Recenzja NordVPN – najlepsza usługa VPN w 2020 roku?

NordVPN to sieć VPN z siedzibą w Panamie, która często charakteryzuje się zaawansowanym bezpieczeństwem, wolnością w Internecie i pełną prywatnością. NordVPN to usługa premium oferująca mnóstwo doskonałych funkcji, dzięki którym jest kompletną siecią VPN. VPN doskonale współpracuje z Netflix US, a także z innymi głównymi punktami przesyłania strumieniowego – duży plus.


Co więcej, w 2017 roku NordVPN podało do publicznej wiadomości, że teraz działa w Chinach – dzięki technologii technologicznej zaciemniania. Oczywiście VPN jest znany z tego, że obiecuje „internet bez granic”. Co więcej, NordVPN niedawno dodał nowy pakiet subskrypcji, który jest nie tylko przystępny cenowo, ale działa nawet przez trzy lata.

Recenzja NordVPN - najlepsza usługa VPN w 2020 roku?

Recenzja NordVPN – najlepsza usługa VPN w 2020 roku?

NordVPN jest jednym z najpopularniejszych dostawców VPN w 2020 roku. W tym przeglądzie przyjrzę się różnym funkcjom oferowanym przez NordVPN. Porównuję również usługę VPN z innymi znanymi sieciami VPN, takimi jak ExpressVPN, IPVanish, HMA, PIA, i VyprVPN. Porównanie opiera się na cena, wsparcie, polityka zwrotu, lokalizacje serwerów, prywatność i bezpieczeństwo. Rzućmy okiem na Przegląd NordVPN 2020.

Szybkie statystyki

Gwarancja zwrotu pieniędzy30 dni
Dozwolone jednoczesne połączenia6 urządzeń
Obsługiwane usługi przesyłania strumieniowegoNetflix US, BBC iPlayer, Hulu, HBO, Amazon Prime i inne
Brak zasad logówtak
SzyfrowanieSzyfrowanie DHE-RSA-AES-256 SHA
Cechy szczególnePodwójne VPN, Cebula przez VPN, Technologia zaciemniania, Kill Switch, SmartPlay, CyberSec, DNS Leak Resolver,
Obsługa klientaWsparcie 24/7 na żywo
Lokalizacje serwerów61+ krajów
Liczba serwerówPonad 5400 serwerów
Przełączniki serwerówbez limitu
Wspierane urządzeniaWindows, Linux, Mac, iOS, iPhone, iPad, iPod, Android, Apple TV, routery, Fire TV, Smart TV, konsole do gier
Jurysdykcja prawna VPNPanama

Skompilowanie tej recenzji NordVPN zajęło nam kilka dni i wciąż ją aktualizujemy, ponieważ usługa wprowadza zmiany każdego świtu. W tej recenzji próbowaliśmy przyjrzeć się wszystkim funkcjom związanym z VPN, podkreślić obszary, które naszym zdaniem można ulepszyć, jednocześnie wskazując, dlaczego NordVPN jest warty wypróbowania.

Cena i płatność NordVPN

cennik

NordVPN ma cztery plany do wyboru. Podobnie jak wszystkie najwyżej oceniane VPN, jego plany oferują te same funkcje, ale różnią się okresem subskrypcji.

NordVPN Płatność i ceny

NordVPN Płatność i ceny

Sprawdziliśmy wszystkie plany cenowe i oto, co one pociągają za sobą:

 • Jest plan miesięczny który jest najdroższy i idzie za 11,95 USD miesięcznie.
 • Zbliża się plan roczny to sprzedaje o 6,99 USD miesięcznie, ale będziesz rozliczane 83,88 USD każdego roku. Warto tylko, jeśli potrzebujesz usługi przez rok.
 • Jego dwuletni plan sprzedaje o 3,99 USD co miesiąc i rozliczane w wysokości 95,75 USD co 24 miesiące. Kiedyś był to najlepszy plan, ale możesz poradzić sobie z nowo wprowadzonym planem.

Wreszcie, plan trzyletni to zostało niedawno dodane. Jest to obecnie najtańszy plan 2,99 USD miesięcznie i jest rozliczane w wysokości 107,55 USD co 3 lata. Ponadto zalecamy ten plan.

Werdykt: Pod względem cen, NordVPN jest znacznie tańszy niż inni najlepsi dostawcy VPN, szczególnie na dłuższą metę.

Metody Płatności

Metody płatności NordVPN

Metody płatności NordVPN

Ponieważ większość najlepszych sieci VPN ma obecnie ograniczone metody płatności, NordVPN jest liderem w zakresie kilku metod płatności. Prawdopodobnie NordVPN ma współpracuje z Norton Security aby bezpiecznie zaakceptować wszystkie opcje płatności, w tym wszystkie główne karty kredytowe, AliPay, UnionPay, Crypto Currencies i wiele innych. Warto zauważyć, że VPN nie akceptuje już PayPal jako płatności, a po konsultacji ze swoim doskonałym wsparciem technicznym, oto co powiedział Deacon [ówczesny agent]:

„Niestety, nie akceptujemy już płatności PayPal. Podjęto decyzję o zaprzestaniu pomocy technicznej PayPal, aby mieć pełną kontrolę nad zakupami naszych klientów i ograniczyć ryzyko związane z bezpieczeństwem. Teraz będziemy w stanie zapewnić ujednolicony, samoobsługowy system płatności, samodzielnie zarządzać wszystkimi danymi klientów i cyklicznymi subskrypcjami, zamiast kierować je do strony trzeciej. Przepraszamy, jeśli spowodowało to jakiekolwiek niedogodności. ”

Warto zauważyć, że byliśmy pod dużym wrażeniem ich opcji płatności za kryptowaluty. Możesz zapłacić za swój plan, korzystając z różnych kryptowalut przy jednoczesnym zachowaniu prywatności online – nie musisz wprowadzać danych osobowych.

Zasady zwrotu pieniędzy

Gwarancja zwrotu pieniędzy NordVPN

Gwarancja zwrotu pieniędzy NordVPN

NordVPN’s 30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy bez wątpienia znacząca zaleta sprzedaży. Oznacza to, że masz całe 30 dni na przetestowanie sieci VPN, a jeśli w tym okresie wystąpi problem, którego nie można rozwiązać, zawsze możesz poprosić o zwrot pieniędzy. Dzięki tej gwarancji zwrotu pieniędzy, możesz skorzystaj z wersji próbnej VPN, nie ryzykując ani grosza.

Uwaga: Po długiej dyskusji z agentem wsparcia płatności NordVPN dowiedzieliśmy się, że 30-dniowe zasady zwrotu pieniędzy nie obowiązują, jeśli kupisz abonament VPN za pośrednictwem App Store lub Google Play Store. Oznacza to, że musisz poprosić o zwrot środków ze sklepów ręcznie.

Lokalizacje serwerów NordVPN

NordVPN może poszczycić się rozległą siecią serwerów i lokalizacji – najwięcej numerów spośród najlepszych VPN w branży. VPN ma ponad 5413 serwerów dobrze rozmieszczonych w ponad 61 krajach na całym świecie. Ponadto przewidujemy, że dystrybucja serwerów przez tę sieć VPN będzie się zwiększać.

Sporządziliśmy listę dystrybucji serwerów przez tę sieć VPN:

 • 61 serwerów w Afryce, na Bliskim Wschodzie i w Indiach
 • 513 serwerów w regionie Azji i Pacyfiku
 • Nagranie 2309 serwerów zarówno na kontynentach Ameryki Północnej, jak i Południowej
 • I potężne 2571 serwerów w całej Europie.

W szczególności wszystkie serwery NordVPN obsługują zarówno wspólne, jak i statyczne adresy IP. Co więcej, chociaż w przeszłości NordVPN nie identyfikował określonych regionów serwerów, teraz wskazują regiony, w których serwery się znajdują.

Serwery specjalne

NordVPN ma imponującą funkcję, która oferuje różne serwery dedykowane w zależności od zadania, które chcesz osiągnąć. Oto specjalne serwery:

 • Anty DDoS: Serwery te mają ulepszony system stabilności, który zapewnia nieprzerwane połączenie
 • Dedykowane serwery IP: Te serwery są dostępne tylko dla użytkowników o dedykowanych adresach IP
 • Podwójne serwery VPN: Serwery te zapewniają podwójne szyfrowanie. Oznacza to, że ruch online jest przesyłany przez dwa serwery – dlatego podwójne bezpieczeństwo.
 • Serwery P2P: Serwery te są zoptymalizowane pod kątem torrentowania i bezpiecznego udostępniania plików.
 • Cebula przez VPN: Tego typu serwery najpierw przekierowują twój ruch przez VPN przed przekazaniem go do sieci Tor – zapewniając dodatkową anonimowość.
 • Zaciemnione serwery: Są to serwery dedykowane użytkownikom w krajach wysoce cenzurowanych. Serwery działają, ukrywając ruch VPN, aby pojawiał się jako zwykły ruch HTTPS, aby uniknąć ograniczeń.

Funkcje NordVPN

Jeśli szukasz dostawcy usług VPN, który oferuje użytkownikom funkcje, które nie są dostępne dla innych, NordVPN jest zdecydowanie warte sprawdzenia.

Technologia SmartPlay

SmartPlay to specjalny Smart DNS dla NordVPN, który często włącza się automatycznie po uruchomieniu aplikacji klienckiej – umożliwiając dostęp do zablokowanych stron internetowych i cenzurowanych treści. Technologia VPN SmartPlay pozwala łączyć liczne zalety VPN, superszybkie prędkości i imponującą stabilność Smart DNS. Nie wspominając, funkcja jest łatwa w użyciu. Ponadto fakt, że funkcjonalność jest początkowo zintegrowana u podstawy serwera VPN, oznacza, że ​​nie trzeba aktualizować ani aktywować ręcznie.

DoubleVPN

Double VPN to unikalna funkcja bezpieczeństwa NordVPN, która gwarantuje podwójną warstwę bezpieczeństwa. Zwykle za każdym razem, gdy łączysz się z VPN, Twój ruch jest przekierowywany na serwer VPN w celu szyfrowania, zanim będzie ekscytujący w Internecie. Jednak dzięki podwójnej sieci VPN ruch jest najpierw tunelowany do pierwszego serwera VPN, a następnie przekierowywany na drugi serwer VPN, zanim dotrze do miejsca docelowego. Ta funkcja zapewnia podwójne szyfrowanie.

Powinieneś jednak wiedzieć, że z podwójnym VPNem jest zmniejszona prędkość. Co więcej, ta funkcja nie jest dostępna na wszystkich serwerach NordVPN, ale jest dostępna na ograniczonej liście kombinacji podwójnego przeskoku, takich jak Kanada-USA, Holandia-Rosja, Szwecja-Holandia, Francja-Wielka Brytania, Holandia-Wielka Brytania i Hongkong- Tajwan. Ta funkcja jest szczególnie przydatna dla użytkowników w gęsto cenzurowanych krajach i obszarach, w których obowiązują surowe przepisy cybernetyczne.

CyberSec

CyberSec to funkcja NordVPN, która automatycznie blokuje podejrzane strony, aby twoje połączenie nie było narażone na cyberataki. Ta funkcja chroni również przed atakami DDoS, uniemożliwiając kontrolę nad botnetem. Ponadto CyberSec działa jako bloker reklam, zapobiegając niechcianym wyskakującym oknom, automatycznym odtwarzaniu treści i innym irytującym reklamom na różnych stronach internetowych.

Wyłącznik awaryjny

NordVPN posiada również Kill Switch, który jest dostępny w aplikacjach klienckich. Ta funkcja polega na odłączaniu urządzenia od Internetu za każdym razem, gdy znika połączenie VPN. Przełącznik zabicia przydaje się, gdy chcesz pozostawić urządzenie bez nadzoru i nie ryzykować narażenia się na atak. Co więcej, funkcja ta przyniesie również korzyści podczas przełączania między serwerami VPN.

Podczas gdy funkcja Kill Switch jest powszechna wśród sieci VPN, NordVPN podniósł ją o poziom wyżej. VPN pozwala zabić Internet dla określonych aplikacji i serwerów na twoim urządzeniu.

DNS Leak Resolver

Wyciek DNS może być śmiertelny, jeśli chcesz mieć całkowitą prywatność online podczas połączenia z VPN. Jeśli dojdzie do wycieku, oznacza to, że Twój DNS wyśle ​​niezaszyfrowane dane do twojego dostawcy usług internetowych lub innych wścibskich oczu – co czyni cię podatnym na atak. Aby obejść ten problem, NordVPN ma specjalną funkcję DNS Leak Resolver zintegrowaną z aplikacjami klienckimi. Ta funkcja gwarantuje, że żadne przypadkowe dane nie wyciekną przez twój DNS. I chociaż użytkownicy mogą mieć skargę na infekcyjność funkcji, NordVPN najwyraźniej rozwiązał problem, biorąc pod uwagę, że w naszym teście nie ma wycieków DNS.

Cebula przez VPN

Cebula przez VPN to funkcja, która pozwala połączyć się z Torem – routerem cebulowym – za pośrednictwem serwera NordVPN. Ta funkcja umożliwia połączenie z siecią Tor bez konieczności pobierania przeglądarki cebuli. Dlatego, aby uzyskać dostęp do przeglądarki cebuli. Najpierw musisz połączyć się z serwerem Tor w sieci NordVPN.

Należy jednak pamiętać, że ta funkcja zmniejsza prędkość połączenia. Dlatego cebula przez VPN jest przydatna tylko wtedy, gdy chcesz uzyskać dostęp do zablokowanych stron i cenzurowanych treści.

Prywatność i ochrona

Prywatność i ochrona

Prywatność i ochrona

Bezpieczeństwo

NordVPN należy do sieci VPN, które korzystają z infrastruktury uważanej za najlepszą infrastrukturę bezpieczeństwa dla sieci VPN o jej pojemności. VPN korzysta z modnych Szyfrowanie DHE-RSA AES-256 SHA połączenie na jego Protokół OpenVPN. Oznacza to, że NordVPN stosuje Szyfrowanie RSA-2048 i Protokół uwierzytelniania HMAC SHA2-384 w celu zagwarantowania integralności. Ponadto VPN korzysta ze słynnego 3072-bitowa wymiana kluczy Diffie Hellman (DHE) – idealny dla Idealna tajemnica postępowa.

Aby zwiększyć bezpieczeństwo, NordVPN oferuje ograniczone oferty technologia podwójnego chmielu, co pozwala podwójne szyfrowanie twoich danych.

Prywatność

NordVPN posiada jurysdykcję prawną w Panamie – lokalizacji najlepiej przystosowanej do VPN. Ponadto rząd panamski zawsze opowiada się za cyberbezpieczeństwem i wolnością w Internecie. Oznacza to, że władze Panamy są przeciwne gromadzeniu danych użytkowników – dlatego bardzo popierają VPN. Kraj jest również poza zasięgiem NSA, GCHQ i innych globalnych agencji nadzorujących. Wszystkie te aspekty sprzyjają bezproblemowemu działaniu NordVPN w dążeniu do przestrzegania ścisłej polityki braku logów.

Wydajność i szybkość NordVPN

Byliśmy pod wrażeniem poziomu wydajności NordVPN. Oprócz drobnych usterek w kliencie Windows podczas uruchamiania, nie wystąpiły godne uwagi problemy.

Test prędkości

W porównaniu z innymi najlepszymi VPNami prędkości NordVPN są krótkie – ale nie bez powodu. Zmniejszone prędkości są często przypisywane imponującym poziomom bezpieczeństwa oferowanym przez VPN. Niemniej jednak musieliśmy wykonać kilka testów prędkości, aby dowiedzieć się dokładnie, jak zmieniają się prędkości na różnych serwerach. Aby zapewnić nam punkt odniesienia, nasz pierwszy test prędkości został przeprowadzony bez połączenia VPN. Oto zrzut ekranu uzyskanych wyników:

Test prędkości NordVPN

Teraz połączyliśmy się z serwerem, który nie był zbyt daleko od naszej faktycznej lokalizacji, a migawka poniżej pokazuje zarejestrowane wyniki:

Test prędkości NordVPN

Następnie połączyliśmy się za pomocą funkcji podwójnego przeskoku. I choć spodziewaliśmy się zmniejszenia prędkości, wyniki okazały się lepsze:

Test prędkości NordVPN 4

Wreszcie, połączyliśmy się z serwerami Tor przez VPN, które, jak się spodziewaliśmy, będą oferować najwolniejsze prędkości – jednak zarejestrowane prędkości były imponujące.

Test prędkości NordVPN 3

Pamiętając, że zawsze bierzemy nasze wyniki z odrobiną soli, nie jest czas na odpisanie NordVPN. Nadmiernie VPN wciąż oferuje nieograniczoną przepustowość. Dlatego przepustnice prędkości nie są przedmiotem przypisanym do tej sieci VPN. Jednak NordVPN nie oferuje tunelowania podzielonego, który może umożliwić korzystanie z VPN z innymi narzędziami bezpieczeństwa.

Łatwość użycia

Strona internetowa NordVPN jest dynamiczna i ciągle dodają do niej nowe treści. Rzuć okiem na stronę, a zobaczysz, jak się z nią czuje. Witryna zawsze reklamuje najlepszy pakiet subskrypcji w danym dniu – i zawsze jest liczona na czas. Aby rozpocząć, musisz uzyskać dostęp do ‘Moje konto’ strona w górnym menu. Cały proces rejestracji i zakupu planu zajmuje mniej niż pięć minut.

Aplikacje klienckie NordVPN

Klient stacjonarny

Klient stacjonarny NordVPN oferuje prostą i bezproblemową obsługę. Co więcej, biorąc pod uwagę ogromną liczbę funkcji udostępnianych przez aplikację kliencką, jest to bardzo imponujące.

Test prędkości NordVPN 3
Kliknięcie ‘Szybkie połączenie’ przycisk automatycznie łączy cię z najlepszy serwer w zależności od twojej aktualnej lokalizacji. Połączenie z serwerem powinno zająć od 15 do 20 sekund.

Klient NordVPN 2

Jeśli nie wolisz Szybkie połączenie opcję, możesz zawsze wybrać połączenie ręczne. Aby to osiągnąć, kliknij Serwery przewiń w dół, aby wyświetlić pełną listę dostępnych lokalizacji serwerów.

Klient NordVPN 3Możesz także uzyskać dostęp do strony ustawień, na której możesz bawić się dostępnymi funkcjami dostosowanymi do Twojego połączenia. Wersja komputerowa oferuje różne opcje dostosowywania w zależności od tego, czego szukasz.

Klient NordVPN 5

Klient mobilny

Klient mobilny ma podobny wygląd i w większości te same funkcje, co jego odpowiedniki na komputery. Obejście tego jest proste, ponieważ aplikacje klienckie.

Zgodność

Kompatybilność z różnymi platformami

Kompatybilność z NordVPN

NordVPN należy do najlepszych sieci VPN pod względem zgodności z różnymi platformami i urządzeniami. Niektóre z obsługiwanych popularnych platform to Windows, Android, macOS, iOS, Linux, ChromeOS, DD-WRT i inne. Kompatybilne rozszerzenia przeglądarki to Chrome i FireFox. NordVPN obsługuje również urządzenia takie jak Raspberry Pi, konsole do gier, telewizory Smart TV, urządzenia Apple, routery i inne.

Aby pomóc Ci podłączyć jak najwięcej urządzeń na swoim koncie, NordVPN pozwala teraz na maksymalnie 6 równoczesnych połączeń.

Kompatybilność z NordVPN w Chinach

Chiny są bez wątpienia trudnym krajem do korzystania z VPN – i to prawda, ponieważ większość sieci VPN nie działa w tym kraju. Chiny mają legendę „Wielka zapora ogniowa” który blokuje każdy ruch OpenVPN – czyniąc większość VPN bezużytecznymi.

Niemniej jednak NordVPN w jakiś sposób znalazł sposób obejścia wielkiej zapory ogniowej. VPN niedawno wprowadził zaciemnione serwery dla klienta Windows. Zaciemnione serwery mają zintegrowaną technologię ukrywania połączoną z technologią zaciemniania, która działa poprzez maskowanie ruchu OpenVPN, aby pojawiał się jako normalny ruch HTTPS – w ten sposób pokonując zapory ogniowe.

Netflix US

Z przyjemnością dowiedzieliśmy się, że NordVPN odblokował Netflix US bez nierozstrzygniętych problemów. Możesz użyć VPN, aby uzyskać dostęp do szerokiej biblioteki treści oferowanej przez amerykański serwis Netflix, który w innym przypadku nie byłby dostępny w bibliotece Netflix dla reszty świata. Co więcej, treść jest również dostępna w jakości Ultra-HD. Imponujące, prawda?

BBC iPlayer, Hulu i wiele innych

NordVPN korzysta również z funkcji SmartPlay DNS do przesyłania strumieniowego BBC iPlayer, Hulu, HBO i innych głównych usług przesyłania strumieniowego. Należy jednak pamiętać, że może być konieczne skontaktowanie się z obsługą klienta VPN w celu znalezienia najlepszych serwerów przesyłania strumieniowego w celu uzyskania dostępu do treści w tych punktach sprzedaży.

Obsługa klienta

NordVPN ma doskonały system obsługi klienta 24/7. W szczególności byli pod wrażeniem obsługi czatu na żywo przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, z prawdziwym człowiekiem po drugiej stronie. W naszej recenzji rozmawialiśmy z agentem, który był szybki, uprzejmy i udzielił nam szczegółowej odpowiedzi na wszystkie pytania, które mu zadaliśmy.

Czat na żywo NordVPN

Jeśli nie chcesz korzystać z narzędzia czatu na żywo, zawsze możesz wypróbować ich system biletowy. Co więcej, możesz posortować według podzielonych na kategorie przewodników VPN w zależności od problemu, w którym potrzebujesz pomocy. Niektóre z głównych kategorii pomocy obejmują rozliczenia, łączność, informacje ogólne lub rozpoczęcie pracy. Dostępna jest także sekcja FAQ, przewodniki rozwiązywania problemów i panel wyszukiwania, w którym można wyszukać praktycznie wszystko na temat sieci VPN.

NordVPN FAQ Sekcja

Bezpłatna wersja próbna NordVPN

W tej chwili nie ma możliwości skorzystania z bezpłatnej wersji próbnej NordVPN. Był czas, kiedy ta popularna usługa VPN oferowała bezpłatny 7-dniowy okres próbny. Jednak ze względu na fakt, że użytkownicy nadużywają go, bezpłatny okres próbny nie jest już opcją. Możesz jednak skorzystać z ich 30-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy.

Dolna linia

Plusy

 • Kompletna polityka braku logów
 • Obsługa klienta 24/7
 • Do 6 połączeń prądowych
 • Ponad 5400 serwerów
 • Konfigurowalny przełącznik zabijania
 • Podwójna sieć VPN
 • Technika zaciemniania
 • Działa w Chinach
 • Odblokowuje serwis Netflix US
 • Doskonałe prędkości
 • Szyfrowanie typu „wszystko w jednym”
 • 30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy

Cons

 • Nic godnego uwagi

Wniosek

NordVPN oferuje bogatą w funkcje, wysokiej jakości usługę zaprojektowaną głównie z myślą o zapewnieniu najwyższej jakości usług online, zapewniając jednocześnie prywatność i bezpieczeństwo. VPN zasługuje na miano dzięki doskonałemu połączeniu funkcji i funkcjonalności. NordVPN ma siedzibę w Panamie, co stanowi duży plus za jego dążenie do zachowania zerowych dzienników. Co więcej, VPN jest również stabilny, niezawodny i działa dobrze z Netflix US, a także innymi głównymi punktami przesyłania strumieniowego.

Wszystkie te wspaniałe funkcje wystarczą, abyś mógł w pełni wykorzystać potencjał Internetu. Co więcej, NordVPN ma najtańsze abonamenty w branży VPN w połączeniu z imponującą 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy.

W skrócie, NordVPN zaznacza wiele pól, jeśli nie wszystkie. Niezależnie od tego, czy szukasz usługi VPN w rozsądnej cenie omija ograniczenia regionalne na kanałach strumieniowych takich jak American Netflix lub po prostu chcę chroń swoją prywatność i bezpieczeństwo online w tym samym czasie ten konkretny dostawca VPN obejmuje Cię. Jeśli szukasz długoterminowej sieci VPN, zdecydowanie zalecamy korzystanie z NordVPN. Jeśli uważasz, że ta usługa VPN nie spełnia wszystkich twoich potrzeb, zawsze możesz sprawdzić nasze najlepiej polecane alternatywy NordVPN.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map