Najlepsza sieć VPN dla PPTP

Protokół tunelowania Point to Point, w skrócie PPTP jest właściwie pierwszym w historii protokołem VPN, jaki kiedykolwiek został użyty. Został opracowany jako pomysł Microsoftu Gurdeep Singh-Pall, który wymyślił go w 1999 roku. Zamierzał on kierować ruchem sieciowym przez niezabezpieczone sieci, takie jak Internet, aby korporacje mogły opracowywać sieci, które mogłyby polegać w sprawie publicznie dostępnej infrastruktury. Był pionierem tego, co następnie doprowadziło do różnych protokołów VPN, które są dziś oferowane przez różne usługi, chociaż jego wynalazek nadal zachowuje użyteczność, mimo że ma dekady.


Najlepsza sieć VPN dla PPTP

Najlepsza sieć VPN dla PPTP

Od czasu ustanowienia PPTP w 1999 r. Opracowano i uruchomiono wiele innych protokołów, które sprawiają, że ten konkretny jest bardzo przestarzały. Być może zastanawiasz się, dlaczego PPTP jest nadal oferowane, a my mamy bardziej zaawansowane protokoły, takie jak L2TP / IPSec i OpenVPN?

Podsumowanie najlepszego PPTP VPN

Większość dostawców usług VPN nadal oferuje swoim użytkownikom wsparcie dla PPTP, mimo że jest on mniej bezpieczny niż OpenVPN i protokół L2TP / IPSec. Być może fakt, że jest łatwiejszy w konfiguracji, pozwolił PPTP utrzymać popularność. Oto nasze ulubione typy najlepszych VPN dla PPTP:

 1. ExpressVPN
 2. VyprVPN
 3. CyberGhost
 4. BulletVPN
 5. IPVanish

Dlaczego PPTP jest nadal w użyciu

Na początek PPTP cieszy się natywną obsługą na prawie każdej platformie urządzeń. W porównaniu do wszystkich innych protokołów jest najłatwiejszy do skonfigurowania, a także zmniejsza najmniejszą prędkość, gdy jest stosowany przez klienta VPN. Apple zrezygnowało jednak z obsługi PPTP z komputerów Mac, iPhone’ów i iPadów ze względu na słabsze bezpieczeństwo w porównaniu do innych protokołów. Protokół PPTP również nie wymaga tak dużej ilości zasobów, co czyni go najbardziej preferowanym protokołem VPN, zwłaszcza jeśli urządzeniem, na którym go używasz, jest telefon komórkowy. Ponownie, w porównaniu do innych protokołów, PPTP nie wyczerpuje baterii tak bardzo. Zaoszczędzisz dużo energii, używając PPTP jako wybranego protokołu.

Jak działa PPTP

Teraz, gdy wiesz, dlaczego ludzie nadal wolą korzystać z PPTP, zapoznajmy się trochę z zagadnieniami technicznymi i zobaczmy, jak to działa. PPTP zasadniczo polega na tworzeniu tuneli (stąd Point to Point Tunneling Protocol) dla używanego klienta VPN, który obsługuje tylko dwa rodzaje przepływu informacji. Może być albo wiadomości kontrolne które zarządzają połączeniem VPN lub pakiety danych (korzystanie z Internetu), które przechodzą do lub z klienta VPN. Jest to jednak bardzo podstawowy sposób ujęcia tego. Możesz dowiedzieć się więcej na ten temat oraz o innych protokołach VPN tutaj.

Pomimo innych protokołów VPN oferujących naprawdę lepsze bezpieczeństwo w porównaniu do PPTP, protokół ten nadal dobrze chroni twoje połączenie, jeśli dołączasz do sieci Wi-Fi, i przyspiesza twoje połączenie, jeśli spędzisz większość czasu na streamowaniu online.

Najlepsze VPN dla PPTP

Jak wspomniano wcześniej, PPTP ma w zasadzie natywne wsparcie z szerokiej gamy urządzeń i platform, choć nadal istnieją dostawcy, którzy są w stanie zaoferować protokół VPN z dodatkowymi korzyściami. Przyjrzymy się niektórym najlepszym VPN dla PPTP, abyś miał pomysł, gdzie szukać, na wypadek, gdybyś chciał skorzystać z tego konkretnego protokołu VPN.

1. ExpressVPN

ExpressVPN oferuje szeroki zakres protokołów, pozwalając klientom wybierać spośród OpenVPN, SSTP, L2TP / IPSec i PPTP. Usługa ta jednak szybko zwraca uwagę, że wybór PPTP oznaczałby, że twoje bezpieczeństwo w Internecie naprawdę nie jest konieczne. Powiedziawszy to, ExpressVPN odciąża cię również od wyboru usługi, którą chcesz subskrybować, ponieważ aplikacja ExpressVPN jest w stanie automatycznie wybrać usługę, którą chcesz subskrybować.

ExpressVPN jest szanowanym dostawcą VPN i ma na to dowody. Usługa ma około 2000 serwerów na całym świecie i świecące rekomendacje dotyczące obsługi klienta. ExpressVPN, oparty na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych, zapewnia, że ​​dane klientów nie są monitorowane za pomocą zasad zerowego rejestrowania, a także zapewnia użytkownikom, że mogą przełączać serwery w dowolny sposób. Bezpieczeństwo zapewnia 256-bitowe szyfrowanie AES, a abonenci mogą mieć do 3 jednoczesnych połączeń. Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat tego, co umożliwia ExpressVPN, zapoznaj się z naszą recenzją ExpressVPN.

2. VyprVPN

VyprVPN również w pełni obsługuje korzystanie z PPTP, a jest to widoczne w licznych samouczkach, które można znaleźć na ich stronie, aby skonfigurować go na różnych typach routerów, a także na platformach operacyjnych. Usługa ma siedzibę w Szwajcarii i ma imponującą liczbę 700 serwerów w rozwijającej się sieci, z których wszystkie są własnością firmy. Jako usługa, która powstała już w 1994 r., Zespół odpowiedzialny za VyprVPN był w stanie zebrać wiele doświadczeń na temat funkcjonowania rynku, co pozwoliło mu opracować własne innowacje.

VyprVPN przypisuje się opracowanie protokołu Chameleon, który szyfruje metadane, aby uniknąć wykrycia użycia przez kraje wysoce cenzurowane, takie jak Chiny, Rosja czy Turcja, za pomocą Deep Packet Inspection (DPI). Usługa została również poddana kontroli mediów przez recenzentów, którzy uważają, że ich zasady logowania nie są na równi. VyprVPN próbował wyjaśnić sprawę, wyjaśniając, że rejestrowane są tylko takie szczegóły, jak czas połączenia i ilość wykorzystanych danych, a nie odwiedzane strony lub kanały. Więcej informacji na temat tego dostawcy można znaleźć w naszej recenzji VyprVPN.

3. CyberGhost

CyberGhost VPN oficjalnie zintegrował PPTP z listą usług w 2012 roku i od tego czasu subskrybenci mają go na liście protokołów VPN do wyboru. Oferują nawet pełne hasło PPTP, abyś mógł korzystać z usługi, tym samym odróżniając je od tego, co jest już dostępne. Jest to tylko jeden z rozwiązań, które przeszedł ten rumuński dostawca, aby zapewnić swoim klientom najlepsze możliwe bezpieczeństwo online. Dzięki ponad 1300 serwerom CyberGhost VPN jest w stanie zapewnić 256-bitowe szyfrowanie AES swoim klientom, aby zapewnić im bezpieczeństwo w Internecie.

Usługa oferuje również dodatkowe usługi, takie jak blokowanie reklam, automatyczne przekierowanie HTTPS, kompresja danych, a także aplikacja dostępna w wersjach, które można uruchomić na komputerach Mac, iOS, Windows i Android. Aplikacja może również wybrać serwer, z którego chcesz korzystać, jeśli chcesz tylko surfować po Internecie anonimowo, a także ma dodatkowe narzędzia, które pozwalają blokować śledzenie online i zwiększać szybkość przeglądania. Dostępna jest również wygodna opcja „Chroń Wi-Fi” na wypadek korzystania z sieci publicznej do łączenia się z Internetem. Możesz dowiedzieć się więcej o tych i innych funkcjach CyberGhost VPN, jeśli zapoznasz się z naszą recenzją CyberGhost VPN.

Wniosek dotyczący najlepszej sieci VPN dla PPTP

Nie pozwól nikomu kłamać, że PPTP jest zbyt stary na protokół, aby go użyć. Nadal dostaje główne rekordy za to, że jest najszybszym protokołem VPN w użyciu, ale tylko wtedy, gdy praca wykonywana online nie jest tak wrażliwa. Przyjrzyj się bliżej każdemu z dostawców, o których wspomnieliśmy w ich indywidualnych opiniach, a będziesz mieć lepszy pomysł na rodzaj usługi, której możesz się spodziewać po zarejestrowaniu się u nich..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map