Przegląd SwitchVPN 2020

SwitchVPN to nowość w branży VPN. VPN jest zbudowany na przyzwoitej sieci serwerów ponad 230 serwerów w ponad 43 lokalizacjach na całym świecie. Korzystają z OpenVPN, silnego szyfrowania i umożliwiają do 5 jednoczesnych połączeń. Złośliwi torrentów będą zadowoleni z wiadomości, że SwitchVPN obsługuje udostępnianie plików P2P. VPN jest również doskonałym wyborem dla graczy i streamerów, ze względu na najwyższą prędkość gigabitową.


Przegląd SwitchVPN 2020

Firma została założona w 2015 roku przez CS Systems Inc., amerykańską korporację Delaware. W szczególności SwitchVPN powstał, ponieważ założyciele obawiali się, że „darmowy internet był zagrożony” i chcieli odzyskać wolność online.

Jednak DCMA SwitchVPN, Warunki korzystania z usługi (ToS) i Polityka prywatności wydają się oczywiście podejrzane nawet dla mało wymagającego użytkownika. Co więcej, firma nie chce ujawniać swoich początków, co sprawia, że ​​wyglądają na jeszcze bardziej wygórowane.

Szybkie statystyki

Gwarancja zwrotu pieniędzy30 dni
Bezpłatny okres próbny1 dzień
Dozwolone jednoczesne połączenia

2 urządzenia dla SwitchVPN

5 urządzeń dla SwitchVPN Plus

Obsługiwane usługi przesyłania strumieniowegoNetflix, iPlayer
Brak zasad logówtak
Protokoły bezpieczeństwaOpenVPN, P2TP / IPSec, IKEv2, SSTP, PPTP
Szyfrowanie256-bitowy AES
Cechy szczególneNAT Firewall, przełącznik Kill, ochrona przed wyciekiem DNS, wewnętrzny system DNS
Obsługa klientaWsparcie 24/7 na żywo
Lokalizacje serwerów43+ kraje
Liczba serwerówPonad 250 serwerów
Przełączniki serwerówbez limitu
Wspierane urządzenia & platformyWindows, Linux, Mac, iOS, Android, Routery
Jurysdykcja prawna VPNStany Zjednoczone

SwitchVPN to uproszczona sieć VPN, która z dumą stawia swoją prywatność ponad wszystko. Jednak, szczerze mówiąc, nie jesteśmy całkowicie pewni, czy tak jest. W tej recenzji SwitchVPN do 2020 roku zebraliśmy tygodniowe prace. Nasza ocena obejmuje doświadczenia z pierwszej ręki, ceny, dystrybucję sieci serwerów, oferowane funkcje, a także analizę ilościową różnych stron trzecich.

Pozostań z nami podczas tej recenzji, aby dowiedzieć się, czy SwitchVPN jest wart Twojego zaufania i inwestycji.

Ceny i opcje płatności

Mimo że VPN oferował wiele pakietów w przeszłości, teraz sprzedaje dwa plany subskrypcji – SwitchVPN i SwitchVPN Plus. Chociaż te dwa są takie same, opcja Plus pozwala zabezpieczyć do pięciu urządzeń, w porównaniu do 2 jednoczesnych połączeń w opcji standardowej.

Możesz zapłacić za abonament miesięcznie lub corocznie. Jeśli jednak wolisz płacić miesięcznie, musisz ponieść dodatkowy koszt, który wynosi 5,95 USD w przypadku standardowego abonamentu i 9,95 USD w przypadku pakietu Plus. Alternatywnie możesz wybrać roczne stawki i zaoszczędzić do 44% swoich pieniędzy. Standardowy abonament kosztuje 3,33 USD miesięcznie i kosztuje 39,95 USD co 12 miesięcy. Plan Plus kosztuje 5,89 USD miesięcznie, co daje 69,95 USD rocznie. Zalecamy skorzystanie z rocznej subskrypcji.

30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy

SwitchVPN oferuje 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy bez zadawania pytań na wszystkie pakiety. Wystarczająco dużo czasu, aby wypróbować SwitchVPN, zanim zaufasz jego usługom. Jeśli masz ochotę skorzystać z innych opcji, po prostu napisz do zespołu pomocy technicznej w ciągu pierwszych 30 dni od pierwszej subskrypcji, a otrzymasz zwrot pieniędzy. Na szczęście zasady zwrotów nie zawierają żadnych wyjątków ani ograniczeń.

Opcje płatności

Możesz zdecydować się na zakup SwitchVPN za pomocą karty kredytowej / debetowej, PayPal lub Bitcoin. Jednak zdecydowanie zalecamy wybranie Bitcoin jako metody płatności, jeśli chcesz zachować swoją anonimowość podczas zakupu. W przeciwnym razie możesz zapłacić za pośrednictwem AliPay, jeśli nie martwisz się zbytnio o prywatność.

Plany płatności SwitchVPN

Serwery

Firma oferuje ponad 250 serwerów w 43 krajach na całym świecie – przyzwoitą sieć, która oferuje superszybkie prędkości we wszystkich lokalizacjach. Jak zwykle, ich najlepszy zasięg jest w Europie, Stanach Zjednoczonych, Azji i na większym Pacyfiku. Chociaż nadal nie są obecni w Afryce, VPN ostatnio dodał serwery w Brazylii – w tym także w Ameryce Południowej. Co więcej, z przyjemnością zobaczyliśmy do 10 lokalizacji serwerów w Stanach Zjednoczonych. Europa ma także kilka serwerów na poziomie miasta, w tym w Wielkiej Brytanii, Londynie, Maidenhead i Gosport.

Lokalizacje serwerów SwitchVPN

funkcje

Wyłącznik awaryjny

SwitchVPN oferuje funkcję Kill Switch, która automatycznie zatrzymuje przychodzący lub wychodzący ruch internetowy na twoim urządzeniu, gdy połączenie VPN zostanie zerwane. Ma to na celu zapobieżenie ujawnieniu przez twoją sieć tożsamości online wścibskim oczom. Na szczęście miłośnicy torrentów i gracze mogą pozostawić swoje urządzenia bez nadzoru, nie ryzykując narażenia.

DNS o wysokim poziomie bezpieczeństwa

Firma opracowała również zaawansowany wewnętrzny system DNS, który zapewnia kompleksowe bezpieczeństwo. Obejmuje to zapewnienie bezpieczeństwa i wolności w krajach silnie ocenzurowanych, takich jak Chiny, Rosja i inne.

Wsparcie P2P

SwitchVPN obsługuje udostępnianie plików P2P. Oznacza to, że możesz cieszyć się bezpłatnym dostępem do popularnych na świecie witryn BitTorrenting i torrenting.

Ochrona przed wyciekiem DNS

Znalezienie VPN średniej klasy, który oferuje przydatną funkcję ochrony przed wyciekiem DNS, jest rzadkim przypadkiem. Na szczęście ta marka ma wbudowaną funkcję, która zapobiega przesyłaniu informacji DNS do lokalnego dostawcy usług internetowych. Oznacza to, że po włączeniu funkcji możesz przeglądać bez martwienia się, kto monitoruje Twoją aktywność online.

Prywatność i ochrona

Prywatność

SwitchVPN ma nieco mylącą politykę prywatności, która stwierdza, że ​​„nie zbiera ani nie rejestruje żadnego ruchu ani nie korzysta z usługi VPN”. Na pierwszy rzut oka informacje są podejrzane, ale kiedy będziesz czytać dalej, odkryjesz, że w ich roszczeniu jest trochę prawdy. Jednakże, jeśli będziesz czytać dalej, SwitchVPN przyznaje, że „może ujawnić Twoje Dane Osobowe, jeśli jest to wymagane przez prawo lub w dobrej wierze, że takie działanie jest konieczne”. Jest to nieprawdopodobnie niepokojące, ponieważ otwarcie oznacza, że ​​gromadzone są niektóre dzienniki danych – w przeciwnym razie VPN nie będzie miał nic do oddania.

Ponadto dostawca niedawno przeniósł swoją działalność podstawową na USA, co jeszcze bardziej niepokoi jej niejasną politykę braku dzienników. Oznacza to, że sieć VPN prawdopodobnie będzie w pełni przestrzegać inwazyjnych amerykańskich przepisów dotyczących nadzoru. Ponadto wiemy już, że wszelkie dane użytkownika mogą być udostępniane kilku innym krajom zgodnie z przepisami dotyczącymi zatrzymywania danych w USA i Wielkiej Brytanii. Dlatego ich roszczenia do przestrzegania ścisłej polityki zerowych dzienników są całkowicie kontrowersyjne.

SwitchVPN ma jednak kilka ekscytujących funkcji i narzędzi, które mogą przywrócić im zaufanie. Zapewniają na przykład zaawansowaną wirtualną zaporę ogniową, a także najlepszy w swojej klasie wewnętrzny system DNS.

Bezpieczeństwo

SwitchVPN oferuje szereg opcji szyfrowania, w tym silne szyfrowanie AES-256 bitów dla protokołu OpenVPN. Istnieje również 128-bitowy Blowfish do strumienia danych – który jest domyślny dla OpenVPN, oraz RSA-1024 z 2048-bitowym kluczem uzgadniania.

Na podstawie naszych testów sprawdzających z przyjemnością znaleźliśmy zero DNS & Wycieki IPv6 – wyraźne wskazanie, że VPN dobrze zainwestował w twoją prywatność w Internecie. Istnieją również funkcje, takie jak automatyczna funkcja Kill Switch – choć dostępna tylko w klientach Windows i MacOS – która chroni twoją aktywność online, gdy połączenie VPN zostanie zerwane. Odkryliśmy również, że SwitchVPN obsługuje do 80% swoich serwerów DNS, a Cloudflare Anonymous utrzymuje pozostałe 20%. Dzięki temu Twoja tożsamość i aktywność nie będą znajdować się w zasięgu natrętnych stron, takich jak dostawcy usług internetowych i cyberprzestępcy.

Ogólnie jesteśmy zadowoleni z poziomu bezpieczeństwa SwitchVPN.

Wydajność

Test prędkości

Według strony internetowej firma twierdzi, że możesz przesyłać strumieniowo treści online z najwyższymi prędkościami z dowolnego miejsca na świecie. Ale jak trafne są te twierdzenia? Musieliśmy być pewni, więc przeprowadziliśmy test prędkości. Ponieważ potrzebowaliśmy wyniku testu porównawczego, przetestowaliśmy naszą prędkość Internetu bez połączenia VPN. Poniższy obraz przedstawia nasz wynik wyjściowy:

W naszym pierwszym teście prędkości VPN połączyliśmy się z pobliskim serwerem. Patrząc na poniższe wyniki, zauważysz, że prędkości spadły, ale w rozsądnym tempie.

Połączyliśmy się również ze zdalną lokalizacją serwera. Podczas gdy prędkości znacznie spadły, nadal byliśmy w stanie przesyłać strumieniowo i torrentować treści online bez żadnych trudności. Wyniki pokazano na poniższym zrzucie ekranu:

SwitchVPN nie oferuje konkurencji pod względem prędkości, ale z pewnością jest wystarczająco szybki, aby zapobiec opóźnieniom w połączeniu lub odtwarzaniu strumieniowym. W rzeczywistości powinieneś być w stanie przesyłać strumieniowo treści HD bez żadnych problemów z buforowaniem i cieszyć się także ogólnym surfowaniem.

Łatwość użycia

SwitchVPN przeszedł długą drogę dzięki swojej stronie internetowej, która jest teraz imponująca, bardzo dobrze zaprojektowana, szczegółowa i prosta. Strona główna wyświetla wszystkie przydatne informacje, które mogą dać ci wskazówkę co do oferty usługi. W górnej połowie strony znajduje się również przycisk „Rozpocznij” oraz ilustracja potwierdzająca, że ​​jest to wieloplatformowa sieć VPN.

Jeśli przewiniesz w dół, zobaczysz informacje o tym, dlaczego warto zadowolić się VPNem i cenę dwóch oferowanych pakietów. W dolnej części witryny znajdziesz wiele przydatnych linków, takich jak sprawdzanie adresu IP, różne pliki do pobrania dla klientów, polityka prywatności i oświadczenia DCMA. Chociaż strona DCMA jest nadal pusta.

Jednak naszym jedynym niezadowoleniem ze strony była trudność w znalezieniu 24-godzinnego bezpłatnego okresu próbnego. W tej chwili masz większe szanse na znalezienie go w Google niż w witrynie. Dlatego pomocne będzie, jeśli zareklamują go na stronie głównej.

Pierwsze kroki

Aby rozpocząć korzystanie z SwitchVPN, wykonaj następujące proste kroki:

 • Kliknij przycisk „Rozpocznij” lub tekst linku „Zarejestruj się”.
 • Wybierz preferowany plan i kliknij Zamówienie.
 • Nastąpi przekierowanie do strony, na której podasz swój adres e-mail i szczegóły dotyczące hasła.
 • Wybierz idealną metodę płatności i zarejestruj się.
 • Pobierz klienta i zainstaluj go.

Interfejs SwitchVPN

Klienci SwitchVPN

VPN oferuje dedykowanych klientów dla wszystkich głównych platform, w tym Windows, macOS, Android i iOS. VPN nie ma aplikacji klienckiej dla systemu Linux i routerów, ale nadal możesz je skonfigurować za pomocą zweryfikowanego przewodnika. Nie można również zainstalować aplikacji bezpośrednio na innych urządzeniach, takich jak konsole do gier, ale zawsze można je zabezpieczyć, podłączając się do skonfigurowanego routera.

Rejestracja w 24-godzinnym bezpłatnym okresie próbnym jest dość prosta. Po przejściu na stronę bezpłatnej wersji próbnej wprowadź swój adres e-mail i hasło, aby kontynuować. Następnie otrzymasz link potwierdzający do podanego e-maila. Po kliknięciu linku nastąpi przekierowanie do strony zawierającej dane konta próbnego. Jednak po zakończeniu okresu próbnego dane konta pozostaną. A ponieważ usługa jest bardzo anonimowa, poprosi Cię tylko o wybranie preferowanego pakietu i sposobu płatności, aby rozpocząć.

Klient stacjonarny

Na pierwszy rzut oka można by pomyśleć, że jest to aplikacja mobilna: bardzo elegancka, prosta, dobrze oznakowana i łatwa w użyciu. Po wprowadzeniu danych logowania – które często różnią się od danych logowania na stronie internetowej – kliknij Połącz, aby zainicjować połączenie VPN. Aplikacja posiada funkcję automatycznego wyboru, która wybierze najlepszy dostępny serwer i połączy się z lokalizacją.

SwitchVPN jest jednym z niewielu VPN-ów oferujących różnorodne funkcje do ulepszenia na stronie ustawień. Ten ostatni jest podzielony na różne zakładki, w tym ogólne ustawienia, protokoły, zaawansowane funkcje, szczegóły subskrypcji, i okno diagnostyczne.

Klient Desktop SwitchVPN

Karta Ogólne pozwala przełączać opcje uruchamiania oraz ustawienia blokady sieci. Ponadto, jeśli uznasz, że białe tło aplikacji jest zbyt jasne dla twoich oczu, zawsze możesz użyć motywu Noc w sekcji Personalizacja. Marka oferuje również najwyższą liczbę protokołów połączeń na kliencie stacjonarnym, w tym OpenVPN (UDP i TCP), L2TP / IPSec, IKEV2, SSTP i PPTP. Jednak aplikacja automatycznie wybiera protokół UDP-OpenVPN, ponieważ jest to najbezpieczniejsza opcja. Ponadto karta Zaawansowane zawiera funkcje zabezpieczeń i prywatności, takie jak automatyczny przełącznik zabijania, wewnętrzny system DNS, DNS & Ochrona przed wyciekiem IPV6 i nie tylko. Możesz także wyświetlić szczegóły subskrypcji w oknie Subskrypcja, a karta Diagnostyka pomaga rozwiązać problemy z połączeniami, w tym łącza kontaktowe umożliwiające dostęp do obsługi klienta.

Mobilna aplikacja

Aplikacja mobilna jest bardzo podobna do swoich odpowiedników na komputery pod względem wyglądu, nawigacji i liczby serwerów. Niestety aplikacja nie ma wystarczającej liczby funkcji na stronie ustawień. Co gorsza, dostępny jest tylko protokół IKv2 dla protokołów połączeń.

Aplikacja mobilna SwitchVPN

Zgodność

Kompatybilność z urządzeniami i platformami

SwitchVPN ma niestandardowe aplikacje dostępne dla popularnych platform, takich jak Windows, macOS, Android i iOS. Chociaż nie ma dedykowanego klienta dla routerów, możesz ręcznie skonfigurować router, aby zabezpieczyć całą sieć. Niestety obsługuje tylko kilka routerów wymienionych na ich stronie internetowej.

Jeśli jednak nie jesteś pewien procesu konfiguracji, marka oferuje usługę zdalnej instalacji. VPN ręcznie konfiguruje router, o ile jest obsługiwany. Cały proces zajmuje tylko kilka minut i nie musisz podnosić palca. Ponadto możesz zabezpieczyć różne konsole do gier za pomocą SwitchVPN. Ale jedynym sposobem na to jest podłączenie konsoli do skonfigurowanego routera. W ten sposób wszystkie Twoje urządzenia domowe zostaną zabezpieczone.

Zgodność ze strumieniowaniem i torrentowaniem

SwitchVPN to doskonały wybór do strumieniowego przesyłania treści online. Co zaskakujące, może odblokować Netflix US i działa na ośmiu z dziesięciu amerykańskich serwerów – tylko Miami i Nowy Jork nie działały. VPN odblokowuje również inne gigantyczne usługi, w tym BBC iPlayer – który jest niezwykle trudny do złamania.

Ponadto VPN obsługuje również P2P na wszystkich swoich serwerach. Oznacza to, że możesz uzyskać dostęp do wszystkich popularnych torrentów z dowolnego regionu na świecie.

Omijanie cenzury

Firma potwierdziła podczas naszego małego czatu, że jej usługa działa skutecznie, aby ominąć kraje mocno cenzurowane. W szczególności SwitchVPN może pokonać Wielką zaporę chińską dzięki „Zaawansowanemu algorytmowi”, który wykorzystuje przełączanie adresów IP i przekierowywanie ruchu na inne serwery, jeśli zostanie zablokowany.

Niestety nie mogliśmy znaleźć sposobu na potwierdzenie roszczeń, ponieważ nie jesteśmy w Chinach, ale ludzie z SwitchVPN zapewniali nas, że mają serwery w kraju, które są stale monitorowane.

Obsługa klienta

Niestety, obsługa klienta SwitchVPN nie spełnia standardów elitarnych i może być nieco dopracowana. Jednak ich centrum pomocy ma rozbudowany system bazy wiedzy, który szybko rozwiąże większość problemów. Na przykład mają funkcję paska wyszukiwania, zbiór często czytanych artykułów, często zadawane pytania i inne podręczniki.

Byliśmy rozczarowani ich czatem na żywo, który nie spełnił naszych oczekiwań. Niestety twierdzą, że są dostępne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, ale zajęło im kilka godzin, zanim mogli do nas wrócić. Co więcej, opóźnione odpowiedzi na nasze zapytania trwały kilka dni, prosząc o nasz adres e-mail przy każdej okazji. Niemniej jednak agenci byli uprzejmi i wystarczająco kompetentni, aby obsłużyć nasze zapytania techniczne.

Obsługa klienta SwitchVPN

Dolna linia

Plusy:

 • Brak zasad logów
 • Nieograniczone pobieranie i przesyłanie
 • Wsparcie P2P
 • Port do przodu
 • DNS & Ochrona przed wyciekiem IPV6
 • Działa z Netflix i iPlayer
 • Zapora NAT
 • Automatyczny przełącznik zabijania
 • Wiele protokołów
 • 30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy

Cons:

 • Kontrowersyjna obsługa klienta 24/7
 • Niejasne i sprzeczne zasady rejestrowania
 • Ograniczona dystrybucja serwerów

Inni dostawcy VPN

Jeśli nadal nie masz pewności co do ProtonVPN, na poniższej liście znajdziesz niektóre z najwyżej ocenianych marek w branży:

Wniosek

SwitchVPN może konkurować z najlepszymi VPNami w branży – potrzebują tylko kilku drobnych dopracowań. Dostawca oferuje pożądane prędkości, nieograniczony dostęp do usług przesyłania strumieniowego i obsługę torrentów P2P. SwitchVPN to także bogata w funkcje usługa, która zapewnia zaawansowane funkcje prywatności i bezpieczeństwa – pozwalając im na zestawianie wśród popularnych najpopularniejszych sieci VPN.

Niestety mają wytartą politykę rejestrowania, która obniża zaufanie ich konsumentów. W przeciwnym razie usługa jest bardzo przystępna cenowo i może być dla Ciebie odpowiednia – to znaczy, jeśli nie martwisz się o prywatność, ale kochasz dobre prędkości.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map