ExpressVPN vs Hotspot Shield: Która sieć VPN jest najlepsza?

ExpressVPN VS Hotspot Shield: Którą sieć VPN należy subskrybować? VPN to zobowiązanie, a wybór VPN drastycznie wpływa na twoją prywatność. Oczywiście chcesz się upewnić, że podejmujesz właściwą decyzję. Jeśli utknąłeś między ExpressVPN i Hotspot Shield, dwoma najczęściej pobieranymi VPNami, sprawdź tę analizę porównawczą, aby dowiedzieć się, która VPN zasługuje na Twoją uwagę. Należy pamiętać, że to porównanie jest oparte na wersji Premium Hotspot Shield.


ExpressVPN vs Hotspot Shield - Która sieć VPN jest najlepsza

ExpressVPN vs Hotspot Shield – Która sieć VPN jest najlepsza

ExpressVPN VS Hotspot Shield – funkcje i usługi

Aby uzyskać kompleksowy obraz funkcji i usług oferowanych przez obu dostawców, porównałem ceny, obsługę klienta, szybkość Internetu, obsługę urządzeń oraz serwery ExpressVPN i Hotspot Shield.

cennik

Zacznijmy od omówienia planu cenowego ExpressVPN i Hotspot Shield.

ExpressVPN oferuje 3 różne plany cenowe:

 • 12,95 USD miesięcznie (abonament miesięczny)
 • 9,99 USD miesięcznie (abonament półroczny – opłata 59,95 USD)
 • 6,67 USD miesięcznie (abonament roczny – opłata w wysokości 99,95 USD + 3 bezpłatne miesiące w pierwszym roku)

Hotspot Shield oferuje 4 różne plany cenowe:

 • 12,99 USD miesięcznie (abonament miesięczny)
 • 8,99 USD miesięcznie (abonament półroczny – opłata w wysokości 53,94 USD)
 • 5,99 USD miesięcznie (abonament roczny – 71,88 USD)
 • 3,49 USD miesięcznie (abonament trzyletni – opłata w wysokości 125,64 USD)

Jeśli chodzi o ceny, Hotspot Shield oferuje lepsze plany dla użytkowników z ograniczonym budżetem. Ich trzyletni plan jest tylko o około 26 USD większy niż roczny plan ExpressVPN.

ExpressVPN oferuje 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, wyraźnie podyktowaną polityką zwrotu pieniędzy, bez zadawania pytań. Hotspot Shield oferuje 45-dniową zasadę zwrotu pieniędzy, jednak nie udało mi się znaleźć ich zasady zwrotu online, aby sprawdzić, czy są jakieś ograniczenia dotyczące tej zasady. Skontaktowałem się z ich obsługą klienta i zostałem poinformowany, że ich zasady nie mają ograniczeń dotyczących przepustowości ani połączeń.

Werdykt cenowy ExpressVPN VS Hotspot Shield: Hotspot Shield.

Obsługa klienta

Zarówno Hotspot Shield, jak i ExpressVPN mają opcję czatu na żywo dla obsługi klienta.

Dzięki ExpressVPN możesz uzyskać dostęp do portalu czatu na żywo w dowolnym miejscu na stronie. Nie prosi o podanie żadnych informacji identyfikujących, aby czat na żywo działał. Pracownicy działu obsługi klienta są w pełni poinformowani o wszystkim, co ExpressVPN ma do zaoferowania, i szybko reagują na każde zadane pytanie. Jeśli agent musi dwukrotnie sprawdzić informacje, poinformuje cię o tym i poprosi o cierpliwość, gdy skontaktuje się z Tobą z odpowiedzią.

Opcja czatu na żywo Shespot Sheilda była rozczarowaniem. Aby rozpocząć, możesz uzyskać dostęp do portalu czatu tylko z jego strony cenowej. Nie ma przycisku do kliknięcia, czat wyskakuje tylko u dołu strony. Wymagają również imienia i adresu e-mail, aby można było porozmawiać z agentem obsługi klienta. Podczas wielu przeprowadzonych testów ich agenci ciągle przestali odpowiadać przez długi czas (maksimum, którego doświadczyłem, to 2 minuty ciszy radiowej) bez informowania mnie o potrzebie opóźnienia odpowiedzi. Odpowiedzieli na wszystkie podstawowe pytania dotyczące ich usług, ale odpowiedzieli bardzo niejasnymi odpowiedziami na wszelkie pytania, których nie ma w FAQ.

Werdykt obsługi klienta ExpressVPN VS Hotspot Shield: ExpressVPN.

Prędkość

Nasi eksperci przeprowadzili testy prędkości dla ExpressVPN i Hotspot Shield.

Prędkości ExpressVPN były dość spójne na wszystkich testowanych serwerach. Ogólnie rzecz biorąc, prędkość pobierania spadła o około 10% na wszystkich serwerach.

Prędkości osłony Hotspot Shield nie były tak spójne na serwerach, które przetestowali nasi eksperci. Prędkości pobierania były czasami tylko 0,9% wolniejsze, a innym razem 22,7% wolniejsze.

Werdykt prędkości tarczy ExpressVPN VS Hotspot: Hotspot Shield.

Obsługa urządzeń

ExpressVPN oferuje obsługiwane aplikacje dla:

 • Windows, Mac, Linux, Android, iOS, Blackberry i wybrane modele routerów.
 • Rozszerzenia dla: Chrome, Firefox, Safari.

Dzięki ExpressVPN możesz jednocześnie uzyskać do 3 jednoczesnych połączeń.

Hotspot Shield oferuje obsługiwane aplikacje dla:

 • Windows, Mac, Android, iOS, Windows phone.
 • Rozszerzenia dla: Chrome i Firefox.

Dzięki Hotspot Shield możesz jednocześnie uzyskać do 5 jednoczesnych połączeń.

Opinia o obsłudze urządzeń ExpressVPN VS Hotspot Shield: ExpressVPN

Serwery

ExpressVPN oferuje ponad 2000 serwerów w 148 lokalizacjach serwerów w 92 krajach. Ich lista serwerów jest dostępna na ich stronie internetowej.

Hotspot Sheild był trochę trudniejszy. Musiałem poczekać, aż pobiorę aplikację, aby dowiedzieć się, ile mają serwerów. Jednak nawet wtedy nadal nie byłem w stanie dowiedzieć się, ile serwerów ma w ofercie. Wiemy, że Hotspot Shield ma serwery tylko w 24 krajach.

Werdykt serwera ExpressVPN VS Hotspot Shield: ExpressVPN

ExpressVPN VS Hotspot Shield – prywatność & Bezpieczeństwo

Niezależnie od funkcji najważniejszym aspektem usługi VPN jest jej podejście do prywatności i bezpieczeństwa użytkownika. Oto jak testowali ci dwaj dostawcy:

Oceniając bezpieczeństwo VPN, zwykle patrzymy na ich protokoły VPN, ich szyfrowanie i zasady rejestrowania. Oto, co znaleźliśmy w ExpressVPN VS Hotspot Shield:

ExpressVPN:

 • Protokoły VPN: OpenVPN z TCP / UDP – SSTP – L2TP / IPsec – PPTP.
 • Szyfrowanie: 256-bitowe szyfrowanie AES, AED-256-CBC, schemat symetrycznego szyfrowania kanałów danych, szyfrowanie do przodu.
 • Zasady rejestrowania: ExpressVPN ma ścisłe zasady zerowania dzienników (wypróbowane i przetestowane).

Hotspot Shield:

 • Protokoły VPN: Hotspot Shield używa własnego protokołu o nazwie Catapult Hydra, opracowanego przez ich macierzystą firmę AnchorFree.
 • Szyfrowanie: 128-bitowe szyfrowanie AES, serwery TLS 1.2, tajemnica przekazywania.
 • Polityka rejestrowania: Hotspot Shield ma politykę zerowego logowania (zgodnie z Polityką prywatności, utrzymywaną przez Centrum Demokracji i Technologii).

ExpressVPN udowodnił ponad wszelką wątpliwość, że nie przechowuje dzienników aktywności użytkowników podczas przeglądania. Z drugiej strony Hotspot Shield został oskarżony o udostępnianie danych użytkowników stronom trzecim.

Prywatność ExpressVPN VS Hotspot Shield & Werdykt bezpieczeństwa: ExpressVPN

ExpressVPN VS Hotspot Shield – ostateczny werdykt

Na podstawie przeprowadzonych przez nas testów i funkcji oferowanych zarówno przez Hotspot Shield, jak i ExpressVPN, jasne jest, że ExpressVPN jest wyraźnym zwycięzcą. Tarcza Hotspot może być tańsza, ale jej funkcje i prywatność & Bezpieczeństwo nie wypadło dobrze w porównaniu z ExpressVPN. Jeśli nadal utkniesz między oboma dostawcami, nie wahaj się zasubskrybować usługi ExpressVPN. Może być droższy, ale przynajmniej masz zagwarantowane naprawdę bezpieczne i prywatne połączenie z jego usługami.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map