ExpressVPN VS Hola – jakiej sieci VPN powinienem używać?

Kiedy jesteś na rynku VPN, masz do wyboru wiele opcji. Wszyscy prezentują się jako najlepsi z najlepszych, ale ilu z nich rzeczywiście spełnia standardy? To prowadzi nas do bitwy między ExpressVPN i Hola VPN Plus.


Stawką jest tutaj wiele: Twój prywatność, bezpieczeństwo i dane osobowe, co czyni ten proces decyzyjny tym bardziej poważnym. Z tych powodów jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci to rozgryźć.

ExpressVPN VS Hola - jakiej sieci VPN powinienem użyć

ExpressVPN VS Hola: Której sieci VPN powinienem użyć?

Tym razem będziemy porównywać ExpressVPN i Hola. Teraz celem tego porównania nie jest zaoferowanie ci możliwości zobaczenia funkcji Holi. Ma to pokazać różnica między rzeczywistą usługą VPN (ExpressVPN) a oszustwem zarabiania pieniędzy (Hola). Chcę rozpocząć ten artykuł od stwierdzenia, że ​​Hola jest w 100% niebezpieczna i chociaż reklamuje się jako VPN, jest bardziej proxy.

ExpressVPN VS Hola – Usługi i funkcje

Aby właściwie sprawdzić stos funkcji i pakiet usług, które mają do zaoferowania ci dostawcy, dokonałem porównania tych ceny, szybkość Internetu, obsługa klienta, obsługa urządzeń i sieć serwerów każdego ExpressVPN i Hola.

cennik

Zacznijmy od plany cenowe dla ExpressVPN i Hola.

Z drugiej strony Hola oferuje zarówno usługę bezpłatną, jak i usługę premium. Ten premium ma 4 różne plany cenowe:

 • Miesięczny:11,95 USD
 • Rocznie: 6,99 USD
 • Odbywający się dwa razy w roku: 3,99 USD
 • Trzyletnie:2,99 USD

Ocena: Jeśli chodzi o ceny, Hola ma tutaj lepsze stawki dla wszystkich budżetów. Sprawdź ich dwuletni plan. Jest to około 4 USD, co jest znacznie tańsze niż roczny plan ExpressVPN. Obaj ci dostawcy oferują swoim abonentom 30-dniowa polisa gwarancyjna zwrotu pieniędzy.]

Jednak w przypadku ExpressVPN polityka jest następująca 100% „bez zadawania pytań”. Z kolei użytkownicy Holi muszą być świadomi, na którym urządzeniu początkowo zainstalowali Hola – to znaczy, jeśli skorzystasz ze zwrotu pieniędzy. Użytkownicy systemów iOS i Android muszą poprosić odpowiednio o zwrot pieniędzy od Apple i Google.

Werdykt: Hola ma lepsze plany cenowe, ale ExpressVPN ma lepszą politykę zwrotów.

Obsługa klienta

ExpressVPN 

Jeśli jesteś użytkownikiem ExpressVPN, masz dostęp do portal czatu na żywo na stronie gdziekolwiek jesteś. Do aktywacji czatu na żywo nie są wymagane żadne dane osobowe. Zespół obsługi klienta jest utalentowany i dobrze poinformowany o wszystkich usługach i ofertach ExpressVPN. Jest mało prawdopodobne, abyś zadał im pytanie, a oni nie mają odpowiedzi. Teraz, na wypadek, gdyby agent musiał coś dwukrotnie sprawdzić, powiadomi cię o tym i poprosi o cierpliwość, dopóki nie znajdzie dla ciebie odpowiedzi.

Hola 

Hola, z drugiej strony, nie oferuje funkcji obsługi klienta na żywo. Oni jednak oferują obsługa klienta przez e-mail. Kilka razy przetestowałem funkcję e-mail, aby wyliczyć ich średni wskaźnik odpowiedzi. Zauważyłem, że na pytania, na które witryna mogłaby łatwo udzielić odpowiedzi, udzielono by odpowiedzi w odpowiedniej liczbie razy (odpowiednio 4 godziny i 5 godzin). Dwukrotne zadawanie pytań związanych ze specyfiką polityki zwrotów (nie na stronie internetowej) trwało około jednego dnia, aby odpowiedzieć.

ExpressVPN

 • funkcja czatu na żywo
 • Obsługa klienta 24/7

Hola

 • brak opcji czatu na żywo (tylko e-mail)
 • FAQ na stronie internetowej

 Werdykt: ExpressVPN

Prędkość

Trudno było ocenić różnicę prędkości między ExpressVPN a Hola, ale proszę bardzo.

ExpressVPN 

Z drugiej strony ExpressVPN, wykonuje wszystkie funkcje VPN. Oznacza to, że spowolni prędkość Internetu. Nasi eksperci stwierdzili, że ExpressVPN był ogólnie spójny na wszystkich serwerach. Średnio prędkość pobierania spadła o 10%, niezależnie od lokalizacji serwera.

Hola

Fakt, że Hola jest sieć P2P oznacza, że ​​to nie spowalnia twojego internetu. Wynika to z faktu, że Hola tak naprawdę nie przekierowuje ruchu. Biorąc to pod uwagę, (rozszerzenie przeglądarki) Hola Unblocker jest niezwykle powolny, do tego stopnia, że ​​najczęściej wydawało się, że po prostu nie mamy połączenia z Internetem.

ExpressVPN

 • imponujące prędkości wysyłania i pobierania.

Hola 

 • duże prędkości z powodu braku szyfrowania

Werdykt: ExpressVPN

Obsługa urządzeń

ExpressVPN

Skorzystaj z subskrypcji ExpressVPN, pobierając aplikacje i ręcznie konfigurując je na wszystkich swoich urządzeniach. Tylko z jedną subskrypcją VPN jednocześnie można podłączyć pięć urządzeń do ExpressVPN. Innymi słowy, możesz udostępnić swoją pojedynczą subskrypcję (połączenie VPN) pięciu innym urządzeniom.

Hola 

Dzięki Hola możesz korzystać z jednego konta na dziesięć współbieżnych urządzeń takich jak Android, PC, Mac, konsole do gier, a nawet telewizory SmartTV. W ten sposób wykorzystasz Hola w pełni, udostępniając swoje konto innym osobom.

ExpressVPNObsługiwane aplikacje na następujące platformy:

 • Windows, Mac, Blackberry, Linux, Android, iOS, wybierz modele routerów
 • Rozszerzenia dla: Chrome, Safari, Firefox
 • jednocześnie uzyskujesz do 3 jednoczesnych połączeń.

Hola oferuje obsługiwane aplikacje dla:

 • Windows, Mac, Linux, Android, iOS, wybierz modele routerów.
 • Hola Unblocker: Chrome, Firefox, Edge, Safari
 • Hola, jako sieć P2P, oferuje nieograniczoną liczbę połączeń urządzeń.

Werdykt: Hola

Serwery

ExpressVPN

ExpressVPN jest dostawcą premium, który oferuje szeroki wybór serwerów na całym świecie, z wysoką bezpieczna konfiguracja sieci. Firma jest obecnie właścicielem około 160 lokalizacji serwerów VPN obejmujący 94 kraje, z ponad 3000 serwerów VPN. Serwery chronią dane użytkowników i szyfrują je przed dotarciem do innych sieci.

Hola 

Dostawcy usług VPN zwykle płacą za utrzymanie serwerów, na których przekazują dane użytkowników ze względów bezpieczeństwa. Jednak Hola nie ma ani nie posiada żadnych serwerów a ponieważ jest to usługa bezpłatna, stajesz się serwerem po subskrypcji. Ci, którzy chcą korzystać z usługi i nie chcą, aby inni łączyli się z ich siecią, muszą zapłacić za abonament premium. Istota wolności Holi jest zmniejszona.

ExpressVPN

 • 2000 serwerów w 148 lokalizacjach w 90 krajach.
 • Możesz znaleźć pełną listę serwerów na stronie internetowej, jasne dla wszystkich.

Hola

 • nie posiada żadnych serwerów.
 • Hola korzysta z urządzeń należących do nieopłacających użytkowników jako „serwerów”.

Werdykt: ExpressVPN

ExpressVPN VS Hola – Prywatność & Bezpieczeństwo

Podstawowym aspektem VPN jest sposób, w jaki firma traktuje prywatność i bezpieczeństwo użytkowników. Ponieważ sieci VPN są przede wszystkim narzędziami do cyberbezpieczeństwa, ważniejsze jest, aby VPN zapewniało prawdziwą prywatność i bezpieczeństwo, niż miało wiele funkcji. Chociaż ExpressVPN jest całkowicie bezpieczny w użyciu, nie możemy powiedzieć tego samego o Holi. Zwykle patrzymy na VPN szyfrowanie, protokoły i zasady rejestrowania aby ocenić, jak bezpieczny i prywatny jest. Porównując tych dwóch dostawców, znaleźliśmy:

ExpressVPN

Oferty ExpressVPN silne protokoły szyfrowania, doskonałe funkcje bezpieczeństwa, i brak przecieków. Oznacza to, że ten dostawca nie będzie narażał bezpieczeństwa ani bezpieczeństwa danych. Firma korzysta z najwyższy poziom szyfrowania, który jest uważany za niezniszczalny. ExpressVPN ma wyłącznik awaryjny, które nazywają blokadą sieci. Ta funkcja pomaga zabezpieczyć Twoje dane, zabezpieczając ruch na wypadek, gdyby połączenie VPN kiedykolwiek spadło.

Hola 

Hola to VPN, który nie ma szyfrowania ani przełącznika „zabicia”. Oznacza to, że nie jest bezpieczny prowadzi obszerne dzienniki użytkowników. Chociaż twierdzi, że jego połączenia peer-to-peer są bezpieczne, nie są. W rzeczywistości Hola nie jest anonimowa ani bezpieczna. Oznakuje się jako VPN, gdy w rzeczywistości jest proxy.

ExpressVPN:

 •  OpenVPN z TCP / UDP – SSTP – L2TP / IPsec – PPTP
 • AED-256-CBC, symetryczny schemat szyfrowania kanałów danych, 256-bitowe szyfrowanie AES, szyfrowanie do przodu
 • Poprzednio wypróbowana i przetestowana ścisła polityka zerowego logowania

Hola:

 • Brak protokołów VPN.
 • Brak szyfrowania.
 • Znaleziono, aby rejestrować i sprzedawać dane użytkownika.

Ocena: Podczas gdy Hola nie robi absolutnie nic, aby chronić prywatność i bezpieczeństwo użytkownika, ExpressVPN udowodnił całej globalnej społeczności, że jest prawdziwą siecią VPN z zerowymi logami.

Werdykt: ExpressVPN

Dlaczego Hola jest niebezpieczna??

Nie tylko Hola prowadzi dzienniki twoich działań online i przechowywać twoje dane osobowe, ale także umożliwia stronom trzecim (płatnym użytkownikom) dostęp do twojego połączenia internetowego. Mówiąc o logowaniu informacji, nie mówimy tylko o minimalnej ilości. Ta sieć VPN rejestruje ogromne dane, które dotyczą jej użytkowników. Możesz przeczytać o tym wszystko w ich Polityka prywatności. Ważne jest również przypomnienie, że Hola jest siecią VPN typu peer-to-peer.

Oznacza to, że zamiast zarządzać płatnymi serwerami na całym świecie, Hola tuneluje sygnały za pośrednictwem połączeń użytkowników. Innymi słowy, wykorzystuje przepustowość użytkowników. W rzeczywistości łączysz się z siecią innych użytkowników, a oni łączą się z Twoją. Krótko mówiąc, to jest niepewna sieć VPN z bardzo niskim poziomem szyfrowania. Subskrybując tę ​​sieć VPN, narażasz się na zagrożenia i rezygnujesz z prywatności.

ExpressVPN VS Hola – Ostateczny werdykt

Patrząc wstecz na testy przeprowadzone przez naszych ekspertów, jasne jest, że ExpressVPN jest zdecydowanie lepszy lepszy dostawca usług niż Hola. Poza tym ExpressVPN to przede wszystkim VPN. Hola natomiast nie jest. Nie mogę wystarczająco podkreślić, jak niebezpieczna jest Hola.

ExpressVPN

ExpressVPN jest tutaj zwycięzcą i bardzo go polecam.

Hola

Hola jest niebezpiecznym dostawcą, którego odradzam za wszelką cenę.

Ani ja, ani inni użytkownicy VPN Guru nie polecamy nikomu korzystania z tej usługi. Nie zgadzasz się Jeśli uważasz, że ExpressVPN jest wyraźnym zwycięzcą, daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map