włączyć usługi roamingowe, jeśli chcesz uzyskać dostęp do usługi w innym kraju.

Ale jeśli korzystasz ze Skype Hangouts WhatsApp lub innej usługi korzystającej z technologii VOIP, możesz wykonywać połączenia zi do dowolnej części świata, niezależnie od Twojej lokalizacji.

Tak długo, jak masz laptopa lub urządzenie mobilne, które może łączyć się z Internetem, możesz łatwo i bezproblemowo cieszyć się połączeniem „Voice over Internet Protocol”. W większości przypadków opłaty za przesyłanie danych pozostaną takie same, niezależnie od lokalizacji, z której wykonujesz połączenie.

Bezpieczeństwo

Technologia VoIP jest znacznie bardziej zaawansowana niż zwykłe połączenia telefoniczne, a oferowane przez nią bezpieczeństwo jest również lepsze. Połączenia VoIP są bezpieczne, ponieważ połączenie jest szyfrowane i nie można go zhakować. Aplikacje używane do wykonywania tych połączeń są wysoce szyfrowane i chronione przed nieautoryzowanym dostępem.

Najlepsze sieci VPN do odblokowywania usług VoIP

Wielu jest obecnie dostawcami VPN na rynku. Każdy z nich obiecuje silne bezpieczeństwo, wysokie prędkości, szybkie pobieranie i usługi na najwyższym poziomie. Znalezienie najlepszego VPN dla VoIP oznacza nadanie niektórym funkcjom większego znaczenia w stosunku do innych, w tym takich jak szybkość i dystrybucja serwerów. Powiedziawszy to, rzućmy okiem jedne z najlepszych VPN dla usług VoIP.

1. ExpressVPN

ExpressVPN robi wspaniałe rzeczy dla użytkowników VoIP. Firma ma dużą sieć 145 serwerów w 94 różnych krajach, z czego można wybierać. Jeśli w ogóle martwisz się utratą jakości połączeń, ExpressVPN jest zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem. Ponadto ExpressVPN ma zerowe zasady rejestrowania ruchu, aby pomóc Ci zachować dane przed dostępem stron trzecich. 256-bitowe szyfrowanie AES chroni dostawców usług internetowych i hakerów przed szpiegowaniem prywatnych rozmów, umożliwiając korzystanie z dowolnego VoIP, który Ci się podoba, bez obawy o bezpieczeństwo. Przeczytaj więcej o ExpressVPN w tym artykule.

2. IPVanish

Tak jak sama nazwa wskazuje, IPVanish czyni Cię niewidzialnym w Internecie. Usługa istnieje w celu promowania bezpłatnego i otwartego internetu, umożliwiając użytkownikom łatwe omijanie filtrów cenzury i łatwe przekraczanie blokad rządowych. Sieć usługi obejmuje 850 serwerów w 60 różnych krajach, a między nimi znajduje się ponad 40 000 adresów IP. Zapewnia to ogromną swobodę użytkownikom VoIP, którzy potrzebują solidnego połączenia bez żadnych opóźnień. Aby uzyskać więcej informacji o tym dostawcy, przeczytaj to artykuł.

3. NordVPN

NordVPN jest niezwykle wysokiej jakości dostawcą VPN odpowiednim do odblokowywania VoIP. Firma prowadzi dużą sieć ponad 1000 serwerów w 56 różnych krajach. NordVPN konfiguruje również wiele z tych serwerów w celu uzyskania optymalnej prędkości. Ten dostawca robi wspaniałe rzeczy z prywatnością i bezpieczeństwem online, szczególnie dzięki podwójnej funkcji VPN. Rozmowy VoIP korzystające z tego podwójnie opakowanego szyfrowania są niezniszczalne, nawet dla ogromnych superkomputerów. Więcej na temat NordVPN tutaj.

4. BulletVPN

Najlepsza rzecz w tym BulletVPNUsługa to prywatność, którą możesz cieszyć się dzięki szyfrowaniu połączenia. Jeśli dbasz o swoje dane osobowe i nie chcesz, aby osoby trzecie słuchały twoich rozmów, BulletVPN jest tym, czego potrzebujesz. Jeśli zastanawiasz się także nad innymi dostawcami, upewnij się, że dobrze zapoznają się z oferowanymi przez nie funkcjami, a także porównaj je z wymaganiami, jakie masz. Skorzystaj z 30-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy Bullet VPN. Więcej informacji o BulletVPN znajduje się w następujący artykuł.

Dlaczego warto korzystać z VPN dla usługi VOIP?

Podczas gdy w niektórych krajach usługa VoIP jest częścią codziennego życia ludzi, w innych krajach takie usługi są niedozwolone. Zazwyczaj kraje z reżimem ucisku są zwykle tymi, które zakazują korzystania z takich technologii.

Niektóre kraje, w których usługi VoIP są zakazane, to Chiny, ZEA, KSA, Oman, Korea Północna, Kuwejt, Libia i Meksyk.

Jeśli chcesz korzystać z aplikacji do połączeń wideo lub głosowych w tych regionach, musisz uzyskać dostęp za pośrednictwem wirtualnej sieci prywatnej. Sieci VPN mogą odblokowywać wszelkiego rodzaju aplikacje i usługi, niezależnie od tego, czy są zablokowane w regionie, czy pod kontrolą rządu.

Obecnie ludzie wolą korzystać z usługi VPN wraz z usługą VPN, ponieważ te dwa połączone oferują znacznie większe zalety.

Jak VPNy odblokowują usługi VOIP

Wirtualne sieci prywatne nie tylko odblokowują usługi VoIP, ale także zapewniają dodatkową warstwę bezpieczeństwa. Usługi „Voice over Internet Protocol” są szyfrowane, a połączenia są zwykle chronione przed nieautoryzowanym dostępem. Mimo to zawsze istnieją zagrożenia bezpieczeństwa. Przypadki hakowania połączeń VoIP nie są niespotykane.

Dlatego VPN ułatwia komunikację, zapewniając jednocześnie łatwy dostęp w dowolnym regionie.

W krajach takich jak Chiny usługi VPN i VoIP są niedozwolone. Chociaż zdecydowanie utrudnia to dostęp do pożądanych usług, nie jest niemożliwe znalezienie sieci VPN, która pozwoli odblokować usługi połączeń głosowych i wideo.

Renomowani dostawcy VPN, tacy jak ExpressVPN, nadal mają możliwość odblokowania zastrzeżonych usług w krajach takich jak ZEA, Chiny i Rosja. Zanim wybierzesz usługę VPN do odblokowywania aplikacji VoIP, sprawdź, czy działają one we wszystkich regionach.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map