Przegląd Hola VPN – Dlaczego warto tego unikać

Bez względu na to, jaką stronę bezpieczeństwa, przegląd VPN i forum bezpieczeństwa społeczności, na które poszliśmy, nic pozytywnego nie wyszło Hola VPN jest wyszukiwane. Oferując zarówno usługi bezpłatne, jak i premium, Hola ma teraz więcej niż 200 milionów użytkowników w ponad 190 krajów na całym świecie. Ale czy są świadomi Nieefektywność VPN? Odpowiedź brzmi nie. Dlatego podjęliśmy się przeglądu każdej funkcji Hola VPN. Oto co mamy.


Recenzja Hola VPN

Recenzja Hola VPN – Indeks treści

Szybkie statystyki

Gwarancja zwrotu pieniędzy31 dni
Dozwolone jednoczesne połączeniatrzy / darmowe, dziesięć / premium
Obsługiwane usługi przesyłania strumieniowegoNetflix, BBC iPlayer, Hulu, Amazon Prime i wiele innych.
Brak zasad logówZbiera niektóre dane
SzyfrowanieBez szyfrowania, tunelowanie proxy Peer-to-Peer
ProtokołyBrak protokołów.
Cechy szczególneOdblokuj
Obsługa klientaWsparcie emailowe
Lokalizacje serwerówBrak serwerów
Wspierane urządzenia & rozszerzenia internetoweWindows, Linux, Mac, iOS, macOS, Routery Chrome, Firefox
Jurysdykcja prawna VPNIzrael
Bezpłatna wersja próbna3-dniowy bezpłatny okres próbny dla użytkowników mobilnych

Plusy i minusy

Nie ma potrzeby, aby ta sekcja była jak Hola VPN ma wiecej Cons niż moglibyśmy liczyć. Jednak ma kilka profesjonaliści warto wspomnieć, ale nie warto subskrybować. Oto, co mamy:

Plusy:

 • Usługa Freemium.
 • Bardzo dobre prędkości.
 • Odblokowuje główne kanały przesyłania strumieniowego.
 • Obsługuje większość platform.
 • Blokowanie reklam.

Cons:

 • Zbiera dane użytkownika.
 • Nie używa szyfrowania (nie VPN)
 • Zarejestrowano wycieki IP.
 • Nie obsługuje torrentów.
 • Użytkownicy mogą korzystać ze swojego połączenia i adresu IP.
 • Niezalecane przez ekspertów.
 • Drogi plan premium.
 • Bardzo zły system wsparcia.
 • Sprzedaje przepustowość użytkownika.

Aplikacje i rozszerzenia

Hola VPN miała dedykowane aplikacje Android i iOS i używa rozszerzeń przeglądarki do obsługi takich jak Linux, Mac i Windows.

Musieliśmy zobaczyć, co ten dostawca ma do zaoferowania pod względem klientów i ich klientów łatwość użycia. Aplikacje nie były takie złe. W rzeczywistości nie mieliśmy trudności z poruszaniem się po nich, ponieważ nie ma wiele do zrobienia.

Łączenie z Stany Zjednoczone zajęło zaledwie kilka sekund. Nie spodziewaliśmy się niczego mniej niż Hola VPN nie szyfrował naszych danych, po prostu daje nam czyjś adres IP.

The Android aplikacja pozwala użytkownikom wybrać określoną aplikację, którą chcą odblokować lub ominąć ograniczenia regionalne na.

Na przykład, kiedy uruchomiliśmy aplikację, mieliśmy wszystkie nasze aplikacje na ekranie głównym, w tym Netflix, Hulu, Amazon Prime i BBC Player z flagami odpowiednich krajów. Oto zdjęcia naszego procesu połączenia:

Hola Android 2


Jak widać powyżej, wybraliśmy Dinsey+ aby zakończyć proces. Hola VPN natychmiast wybrała Stany Zjednoczone i uruchomiła aplikację po ustanowieniu połączenia.

Ponownie aplikacja nie jest zła, ale nie jest tak świetna. Jest prosty i łatwy w użyciu, ale brakuje mu funkcji, które czynią VPN, no cóż, VPN.

Rozszerzenie przeglądarki

Korzystając z naszego urządzenia Mac, pobraliśmy plik Rozszerzenie Chrome aby zobaczyć, jak łatwo z tego korzystać. W momencie jego uruchomienia rozszerzenie zawierało listę stron internetowych, które możemy odblokować w naszym kraju.

Intrygujące było jednak to, że za każdym razem, gdy odwiedzaliśmy stronę internetową, naciskaliśmy na rozszerzenie, Hola wykryliśmy go i zapytaliśmy, czy chcemy go odblokować.


To całkiem proste, nie ma w tym nic wielkiego. Jeśli jednak nie jest to usługa Plus, rozszerzenie poinformuje, że jeśli użytkownicy chcą ukryć swój adres IP, muszą dokonać aktualizacji.

Nie mieliśmy żadnych problemów z korzystaniem z aplikacji i rozszerzenia. Ale podczas korzystania z usługi Hola powiadomiła nas, że to zrobi zbierać logi i dane osobowe, przed czym zawsze odradzamy.

Oceny App Store

Oceniamy dostawców VPN na podstawie naszej wiedzy specjalistycznej, wiedzy i oczywiście naszego doświadczenia z dostawcą.

Doświadczenie użytkowników jest bardzo ważne, jeśli chodzi o ocenę tego, co VPN ma do zaoferowania, co prowadzi nas do oceny dostawcy App Store.

Musieliśmy zobaczyć, co 180 milionów musiał powiedzieć o usługach Hola VPN. Najpierw sprawdziliśmy Sklep iOS.

Według Sklep Apple, klient dostawcy ma 3,5 / 5 ocena na podstawie 1,1K recenzji.Ocena Hola na iOS

Ocena oznacza to jako średnią i musieliśmy zobaczyć, dlaczego. Natrafiliśmy na ten komentarz:

„Zainstalowałem ten program, aby móc uzyskać dostęp do mojego konta e-mail z innego kraju. Instalacja była łatwa i działała dla mnie bezbłędnie. ”

Skąd to się wzięło, ale użytkownicy skupili się tylko na jego zdolnościach do odblokowywania. Jego oceny nie są tak dobre, ponieważ nie zapewnia bezpieczeństwa, jakie powinna mieć sieć VPN.

Sklep z Androidem pokazał klientowi większą popularność Ocena 4,5 / 5, co jest całkiem dobre, biorąc pod uwagę, że 1 milion użytkowników to sprawdzało.Android Hola

Klient Androida ma więcej niż 50 milionów pobrań, ale możemy założyć, że wszyscy ci użytkownicy chcą ominąć ograniczenia geograficzne. Nie wspominając, skorzystaj z bezpłatnej usługi.

Wreszcie, porozmawiamy o Chrome Store. Rozszerzenie z Ocena 5/5 zdecydowanie nie jest brakiem. Jednak rozszerzenie, które zbiera dane, nie powinno być tak dobrze odbierane. Ocena sklepu Chrome

Cóż, według użytkowników, którzy pobrali to rozszerzenie, jest ono więcej niż dobrze przyjęte jako więcej niż 7 milionów ludzi zainstalowali rozszerzenie w przeglądarce Chrome.

Trustpilot

Trustpilot jest jednym z najbardziej zaufanych źródeł, do których przechodzimy, gdy chcemy sprawdzić konkretny produkt. Ma najbardziej uczciwe recenzje w sieci.

Niektóre sieci VPN próbowały podnieść swoje oceny, wstawiając fałszywe recenzje na stronie internetowej. Jednak Trustpilot złapał ich rękami w słoiku z ciasteczkami i zamiast tego zostali zdegradowani.

Jeśli strona taka jak Trustpilot karze VPN, bądź pewien, że ich reputacja jest zrujnowana. Mówiąc o reputacji, najwyraźniej Hola VPN jest bardzo popularna.

To ma 4.5 / 5 ocena na podstawie 35 opinii na Trustpilot. Nie ma zbyt wielu recenzji, na które można liczyć, ale zgodnie z komentarzami użytkownicy są zadowoleni. Cóż, niektóre z nich są.Trustpilot Hola

Wspominaliśmy już o tym, jak zawodna jest Hola VPN i chcielibyśmy zauważyć, że nie będzie to pozytywna opinia. Czemu?

Oto ktoś na Trustpilot, który zgadza się z naszymi opiniami:

„Zdecydowanie polecam trzymać się od tego z daleka. – Bardzo niegrzeczne zachowanie. Spraw, aby Twój system był wrażliwy i otwarty na wszelkiego rodzaju rzeczy, których tak naprawdę nie chciałbyś na siebie patrzeć. Twój komputer jest łatwo przejmowany przez intruzów. Kradnie przepustowość. ”

Facet wie, o czym mówi, ponieważ Hola VPN robi powyższe. Będziemy rzucać więcej światła na tę sprawę później w Prywatność i ochrona Sekcje.

Dystrybucja serwerów

Jak na ironię, musieliśmy uwzględnić tę część, mimo że Hola VPN nie ma jej. Jak powiedzieliśmy wcześniej, Hola to samozwańcza sieć VPN, co niekoniecznie oznacza, że ​​tak jest.

Technicznie rzecz biorąc, nie jest tak, ponieważ przekierowuje dane użytkownika przez Sieć peer-to-peer składający się z jego bezpłatnych użytkowników lub subskrybentów.

Nie oferuje serwerów do połączenia. Zamiast tego użytkownik łączyłby się przez urządzenie innego kraju w innym kraju, to wszystko.

Ponieważ VPN ma więcej niż 180 milionów użytkowników, możemy założyć, ile krajów znajduje się na ich liście. Mówiąc ściślej, subskrybenci Hola mogą sfałszować swoją lokalizację prawie 190 krajów dookoła świata.

Zmiana naszego adresu IP była dość kłopotliwa dla Holi. Kiedy skorzystaliśmy z opcji Protect, która jest inną nazwą ukrywania adresu IP, Hola poprosiła nas o uaktualnienie do wersji premium.

Ponadto, gdy nawiązaliśmy połączenie z niektórymi krajami, nasze adres IP pozostały takie same – w ogóle bez zmian. Udało nam się jednak zmienić nasz adres IP po kilku próbach.

Wersja Hola Plus obiecuje prywatność i anonimowość, ale nie tego widzieliśmy podczas naszej oceny.

Wydajność prędkości

Za usługę, która nie szyfruje twoich danych i jest używany wyłącznie do ominięcia ograniczeń, powinien utrzymać przyzwoitą szybkość połączenia.Co to jest Peer-to-Peer

Z technicznego punktu widzenia używamy Holi, aby ominąć ograniczenia geograficzne i uzyskać dostęp do treści z zagranicy, więc streaming jest opcją, która wymaga duże prędkości.

Przeszliśmy do przodu i oceniliśmy usługę, aby sprawdzić, czy zapewnia ona niezbędne prędkości do strumieniowego przesyłania treści online z hakiem, a oto, co otrzymaliśmy:

 • Po pierwsze, jest to nasze połączenie internetowe bez połączenia z Hola VPN.Brak połączenia z Hola
 • Następnie nawiązaliśmy połączenie z Zjednoczone Królestwo. Nasze prędkości odnotowały niewielki spadek, co może się zdarzyć przy naszym normalnym połączeniu. ZA 4% spadek jest dobrym znakiem dla szybkiego działania.Wielka Brytania Hola
 • W końcu nawiązaliśmy połączenie z Stany Zjednoczone, i tam rzeczy poszły na południe. ZA 60% spadek w naszym połączeniu internetowym zostało wyraźnie pokazane i prawdopodobnie wynika to z procesu routingu, ponieważ Stany Zjednoczone są dalekim miejscem docelowym od naszej lokalizacji.Stany Zjednoczone Hola

Podsumowując, Hola dostarczyła doskonałe prędkości ogólny. Technicznie nie jest to niespodzianką, biorąc pod uwagę, że wykorzystuje tunel proxy bez szyfrowania zastosowanego w celu spowolnienia.

Jeśli chodzi o połączenie z USA, byliśmy bardzo rozczarowani, gdy pojawiły się wyniki. Gdyby to była usługa VPN, zrozumielibyśmy taki spadek. Ale sądząc po tym, jak działa Hola, jest nie ma wymówki dla wolnych prędkości.

Nie ma znaczenia, jak daleko jest lokalizacja od miejsca, w którym się znajdujemy, spadek ten może być spowodowany tylko przez szyfrowanie, a Hola tego nie ma.

Możliwości odblokowania

Pomimo marketingu jako dostawca VPN, który oferuje bezpłatny i plan premium, nadal nie będziemy tego tak nazywać.

Jednak VPN ma taką możliwość ominąć ograniczenia regionalne i uzyskaj dostęp do treści na całym świecie. Czy samozwańcze VPN może to zrobić?

Niektóre testy wykazały potencjał, ale nie w ten sposób działa żadna sieć VPN. Nawiasem mówiąc, to nie jest dobra rzecz.

Wspomnimy o tym w dalszej części artykułu, ale wyjaśnijmy to tutaj. Gdy użytkownicy łączą się z określonym krajem, łączą się za pośrednictwem urządzenia rezydenta, uzyskując tymczasowo swój adres IP.

W ten sposób Hola VPN może ominąć regionalne ograniczenia. Uruchomiliśmy ich usługi (bezpłatny i premium) przez kilka testów na równi z główne usługi przesyłania strumieniowego na całym świecie.

Usługi te są trudne do uzyskania dzięki ich uprzejmości Bloki VPN. Jak radzi sobie Hola VPN, jeśli chodzi o obejście tych mechanizmów blokujących? Dowiedzmy Się.

Netflix

Zaczniemy od najpopularniejszego z nich, giganta transmisji strumieniowej, Netflix. Kanał jest dostępny na całym świecie. Jednak tak jest metody blokowania geograficznego obejmuje przypisanie niektórych katalogów do określonych regionów.

Innymi słowy, jeśli użytkownicy znajdują się w Stany Zjednoczone (Posiadają amerykański adres IP), będą miały inne tytuły niż te, które mają siedzibę w Zjednoczone Królestwo (Adres IP w Wielkiej Brytanii).

Jak dotąd największą biblioteką jest ta w Ameryka, i od dłuższego czasu jest głównym celem streamerów.

Najpierw wypróbowaliśmy za darmo Stany Zjednoczone opcja Oferty Hola VPN. W aplikacji na Androida, kiedy kliknęliśmy aplikację Netflix, Stany Zjednoczone miały premia znak obok.

Ale poszliśmy dalej i tak wypróbowaliśmy darmowy. Cóż, wyniki były zgodne z oczekiwaniami, brak katalogu w USA. W rzeczywistości nie mogliśmy znaleźć Star-Crossed (tytuł tylko w USA), najpierw.

To na kliencie mobilnym. Na komputerze Mac dostęp do serwisu Netflix został zakończony na stronie głównej serwisu. Oto co otrzymaliśmy:

Hola Zaloguj się do serwisu Netflix

Zalogowaliśmy się więc na naszym koncie premium i wszystko się zmieniło. Połączyliśmy się ze Stanami Zjednoczonymi, dostaliśmy amerykański adres IP, a Hola to zrobiła odblokuj US Netflix w naszym regionie.

Oto zrzut ekranu z naszego doświadczenia podczas przesyłania strumieniowego Star-Crossed poza USA za pomocą Hola VPN:

Hola Netflix Odblokowany

Technicznie rzecz biorąc, jesteśmy praktycznie w Stanach Zjednoczonych i używamy czyichś adresów IP. Ale prawdę mówiąc, Hola VPN to coś więcej niż zdolny do odblokowania US Netflix, ale tylko jeśli użytkownicy mają subskrypcję premium.

Hulu

Hulu jest kolejnym czołowym pretendentem do trwającej wojny strumieniowej. Ma miliony subskrybentów w Stany Zjednoczone jak dotąd.

Jednak w przeciwieństwie do Netflix, jest dostępny tylko w Stanach Zjednoczonych, nigdzie indziej. Hulu wykorzystuje również trudny blok VPN, aby przerwać dostęp użytkowników, jeśli operują nimi, aby przesyłać strumieniowo jego zawartość.

Ponownie wypróbowaliśmy najpierw darmową wersję Hola VPN. Ale tym razem nie było żadnej etykiety premium na amerykańskiej opcji.

Połączyliśmy się, uzyskaliśmy adres IP, a Hola VPN uruchomiła naszą Aplikacja mobilna Hulu bezpośrednio. Czy udało się uruchomić kanał? Odpowiedź brzmi „tak” i jest pokazana na poniższym obrazku (chociaż jest to czarny ekran ze względu na prawa autorskie).Hulu Hola VPN Bezpłatnie

Jeśli bezpłatna wersja się udało odblokuj Hulu, nie byliśmy zszokowani, widząc, że jego premium robi to samo. Poniżej znajduje się zrzut ekranu pokazujący, w jaki sposób byliśmy w stanie przesyłać strumieniowo podczas połączenia ze Stanami Zjednoczonymi z wersja premium Hola VPN.Premium Hola Hulu

Zasadniczo Hola VPN również jest zgodny z innym najpopularniejszym kanałem przesyłania strumieniowego i był w stanie ominąć swoje metody blokowania VPN.

Amazon Prime Video

Ten należy do kategorii Netflix, ponieważ przypisuje określone katalogi dla każdego obsługiwanego kraju. Jak zwykle biblioteka amerykańska jest najbogatsza i najbardziej pożądana ze wszystkich.

W bezpłatnej aplikacji na Androida obok Stanów Zjednoczonych nie było znaku premium, więc spróbowaliśmy. Po połączeniu Hola uruchomiła nasz Najlepsza aplikacja wideo, wybraliśmy program i bez problemu przesyłaliśmy go strumieniowo.Hola Prime Video

Znów, jeśli darmowa wersja była w stanie to zrobić, to premium nie powinno mieć problemu. Na naszym Prochowiec, użyliśmy serwera premium, aby połączyć się ze Stanami Zjednoczonymi.

Wyniki były takie same, tj. Amazon Prime US był transmitowany normalnie w naszym regionie.

BBC iPlayer

Teraz ten sprawił nam problemy przy korzystaniu z naszej darmowej Android Hola VPN. Pomimo opcji dla Wielkiej Brytanii nie odblokowała się BBC iPlayer.

Poniższy obraz pokazuje otrzymany błąd:

„Ta treść nie jest dostępna w Twoim kraju.”Hola BBC iPlayer zablokowany

Kiedy kliknęliśmy na Aplikacja BBC Player samo połączenie w Wielkiej Brytanii oznaczono jako premium, co zabrało nas do usługi Mac Premium.

Odwiedziliśmy witrynę BBC iPlayer, kliknęliśmy Hola VPN i, jak wspomniano, stuknęliśmy w Odblokuj. W rezultacie byliśmy w stanie przesyłać strumieniowo zawartość BBC iPlayer z łatwością. BBC iPlayer Hola Odblokowany

Hola VPN jest bardzo dobrą opcją, jeśli użytkownicy chcą przesyłać treści ograniczone geograficznie za granicą. Gdy przeprowadziliśmy testy, odtwarzanie przebiegało również płynnie ze wszystkimi powyższymi kanałami.

Nie zaobserwowano żadnych problemów z buforowaniem, jakością ani nic podobnego. To całkiem proste. Nasz ruch jest przekierowywany przez urządzenia innych użytkowników, nie ingeruje w naszą prędkość Internetu, ponieważ jest brak szyfrowania.

Ma to jednak swoje drastyczne wady, ale zostawimy to w sekcji prywatności w dalszej części tego artykułu.

Inteligentny DNS

Jak wspomniano, Hola jest dobrym narzędziem do odblokowywania kanałów z ograniczeniami geograficznymi, ale nie powinny nazywać się VPN.

Pomimo posiadania dedykowanych aplikacji na urządzenia mobilne i rozszerzeń na komputery PC, Hola rozszerza swoją kompatybilność na PS4, Xbox, Chromecast, Apple TV, a nawet Smart TV dzięki uprzejmości Serwer proxy DNS Hola PLUS.

Ta usługa może być łatwo skonfigurowana na dowolnym urządzeniu i pomaga z łatwością ominąć regionalne ograniczenia. Nie dodaje dodatkowej warstwy ochrony, ale Hola VPN tego nie robi, na początek również.

Więc dostaniesz tylko dodatkowa kompatybilność urządzenia w trakcie, co wcale nie jest złe.

Wsparcie P2P

Skrócimy to. Zgodnie z sekcją FAQ:

„Korzystanie z Bittorrent w naszej sieci jest niedozwolone, a my blokujemy ruch Bittorrent”.

Nie chodzi o to, czy jest się dozwolonym czy nie. Nawet jeśli Hola na to pozwala torrentowanie – korzystanie z niechronionej usługi narazi użytkowników na różne zagrożenia.

Torrenting to usługa peer-to-peer, podobnie jak Hola. Właśnie to czyni go jednocześnie skutecznym i wyjątkowo niebezpiecznym.

Bezpieczne działania P2P wymagają szyfrowania VPN, solidnego, a Hola tego nie ma. Każdy może zobaczyć, z jakiego adresu IP korzystają użytkownicy, gdy udostępniają ten sam plik.

Więc, jako werdykt, to dobrze, że Hola nie zezwala na torrenty. Użytkownicy wyrządzą sobie więcej szkody niż pożytku z usługi. Lepiej będzie użyć VPN, który ma dedykowane serwery do torrentowania i akcji P2P.

Hola VPN – Prywatność

Użytkownicy, którzy nie znają się na technologii, mogą nie zastanowić się nad wyborem darmowej wersji Holi. Jesteśmy tutaj, aby rzucić nieco światła na tę sprawę.

Najpierw porozmawiamy o centrali serwisu. Siedziba główna Hola VPN znajduje się w Izrael. Teraz wiemy, że kraj leży poza terytorium Stowarzyszenie Five Eyes, ale jest w tym luka.

Powszechnie wiadomo, że Izrael nie jest najlepszym miejscem do hostowania VPN, ponieważ kraj nadal współpracuje z krajami, które się ubiegają przepisy dotyczące zatrzymywania danych.

Co to znaczy? Dostawcy usług internetowych i rząd w tym kraju zbierają dane użytkowników i podziel się nim z innymi krajami.

Hola nie ma zasady braku logowania, co jest powodem, aby spojrzeć w drugą stronę. W rzeczywistości usługa gromadzi dane (więcej szczegółów poniżej) swoich użytkowników.

Gdy użytkownik jest połączony, otrzymuje adres IP innego użytkownika – udostępnione zasoby. Teraz, jeśli ktoś zdecyduje się coś zrobić nielegalny, kogo winić, gdy dochodzenie ma miejsce? Ten, podający adres IP.

Korzystanie z Holi sprawia, że ​​użytkownicy są podatni na wszelkiego rodzaju Cyber ​​przestępstwa nawet o tym nie wiedząc. Cóż, nie musimy zakładać rzeczy, ponieważ zdarzyło się to już wcześniej.

Niefortunny incydent

Z powrotem w 2015 r, Hola wykorzystywała swoich darmowych użytkowników, udostępniając swoje dane płatnej usłudze proxy Luminati. Klienci byli traktowani jak ogromny botnet, podczas gdy Hola je sprzedawał Abonenci Luminati.

Co dostali użytkownicy? Nic prócz kłopotów i kosztownej inwazji. Co dostała Hola VPN? Duże pieniądze. Dostawca ostatecznie został złapany, ale było trochę za późno.

Użytkownik Luminati już skorzystał z tej sytuacji i uruchomił program atak botnetem na 8chan, popularny internetowy imageboard.

Większość użytkowników jest nadal w ciemności, ponieważ nadal obsługują usługę, jakby nic się nie działo. W rzeczywistości Hola VPN jest nadal wykorzystywana do przeprowadzania złośliwych programów, takich jak botnety, ataki DDoS i inne. Hola jest nadal używana do łatwych botnetów, ataków DDoS i wielu innych.

Jest więcej problemów, którymi należy się zająć, co prowadzi nas do kolejnych części przewodnika.

Zebrane dane

Kiedy uruchomiliśmy aplikację, Hola powiadomił nas, że będzie zbierać niektóre z naszych danych. Byliśmy bardzo ciekawi, jakie informacje Hola zbiera od nas, co zabrało nas do ich polityki prywatności.

Zebrane dane obejmują:

 • Dane dziennika: typ przeglądarki, strony internetowe, czas spędzony na tych stronach, godziny i daty dostępu.
 • Dane osobowe: Dane osobowe to informacje, które mogą mieć charakter prywatny lub wrażliwy i które mogą Cię zidentyfikować lub zidentyfikować. Dane obejmują adres IP, nazwę i adres e-mail, nazwę ekranową, informacje dotyczące płatności i fakturowania lub inne informacje
 • Zainstalowane aplikacje: szczegółowe informacje na temat aplikacji zainstalowanych na urządzeniu użytkownika.
 • Rejestracja za pośrednictwem konta sieci społecznościowej: Hola VPN będzie mieć dostęp do podstawowych informacji użytkowników, w tym konta sieci społecznościowej, pełnego imienia i nazwiska, adresu domowego, adresu e-mail, daty urodzenia, zdjęcia profilowego, listy znajomych, opisu osobistego i innych.

Zasadniczo to, co dostarczamy Hola, jest czymś więcej niż oczekujemy od niego pod względem jakości usług.

Wcześniej zachęcaliśmy użytkowników, aby nie korzystali z bezpłatnych usług, ponieważ zbierają oni dane i zagrażają ich prywatności w Internecie. Ale Hola przeniosła ją na inny poziom.

Mają dostęp do aplikacje zainstalowane na urządzeniu użytkownika, konta społecznościowe, adres domowy, i wiele więcej, które mogą pomóc w ich identyfikacji.

Zgodnie z naszymi standardami to przekracza granicę.

Hola VPN – Bezpieczeństwo

Ponownie, Hola nie jest VPN, więc nie ma dodatkowego bezpieczeństwa po połączeniu. Nie ma żadnego rodzaju szyfrowanie obecny, co czyni użytkowników podatnymi na wszelkie zagrożenia online, które mogą być wymierzone w ich urządzenie.

Co więcej, każdy podmiot w Internecie może zobaczyć adres IP użytkownika, co robią online i wiele innych.

Większość dostawców VPN w branży używa 256-bitowe szyfrowanie AES, który jest obecnie najsilniejszym szyfrowaniem używanym przez rząd USA do bezpiecznego przesyłania poufnych informacji.

Bez niego hakerzy i cyberprzestępcy mogą łatwo zobaczyć, co wysyłasz lub otrzymujesz. Ponadto, ponieważ szyfrowanie nie jest dostępne, a wyłącznik awaryjny też nie będzie.

Możemy zrozumieć, dlaczego Hola nie ma tej funkcji, ponieważ nie jest to prawdziwa sieć VPN. Jednak nie sprawia to, że usługa jest mniej kłopotliwa.

Zaletą posiadania tak zwanej sieci VPN jest to, że ma ona bloker reklam, który istnieje, ponieważ nie ma szyfrowania. Mimo to usługa jest nadal bardzo zła, jeśli chodzi o prywatność.

Żadna usługa nie może nazywać się „a” Wirtualnej sieci prywatnej gdy Private nie jest uwzględnione w równaniu.

W naszym procesie oceny powyższe nie wystarczy. Przeprowadzamy inne testy i sprawdzamy, czy są dostępne dodatkowe funkcje, aby lepiej je ocenić. Usługa jest nadal zła, bez względu na to, jaki wynik uzyskamy podczas poniższych testów.

Skanowanie w poszukiwaniu wirusów

Usługa nie ma żadnych wirus kiedy skanowaliśmy ich aplikację, to dobrze, biorąc pod uwagę, że nie chroni cię przed nadchodzącymi.

Uruchomiliśmy aplikację przez skanowanie antywirusowe i na jej podstawie świeci na zielono 58 wiarygodnych źródeł.Hola skanowania antywirusowego

Zasadniczo aplikacja Hola VPN jest bezpieczna w instalacji, ale jej używanie nie jest bezpieczne.

Test szczelności DNS

Ten był zdecydowanie najgorszy Test szczelności DNS działaliśmy od czasu, gdy zaczęliśmy sprawdzać dostawców VPN. Wyjaśnijmy dlaczego.

Najpierw próbowaliśmy na naszej próbie szczelności Prochowiec za pomocą Hola VPN Plus. Łącząc się z lokalizacją w Wielkiej Brytanii, powinniśmy uzyskać adres IP w Wielkiej Brytanii.

Z jakiegoś powodu tego nie zrobiliśmy. Zamiast tego uzyskaliśmy Rosyjski adres IP a nasze serwery DNS przeszły całą drogę do Holandia.Wyciek DNS Hola VPN

Wypróbowaliśmy aplikację mobilną, aby zobaczyć uzyskane wyniki. Najpierw połączono nas z lokalizacją w USA. Najwyraźniej przeciekał nasz adres IP. Nasza lokalizacja jest przedstawiona powyżej, ale pokazuje Serwery DNS w USA.

Próbowaliśmy innym razem, a wyniki były w końcu dobre. Oba wyniki możesz zobaczyć poniżej:


Zajmuje dużo czasu, aby upewnić się, że nasz adres IP nie jest ujawniany, co oznacza, że ​​Hola VPN jest znowu niewiarygodna.

Audyt stron trzecich

Eksperci ds. Bezpieczeństwa może rzucić więcej światła na to, czego brakuje VPN i na czym jest dobra. Dlatego przystępujemy do niezależnego audytu, aby pomóc nam w naszych recenzjach.

VPN służy do ukrywania ruchu w Internecie, aw przypadku Holi wcale tak nie jest, szczególnie kiedy naukowcy z Trend Micro badał Hola VPN.

Według Trend Micro:

„Hola VPN jest sprzedawany jako VPN społecznościowy: internauci są powiadamiani, że mogą sobie nawzajem pomagać w swobodnym i bez cenzury w dostępie do stron internetowych poprzez udostępnianie swoich połączeń internetowych. Może to zabrzmieć jak szlachetna inicjatywa, ale w rzeczywistości usługa Hola VPN stanowi poważne zagrożenie dla społeczności internetowej na wiele sposobów. ”

Grupa twierdzi również, że usługa umożliwia stronom trzecim wykonywanie kodu w systemie użytkownika, co pomaga im je śledzić działania online, i co gorsza, przejmij całe urządzenie bez ich wiedzy.

Podsumowali także, mówiąc:

„Hola VPN nie jest bezpiecznym rozwiązaniem VPN – jest raczej niezaszyfrowaną internetową usługą proxy”.

Nie tylko strony internetowe i firmy społeczne, ale nawet badania bezpieczeństwa stwierdzają to Hola nie jest bezpieczna w użyciu.

Warrant Canary

Zazwyczaj stwierdzamy, że ta część nie jest bardzo ważna, jeśli dostawca przestrzega ścisłej zasady braku logowania.

Ale w przypadku Hola VPN wszystko, co może trochę pomóc, może działać. Wyspy Kanaryjskie Warrant są sposobem na poinformowanie użytkowników, że ich dostawca otrzymał rząd wezwanie sądowe.

Może to zagrozić ich prywatności, ponieważ dostawca powinien przekazać swoje dane organom ścigania. Gdyby Hola nie zbierała danych, nie stanowiłoby to problemu, ponieważ nie mieliby nic do rozdania.

Tak jednak nie jest i użytkownicy zawsze podlegają takim przepisom zagrożenia prywatności z lub bez ingerencji rządu.

Obsługa klienta

Pomiędzy różnymi problemami, zagrożeniami i zagrożeniami Hola VPN oczekujemy, że ich obsługa klienta co najmniej podniesie poziom.

Technicznie, w porównaniu z innymi problemami, powinno to być najmniejsze z naszych zmartwień, ale obsługa klienta dostawcy jest inna duży zawód.

Nie mogliśmy ich znaleźć sekcja wsparcia, nie jest prezentowany w taki sposób, aby każdy mógł go znaleźć tak jak inne VPN.

W rzeczywistości jest schowany na dole ich oficjalnej strony, oczywiście mając nadzieję, że żaden użytkownik go nie kliknie.

W celu obsługi klienta użytkownicy mogą wysłać Hola VPN an e-mail. Podali nawet numer telefonu, jeśli kiedykolwiek będą potrzebni do pomocy.Wspieraj Hola

Oczywiście oferta usług brak czatu na żywo lub dedykowanego systemu biletów. Co więcej, wymienione liczby nie wydają się mieć nic wspólnego z obsługą klienta. To kolejna wielka porażka.

cennik

Hola VPN jest reklamowana jako bezpłatna usługa, ale oferuje również płatny pakiet Plus, który obiecuje anonimowość i prywatność (co zresztą tak nie jest).

Jeśli użytkownicy chcą wybrać Usługa Hola Plus, znajdą cztery różne dostępne opcje. Oto dostępne plany subskrypcji Hola VPN:

Subskrypcja HolaVPN

 • Miesięcznie: 11,95 USD / miesiąc
 • Rocznie: 83,88 USD rocznie (6,99 USD / miesiąc).
 • Dwa lata: 95,75 USD rozliczane co dwa lata (3,99 USD / miesiąc)
 • Trzy lata: 107,55 USD rozliczane co trzy lata (2,99 USD / miesiąc)

Plan Plus jest bardzo kosztowny w porównaniu z tym, co usługa ma do zaoferowania. W rzeczywistości usługa ta kosztuje dolara mniej niż jedna z najlepszych usług w branży – ExpressVPN.

Przynajmniej ExpressVPN ma najlepsze funkcje szyfrowania i prywatności, a także możliwość odblokowania dowolnej usługi przesyłania strumieniowego.

Metody Płatności

Metody płatności obejmują karty kredytowe i Paypal, a także inne opcje, takie jak Alipay, GiroPay, SOFORT i iDEAL.

Metody płatności Hola

Szczerze mówiąc, nie spodziewaliśmy się, że Hola VPN będzie oferować kryptowalutę. Chodzi o to, że prywatność nie jest jego rzeczą i nie zacząłby teraz dbać o prywatność użytkowników.

Gwarancja zwrotu pieniędzy i bezpłatny okres próbny

Dotarcie do tej części jest dość niepokojące, ponieważ użytkownicy nadal uważają, że warto wybrać Hola VPN.

Płacenie za usługę to jedno, a płacenie zarówno pieniędzmi, jak i danymi osobowymi to inna sprawa.

Mimo, że do tej pory była to okropna usługa, Hola oferuje 30-dniowa polityka zwrotów dla nowych subskrybentów. Zawsze mogą poprosić o zwrot pieniędzy na wypadek, gdyby Hola nie była wystarczająco dobra, co wcale nie jest.

Jeśli chodzi o bezpłatny okres próbny, nie ma, chyba że używasz Darmowa wersja samo. Nie wszystkie funkcje i możliwości są uwzględnione, ale nie będzie ich wiele.

Recenzja Hola VPN – ostateczny werdykt

Podsumowując, Hola VPN musi być unikane za wszelką cenę. Hola VPN to usługa proxy maskująca się jako VPN.

Jak wspomnieliśmy, Hola zapomina o części prywatnej w Wirtualne sieci prywatne a jednak sam zajmuje się marketingiem VPN.

Jest to poważne zagrożenie dla prywatności i bezpieczeństwa online i zdecydowanie tego nie zalecamy. Jeśli szukasz wiarygodnych / rzeczywistych dostawców VPN, sprawdź top Hola Alternatywy.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map