ExpressVPN a prywatny dostęp do Internetu

Wybierając dostawcę usług VPN, należy wziąć pod uwagę szereg czynników: bezpieczeństwo, prywatność, oprogramowanie / funkcje i szybkość. Są dwie świetne opcje obejmujące te podstawowe funkcje ExpressVPN oraz prywatny dostęp do Internetu. Są to dwaj popularni dostawcy usług VPN, szczególnie wśród użytkowników BitTorrenta. Służą one jako dobrzy dostawcy do ukrywania twojego adresu IP torrenta i szyfrowania pobranych plików torrent. Chociaż bezpieczeństwo PIA jest doskonałe, oprogramowanie ExpressVPN jest warte śmierci, każdy dostawca ma swoje cechy i cechy, które wyróżniają go spośród innych. W tym artykule przedstawiamy szczegółowe porównanie PIA i Express VPN. Pomoże to w podjęciu decyzji, do którego usługodawcy należy się zapisać.


ExpressVPN vs PIA

ExpressVPN vs PIA

Tabela porównawcza – ExpressVPN vs PIA

Oto krótkie podsumowanie tego, jak ci dwaj dostawcy VPN zestawiają się ze sobą.

ExpressVPNPIA
Kwatera głównaBrytyjskie Wyspy DziewiczeStany Zjednoczone
Jednoczesne połączenia3)5
Okres zwrotu30 dni7 dni
Zasady rejestrowaniaBrak dziennikówBrak dzienników
Split TunnelingtakNie
Liczba serwerów20003100
Lokalizacje serwerów94 kraje28 krajów
Utrata prędkości7%12%
Cena £6,67 USD / miesiąc3,33 USD / miesiąc
Stronie internetowej

ExpressVPN vs PIA – Funkcje

Podczas gdy obaj dostawcy oferują doskonałe sposoby ochrony Twoich działań online i dostępu do ograniczonych treści, jeden dostawca musi być nadrzędny wobec drugiego. Mając to na uwadze, spójrzmy, jak ci dwaj dostawcy różnią się w następujących kategoriach.

Cena £

Jeśli chodzi o koszty, subskrypcja PIA jest znacznie tańsza. Jednak sama cena nie ujawnia wszystkiego. Chociaż musisz zapłacić ponad dwukrotnie za subskrypcję ExpressVPN, zyskujesz również wiele dodatkowych funkcji i lokalizacji VPN za to, za co płacisz. Jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny, ExpressVPN wypada tutaj na pierwszym miejscu.

Zasady zwrotu pieniędzy

Jeśli zdecydujesz się zarejestrować w ExpressVPN, możesz otrzymać pełny zwrot pieniędzy w ciągu 30 dni od daty pierwotnej subskrypcji. NordVPN, podobnie jak BulletVPN, oferują podobne zasady zwrotu pieniędzy. Z drugiej strony PrivateInternetAccess oferuje jedynie 7-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Jest to podobne do polityki zwrotów IPVanish. Jeśli zakończysz rejestrację w PIA, musisz szybko zdecydować, czy ten dostawca usług VPN spełnia wszystkie Twoje potrzeby w zakresie prywatności.

Bezpieczeństwo

Obaj dostawcy używają szyfrowania OpenVPN lub L2TP / IPSEC z 256-bitowymi kluczami sesji. Korzystają z tej samej polityki szyfrowania, z której korzysta wojsko i rząd Stanów Zjednoczonych do komunikacji o wysokim poziomie bezpieczeństwa. Jednak PIA ma przewagę dzięki regulowanym ustawieniom szyfrowania (możesz nawet całkowicie wyłączyć szyfrowanie w przypadku zastosowań VPN o niskim poziomie bezpieczeństwa, takich jak odblokowywanie geograficzne witryn do przesyłania strumieniowego wideo). PIA wykorzystuje również 4096-bitowe szyfrowanie uzgadniania, które jest znacznie silniejsze niż 2048-bitowe szyfrowanie używane przez większość sieci VPN.

Prywatność

ExpressVPN znajduje się na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych (BVI), gdzie nie obowiązują przepisy dotyczące zatrzymywania danych. Dostawca nie prowadzi żadnych dzienników użytkownika. Z drugiej strony prywatny dostęp do Internetu znajduje się w Stanach Zjednoczonych, co nie jest zbyt wygodne dla jego użytkowników. Firma twierdzi jednak, że nie prowadzi dzienników jakiegokolwiek rodzaju w związku z aktywnością online użytkowników.

Oprogramowanie

Cechą szczególną PIA są regulowane opcje szyfrowania wbudowane w jego oprogramowanie oraz potrójna ochrona przed wyciekiem IP. Jednak ExpressVPN ma tak wiele unikalnych funkcji, które sprawiają, że korzystanie z ich oprogramowania jest przyjemnością. Dzięki ExpressVPN masz dostęp do wszystkich 5 ich protokołów VPN (podczas gdy oprogramowanie PIA zezwala tylko na OpenVPN TCP lub UDP). Wybór serwera PIA nie jest wcale taki dobry. Jeśli będą dodawać lokalizacje serwerów, wkrótce będą potrzebować nowego interfejsu wyboru serwerów.

Prędkość

Mimo że nie było aż tak dużej różnicy, ExpressVPN przetestował się jako szybszy niż PIA. W końcu dobre szyfrowanie ma swoją cenę, a ExpressVPN jest nieco bardziej spójny z prędkościami na wszystkich platformach. Ponadto, jeśli szybkość przesyłania jest dla Ciebie ważna, ExpressVPN powinien ci dobrze służyć.

Serwery

PIA ma więcej serwerów, podczas gdy ExpressVPN ma więcej lokalizacji serwerów. ExpressVPN zapewnia ponad 1500 serwerów w 94 krajach na całym świecie. Doskonały zasięg globalnego serwera dostawcy oznacza, że ​​będziesz mieć wiele opcji dostępu do zablokowanych treści. Jednak prywatny dostęp do Internetu oferuje 3272 serwery tylko w 25 krajach. Chociaż PIA ma serwery w głównych krajach na całym świecie, takich jak Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Francja i inne, możesz nie mieć tak dużego dostępu do zablokowanych treści, jak w przypadku ExpressVPN.

Obsługa klienta

ExpressVPN ma lepszą obsługę klienta, ponieważ oferuje formularz zgłoszenia problemu, czat tekstowy na żywo, wsparcie e-mail oraz łatwą do przeszukiwania bibliotekę wsparcia. Opcje wsparcia w zakresie prywatnego dostępu do Internetu obejmują internetowy formularz zgłoszenia problemu i przeszukiwalną bazę wiedzy bez czatu wsparcia na żywo.

ExpressVPN vs PIA – Werdykt

Obaj dostawcy usług zapewniają anonimowość i bezpieczeństwo. Pomimo atrybutów i wyróżniających się cech PIA, ExpressVPN pozostaje naszym numerem jeden. Lokalizacja firmy, szybkość i dystrybucja serwerów kwalifikują tego usługodawcę jako lepszy w naszej opinii. Co myślisz? Którego usługodawcę subskrybujesz? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej. Sprawdź nasze Przegląd ExpressVPN oraz przegląd PIA dla głębszego wglądu.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map