Najlepsza sieć VPN dla przeglądarki Tor

Jaki jest najlepszy VPN dla przeglądarki Tor? Znany początkowo jako projekt Onion Routing, Tor jest koncepcją, która została po raz pierwszy opracowana przez pracowników US Naval Research Laboratory na początku lat 90. Pionierom oprogramowania powiedziano, aby opracowali metodę, dzięki której informacje wywiadu amerykańskiego mogłyby być bezpiecznie przesyłane online. Powiedzenie, że odnieśli sukces, byłoby rażącym niedopowiedzeniem. Naukowcy wymyślili niezawodną metodę bezpiecznego komunikowania się w Internecie, a po udostępnieniu oprogramowania do użytku publicznego, wiele osób świadomych bezpieczeństwa patrzyło na to jako na swoje podstawowe rozwiązanie pozwalające zachować anonimowość w Internecie.


Najlepsza sieć VPN dla Tora

Najlepsza sieć VPN dla Tora

Najlepsza VPN dla przeglądarki Tor – Krótki przegląd

Jeśli znasz się dobrze na działaniu zarówno Tora, jak i VPN, możesz pominąć lekturę szczegółowej recenzji poniżej. Podsumowaliśmy tutaj najlepsze sieci VPN, których możesz użyć z Torem:

 1. ExpressVPN
 2. NordVPN
 3. IPVanish
 4. BulletVPN

Tor wyjaśnił

Sieć Tor opiera się na prostej koncepcji działania. Gdy użytkownicy Internetu rejestrują się, aby korzystać z usługi, ich urządzenia stają się również węzłami, przez które odbijane są formy komunikacji od innych użytkowników na ich drodze do serwera docelowego. W związku z tym niezwykle trudne jest śledzenie wiadomości lub żądań użytkowników wysyłanych bezpośrednio do nadawcy. Wolontariuszami, przez które przekazywane są te wiadomości, są miliony ludzi na całym świecie, którzy akurat są częścią sieci, więc surfowanie w sieci Tor oznacza, że ​​możesz ukryć swoją tożsamość, lokalizację i aktywność online, niezależnie od tego, gdzie jesteś.

Istnieje również szereg czynników, które sprawiają, że coraz trudniej jest ustalić, skąd dokładnie wysyłane są dane. Po pierwsze, przesyłane dane są szyfrowane za każdym razem, gdy odbijają się od węzła, a każdy węzeł jest również świadomy adresu IP węzła, który znajduje się „przed nim” lub „za nim”. Oznacza to, że nikt uczestniczący w sieci nie jest w stanie przewidzieć, gdzie trafią przesyłane dane. Wreszcie, nikt nie jest w stanie odkryć twojej prawdziwej tożsamości, więc będziesz częścią dużej sieci użytkowników, którzy naprawdę nie mają pojęcia o sobie.

Korzystanie z Tora i VPN

Na pierwszy rzut oka większość użytkowników Internetu zgodziłaby się, że Tor wydaje się być potężniejszym rozwiązaniem w porównaniu do VPN, jeśli wszystko, czego szukasz, to anonimowość i bezpieczeństwo online. Problem polega na tym, że niektóre aspekty usługi mogą Cię zniechęcić, zwłaszcza jeśli naprawdę nie masz tak dużego zagrożenia, że ​​ktoś będzie śledził, co robisz online. Pierwszym problemem jest prędkość. Tor jest znany jako wolniejszy w porównaniu do VPN. Oznacza to dodatkowy czas, gdy ładujesz film lub rozmawiasz z kimkolwiek innym, gdy jesteś online. Ponadto wrażenia dostarczane przez VPN są znacznie lepsze i odpowiednie do codziennej użyteczności usługi. Wynika to z faktu, że zezwala na takie działania, jak udostępnianie plików P2P, na które będziesz musiał narażać się, jeśli nadal zdecydujesz się być częścią sieci Tor.

VPN Over Tor vs Tor Over VPN

Zanim sprawdzimy, których dostawców powinieneś wybrać, pozwól nam porównać rodzaj usługi, którą prawdopodobnie uzyskasz, gdy wybierzesz VPN przez Tora lub Tor przez VPN.

VPN przez Tor

Plusy:

 • Twój dostawca usług internetowych nie będzie wiedział, że używasz Tora
 • Węzeł wejściowy Tor będzie widział tylko adres IP dostawcy VPN.
 • Otrzymasz dostęp do stron .onion.
 • Twój dostawca VPN nie zobaczy tego, co robisz w Internecie, pod warunkiem, że używasz przeglądarki Tor.

Cons:

 • Twój prawdziwy adres IP jest widoczny dla dostawcy VPN.
 • Nie otrzymujesz żadnej ochrony przed złośliwymi węzłami wyjściowymi Tora.
 • Węzły wyjściowe Tora zostają zablokowane.

Tor przez VPN

Plusy:

 • Dostawca VPN nie widzi twojego prawdziwego adresu IP.
 • Jesteś chroniony przed złośliwymi węzłami wyjściowymi Tora.
 • Możesz ominąć wszystkie węzły wyjściowe Tora.
 • Możesz wybrać lokalizację serwera.
 • Cały twój ruch przechodzi przez Tor.
 • Będziesz mógł otwierać porty przez VPN.

Cons:

 • Twój dostawca VPN widzi, co robisz online.

Najlepsze VPN dla Tora

Dla użytkowników, którzy są świadomi korzyści płynących z używania Tora i tych uzyskanych z usługi VPN, może być trudno zdecydować, którą opcję wybrać między nimi. W rzeczywistości decyzja ta nie musi być trudna do podjęcia, ponieważ istnieją usługi VPN, które mogą łączyć korzystanie z obu. Są to dostawcy VPN, których dzisiaj dokonamy przeglądu, abyś przynajmniej miał pojęcie, co wybrać.

1. ExpressVPN

Znany z oferowania najlepszej usługi VPN na całym świecie, ExpressVPN wyraźnie wspiera wykorzystanie VPN i Tora dla maksymalnej ochrony online. Dostawca pierwszego poziomu obsługuje jednak tylko jeden format, za pomocą którego można skonfigurować usługę; „Tor przez VPN”. Ta konfiguracja najlepiej działa z dostawcą, a nawet uniemożliwia Twojej sieci VPN wiedzieć, co robisz online. Oprócz tej doskonałej funkcji ExpressVPN jest również uwielbiany za wysoce niezawodny zespół obsługi klienta, ponieważ są zawsze dostępni, aby rozwiązać problemy z klientami. Usługa może pochwalić się ponad 1500 silną siecią serwerów, co umożliwia użytkownikom nawiązanie połączenia z dowolnym krajem, w którym chcą. Usługa ma również serwery Stealth, które pozwalają użytkownikom z takich krajów jak Chiny & na Bliskim Wschodzie do korzystania z VPN bez wiedzy dostawców usług internetowych, a także programu nagród, w którym dla każdego, kto poleci znajomego, który zarejestruje się w usłudze, zarówno skierowanie & sędzia otrzymuje miesiąc bezpłatnego użytkowania dodany do swojej subskrypcji. Ich 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy wystawi Cię na znacznie więcej funkcji, więc weź ją i zobacz dokładnie, co mają do zaoferowania.

2. NordVPN

Ten bogaty w funkcje dostawca z siedzibą w Panamie przyjmuje również model „Tor przez VPN”, co oznacza, że ​​dane są najpierw szyfrowane przez usługę VPN, a następnie przesyłane do przodu w celu dalszego szyfrowania przez sieć Tor. Ponad 4000 serwerów dostępnych za pośrednictwem tej usługi umożliwia ulepszone formy szyfrowania na poziomie VPN, na przykład za pośrednictwem ich usługi DoubleVPN. Gdy dane są przesyłane przez dwa serwery, poziom szyfrowania staje się dwa razy wyższy niż w przypadku zwykłych dostawców. Przeprowadź go ponownie przez sieć Tor, a otrzymasz jeden z najwyższych poziomów bezpieczeństwa online, jaki można osiągnąć. NordVPN pomaga również użytkownikom unikać złośliwych reklam i złośliwego oprogramowania za pomocą funkcji CyberSec, a ich serwery można również optymalizować w zależności od aktywności, w którą użytkownik Internetu chciałby się angażować w trybie online. Dostawca oferuje serwery ukierunkowane na streaming HD, gry, pobieranie P2P i podwójne szyfrowanie. NordVPN pozwala również użytkownikom na jednoczesne funkcjonowanie do 5 jednoczesnych połączeń na jednym koncie i obiecuje, że nie będzie żadnych zapisów historii przeglądania ich subskrybentów dzięki ich zasadom zerowego logowania. Jeśli wszystko to brzmi dobrze, masz do zaoferowania 3-dniowy bezpłatny okres próbny, który naprawdę powinieneś wypróbować.

3. IPVanish

Ten amerykański dostawca obsługuje również korzystanie z Tora, a ich usługa VPN również skłania się ku formatowi „Tor przez VPN”. Tej konfiguracji można dokonać za pomocą aplikacji VPN i uruchomienie jej nie powinno zająć więcej niż 5 minut. Oprócz tego, IPVanish jest również bardzo popularny ze względu na fakt, że jest właścicielem wszystkich swoich ponad 1500 serwerów, co oznacza, że ​​są w stanie rozwiązać wszelkie pojawiające się problemy z klientami bez konieczności kontaktowania się z firmą zewnętrzną. Ich serwery są dość szybkie i dlatego gracze online wolą tych dostawców od innych. IPVanish jest również znany z tego, że umożliwia do 10 jednoczesnych połączeń tylko na jednym koncie i ma bardzo surową politykę zerowego logowania, w której nie są przechowywane żadne dzienniki historii użytkowania klienta. Jako dostawca pierwszego poziomu, ich obsługa klienta jest również jedną z najlepszych w branży i pozwala użytkownikom szukać pomocy o każdej porze dnia i nocy, kiedy mogą jej potrzebować. Usługa obsługuje L2TP, PPTP i OpenVPN jako główne protokoły VPN, ale zachęca klientów do korzystania z OpenVPN, ponieważ jest najbezpieczniejszy. Ta usługa oferuje tylko 7 dni na bezpłatny okres próbny, więc każdy, kto chce z niej skorzystać, musi przetestować wszystkie jej funkcje, jak tylko zarejestruje się w tej ofercie.

Wniosek na temat najlepszej sieci VPN dla przeglądarki Tor

Używanie kombinacji Tora i VPN z pewnością zapewni jedną z najlepszych form ochrony za każdym razem, gdy będziesz online, a trzy usługi, które wymieniliśmy powyżej, zapewniają najlepsze możliwe kombinacje Tora i VPN, zapewniając ci gwarantowaną anonimowość oraz rozszerzona ochrona.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map