Najlepsza sieć VPN, aby zapobiec ograniczaniu dostępu do usługodawców internetowych

Wielu dostawców usług internetowych jest znanych na całym świecie z zamiaru przechwytywania informacji użytkowników, aby albo sprzedawać je stronom trzecim, albo mimowolnie udostępniać je rządowi. Zwykle dzieje się tak w krajach, w których rząd ma duży wpływ polityczny, w wyniku czego istnieje wiele ograniczeń treści, ograniczania danych i nieuczciwego ograniczania treści. W łagodniejszych sytuacjach dostęp do Internetu może zostać spowolniony, co oznacza, że ​​ładowanie i buforowanie twoich stron i kanałów zajmie znacznie więcej czasu. Korzystanie z wirtualnej sieci prywatnej pomaga zapobiegać spowolnieniu szybkości Internetu przez dostawcę usług internetowych, co powoduje duże buforowanie, na przykład podczas przesyłania strumieniowego treści online. Podczas pobierania plików możesz również odczuć wpływ swojego dostawcy Internetu na ograniczenie prędkości Internetu. Mając to na uwadze, oto najlepsza sieć VPN, aby zapobiec przeglądowi dławienia dostawcy usług internetowych.


Najlepsza sieć VPN, aby zapobiec ograniczaniu dostępu do usługodawców internetowych

Najlepsza sieć VPN, aby zapobiec ograniczaniu dostępu do usługodawców internetowych

Jeśli znasz nową koncepcję ograniczania lub buforowania połączenia, wyjaśnię dwa poniżej, abyś był na dobrej drodze.

Ograniczenie wyjaśnione

Ograniczanie odnosi się do wszelkich mechanizmów, które mogą zostać zastosowane przeciwko tobie w celu spowolnienia prędkości połączenia. O ile usługa VPN nie będzie w stanie całkowicie rozwiązać wszelkich ograniczeń, które mogą zostać nałożone przez twojego dostawcę usług internetowych, zyskasz wiele korzyści z korzystania z usługi.

Istnieją głównie dwa rodzaje ograniczeń, które mogą być stosowane przez twojego dostawcę:

1. Ograniczanie treści

Dzieje się tak, gdy Twój dostawca usług internetowych zawęża ruch do określonej witryny, ograniczając dostęp do niej. Przykładem może być ograniczenie przesyłania strumieniowego wideo przez witrynę taką jak Netflix. Twój dostawca usług internetowych ma sposób na znalezienie treści, które konsumuje większość użytkowników w jego sieci, i jest w stanie rozróżnić różne formy ruchu. Używają tych informacji do regulowania prędkości internetu, dzięki czemu użytkownicy mogą zauważyć różne prędkości w różnych okresach czasu.

VPN pozwala obejść tego rodzaju dławienie, ponieważ dane oglądane przez Internet zostają zaszyfrowane. Dobra sieć VPN pozwala również przeglądać wszystkie formy ograniczonych treści i przewyższa prędkości, do których możesz być ograniczony. Po zasubskrybowaniu wiarygodnej usługi ograniczanie przepustowości oparte na treści nie powinno stanowić dla Ciebie problemu.

2. Ograniczanie na podstawie użycia

Ograniczanie przepustowości w oparciu o użycie może wystąpić na dwa szczególne sposoby, gdy przekroczony zostanie limit limitu danych, lub gdy użytkownik zaangażuje się w intensywne korzystanie z Internetu, np. Przez streaming HD lub pobieranie wielu plików.

Przekonasz się, że różni usługodawcy internetowi mają różne sposoby radzenia sobie z użytkownikami, którzy przekroczyli limit danych. Niektóre mogą spowolnić prędkość połączenia po przekroczeniu określonego limitu, podczas gdy inne mogą po prostu obciążyć Cię opłatą za ilość danych, które wykorzystujesz powyżej przydzielonego limitu. Twoja usługa VPN tak naprawdę nie będzie miała żadnego wpływu na Twoją prędkość, jeśli zostanie spowolniona.

Dotyczy to również sytuacji, gdy dostawca usług internetowych zauważy, że używasz bardzo dużej ilości danych lub gdy połączenie jest wyjątkowo duże. Ponieważ VPN z natury nieznacznie zmniejsza prędkość z powodu szyfrowania, możesz nie być w stanie obejść tego rodzaju zmniejszenia prędkości, szczególnie jeśli pochodzi od twojego dostawcy usług internetowych.

Czy usługa VPN zapobiega dławieniu / buforowaniu?

Tak, ale w niektórych przypadkach może nie działać. Wiarygodna usługa VPN powinna być w stanie pozostać niewykrywalna przez większość dostawców usług internetowych, a zatem obejść wszelkie buforowanie i ograniczanie specyficzne dla treści. Jeśli Twój dostawca usług internetowych jest jednym z tych, którzy pilnie obserwują wszystko, co dzieje się w ich sieci, być może będą w stanie dowiedzieć się, kiedy korzystasz z usługi VPN. Jeśli tak, mogą zdecydować o ograniczeniu ruchu VPN, a nawet całego połączenia.

Wykrywalność twojej usługi zależy w dużej mierze od rodzaju protokołów VPN oferowanych przez twoich dostawców. Stare, takie jak PPTP, znacznie ułatwiają wykrywanie i ograniczanie ruchu, ale nowsze, takie jak OpenVPN, mają szyfrowanie 128 lub 256 bitowe, co naprawdę utrudnia to.

Najlepsza sieć VPN, aby zapobiec ograniczaniu dostępu do usługodawców internetowych

Przejdźmy teraz do najlepszych VPN, na których powinieneś być w stanie polegać, aby zapobiec buforowaniu.

1. ExpressVPN

Nasza najwyższa rekomendacja to ExpressVPN, ponieważ okazuje się, że jest jednym z najlepszych dostawców na rynku. Prędkości oferowane tutaj są trudne do znalezienia nigdzie indziej, a poziomy szyfrowania są wystarczająco wysokie, aby zapewnić każdemu klientowi jego prywatność, gdy są online. Usługa ma ścisłe zasady dotyczące braku logowania, obsługuje anonimowe systemy płatności i ma wysoki standard, jeśli chodzi o protokoły VPN. Jest to nasz najlepszy wybór, aby uniknąć cenzury internetowej i ograniczania przepustowości dostawcy usług internetowych, mimo że opłaty są nieco wyższe niż w przypadku większości dostawców VPN.

2. NordVPN

Drugi na naszej liście jest NordVPN, dostawca, który jest również znany z oferowania usługi, za którą warto zapłacić, za cenę, która nie spowoduje zbyt dużego uszkodzenia twojego portfela. Mają dwuletni plan subskrypcji, który kosztuje 3,29 USD miesięcznie, czego obecnie nie znajdziesz u wielu dostawców na rynku. Siedziba w Panamie oznacza również, że nie będą podlegać żadnym przepisom dotyczącym zatrzymywania danych, więc będziesz mieć pewność, że Twoje dane pozostaną prywatne. Jeśli chcesz je wypróbować, oferują one 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, w której z pewnością otrzymasz zwrot pieniędzy, jeśli okaże się, że naprawdę nie podoba ci się ta usługa.

3. StrongVPN

Nasz ostatni kandydat to StrongVPN, dostawca, który również działa na rynku od dłuższego czasu i z czasem zyskał reputację niezawodnego dostawcy. Oferowane prędkości są imponujące, choć dostęp do popularnych ograniczonych kanałów, takich jak Netflix, może być znacznie ograniczony. Sieć serwerów jest ogromna, co obiecuje dostęp do wielu stron internetowych, kanałów i transmisji na żywo. Roczny plan kosztuje 5,83 USD miesięcznie, co stanowi średnią cenę za usługę najwyższej jakości w porównaniu z ofertą na rynku.

Ostatnie uwagi na temat najlepszej sieci VPN zapobiegającej buforowaniu

Buforowanie to podchwytliwa koncepcja, zwłaszcza gdy staramy się temu zapobiec przez korzystanie z usługi VPN, ponieważ istnieją pewne ograniczenia, których Twój dostawca nie będzie w stanie przekroczyć. To powiedziawszy, wiarygodna i szybka usługa VPN, taka jak ExpressVPN, powinna nadal być w stanie pozwolić ci jak najlepiej wykorzystać obecną sytuację i zapewnić bezpieczeństwo połączenia przez cały czas. Jeśli masz jakieś pytania lub komentarze, które chciałbyś zadać lub udostępnić, opublikuj je w poniższej sekcji, a chętnie odpowiemy.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map