ExpressVPN VS NordVPN VS VyprVPN – Przegląd porównawczy

Dla wielu osób wybór VPN jest bardzo trudną decyzją. W tym artykule opiszę ExpressVPN vs NordVPN vs VyprVPN. Zgadza się, panie i panowie, to 3 za 1! Już wcześniej porównaliśmy ExpressVPN z NordVPN i ExpressVPN z VyprVPN, ale pomyśleliśmy, że byłoby ciekawe zobaczyć, jak wszyscy trzej dostawcy porównali się ze sobą. Opieram porównanie na cenach, prywatności & bezpieczeństwo, szybkość, sieć serwerów, obsługa klienta, kompatybilność urządzeń oraz dostęp do American Netflix i dodatkowe funkcje każdej sieci VPN. Jeśli więc szukasz sieci VPN i utkniesz między tymi trzema opcjami, to jest dla Ciebie opinia.


ExpressVPN VS NordVPN VS VyprVPN - Przegląd porównawczy

ExpressVPN VS NordVPN VS VyprVPN – Przegląd porównawczy

ExpressVPN VS NordVPN VS VyperVPN – Przegląd

Gdy szukasz nowego dostawcy VPN, ważne jest, aby wiedzieć, co oferuje ci każda sieć VPN i jak porównują się one z innymi usługami na rynku. Podczas pisania tej recenzji stało się oczywiste, że żadna sieć VPN nie jest idealna, zawsze jest coś, co ktoś inny robi lepiej. To powiedziawszy, możesz łatwo odróżnić „dobrych” dostawców od „złych” dostawców. Jeśli chodzi o ExpressVPN vs NordVPN vs VyprVPN, możesz wyraźnie stwierdzić, że wszystkie ich opcje oferują solidne i niezawodne usługi dla swoich użytkowników. Jeśli szukasz dogłębnej analizy każdej z tych sieci VPN, przeczytaj nasze indywidualne recenzje:

 • Przegląd ExpressVPN
 • Recenzja NordVPN
 • Recenzja VyprVPN

Jeśli utkniesz między tymi trzema dostawcami i szukasz sposobu na podjęcie decyzji, pamiętaj, że dobra sieć VPN musi być w stanie robić to, co chcesz. Chociaż to porównanie pokaże jedną VPN na szczycie listy, powinieneś poświęcić czas na przetestowanie dostawców (z których wszyscy mają 30-dniową zasadę zwrotu pieniędzy!) Przed podjęciem własnej decyzji.

cennik

Pierwszym czynnikiem, na który ludzie zwykle patrzą, szukając VPN do subskrypcji, jest cena. Wszystkie trzy sieci VPN mają w ofercie 3 plany, a cena zmniejsza się, im dłuższy plan. ExpressVPN jest najdroższą z trzech, zaczynając od 12,95 USD za abonament miesięczny, 59,94 USD za abonament 6-miesięczny i 99,84 USD za abonament roczny. NordVPN wycenia te same 3 plany odpowiednio na 11,95 USD, 54,00 USD i 83,88 USD. W przypadku VyprVPN stawki wynoszą 9,99 USD, 59,94 USD i 80,04 USD.

Jeśli chodzi o ceny, ExpressVPN jest najdroższą z tej grupy, chociaż dzieli tę samą 6-miesięczną opłatę z VyprVPN. Ogólnie rzecz biorąc, VyprVPN jest tańszą opcją, jeśli szukasz miesięcznej lub rocznej subskrypcji.

Prywatność & Bezpieczeństwo

Prywatność i bezpieczeństwo to dwie główne obawy dotyczące sieci VPN. ExpressVPN i NordVPN znajdują się odpowiednio na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych i Panamie, natomiast VyprVPN ma siedzibę w Stanach Zjednoczonych. Oznacza to, że z tych trzech VyprVPN może zostać zmuszony do przekazania informacji o swoim kliencie z powodu obowiązujących w Stanach Zjednoczonych przepisów dotyczących zatrzymywania danych.

Jeśli chodzi o szyfrowanie i protokoły VPN:

 • ExpressVPN wykorzystuje 256-bitowe szyfrowanie AES oraz protokoły OpenVPN, PPTP, SSTP, IPsec i L2TP.
 • NordVPN korzysta z 256-bitowego szyfrowania AES oraz protokołów OpenVPN, PPTP, IPSec, IKEv2 / IPsec i L2TP.
 • VyprVPN wykorzystuje 128-bitowe i 256-bitowe szyfrowanie AES i używa ich protokołu Chameleon, który jest uważany za pierwszy protokół, który przełamał niezniszczalną zaporę ogniową w Chinach. Wykorzystuje OpenVPN i 256-bitowe szyfrowanie.

VyprVPN jest także jedyną siecią VPN z 3, która przechowuje dzienniki swoich użytkowników do 30 dni. Według dostawcy dzienniki dotyczą rozliczeń, oceny usług i rozwiązywania problemów. ExpressVPN i NordVPN mają ścisłe zasady zerowego dziennika, które mogą być bardziej atrakcyjne dla użytkownika.

Prędkość

Nasz ekspert VPN przeprowadził testy prędkości u wszystkich 3 dostawców. Opowiedział, wyjaśniając, w jaki sposób wszystkie 3 sieci VPN są uważane za sieci VPN z szybkimi prędkościami w Internecie, ale NordVPN został zwycięzcą z mniejszą redukcją prędkości na całym forum. Po NordVPN znajdują się odpowiednio ExpressVPN i VyprVPN.

Sieć serwerów

Im więcej serwerów VPN oferuje, tym łatwiej odblokować więcej witryn z ograniczeniami geograficznymi. VyprVPN jest na ostatnim miejscu z liczbą serwerów, z ponad 700 serwerami w ponad 60 krajach. ExpressVPN ma ponad 2000 serwerów w ponad 94 krajach, a NordVPN oferuje ponad 4800 serwerów w 62 krajach.

Jednak w przeciwieństwie do dwóch pozostałych, VyprVPN jest właścicielem i całkowicie zarządza swoimi serwerami. Pod każdym względem wszystkie 3 sieci VPN mają godną pochwały liczbę serwerów rozmieszczonych w wielu krajach. Oznacza to, że wszystkie 3 sieci VPN oferują duży wybór serwerów, aby odblokować wysoki potencjał ograniczeń geograficznych. ExpressVPN może mieć przewagę nad pozostałymi 2 dostawcami, biorąc pod uwagę, że jego baza serwerów obejmuje większą liczbę krajów.

Kompatybilność urządzenia

Nie powinno być zaskoczeniem stwierdzenie, że wszystkie 3 usługi oferują aplikacje VPN obsługujące wszystkie popularne platformy urządzeń: Mac, iOS, Android, Windows, Linus. NordVPN jest jedyną siecią VPN z 3, która oferuje aplikację skierowaną do użytkowników BlackBerry. Wszystkie 3 usługi można również skonfigurować na różnych urządzeniach, w tym na PlayStation i Xbox.

Sugeruję, niezależnie od tego, którego usługodawcę ostatecznie wybierasz, aby skonfigurować VPN na routerze. Gwarantuje ochronę wszystkich urządzeń podłączonych do Internetu. Wadą tego jest to, że nawet przy pomocy większości przewodników znalezionych w Internecie, może być trochę wygodniej z instalacjami opartymi na technologii, aby to zrobić.

Obsługa klienta

Obsługa klienta jest bardzo ważną funkcją, której należy szukać w sieci VPN. Potrzebujesz zespołu wsparcia, który ma wiedzę na temat produktu i problemów, które może napotkać. Chcesz także porozmawiać z przyjaznym agentem, który jest w stanie wyjaśnić, co należy zrobić spokojnie. Zespoły wsparcia, szczególnie dla VPN, powinny być również dostępne dla bazy użytkowników w czasie 24/7.

Wspaniałą rzeczą w przypadku wszystkich 3 dostawców usług jest to, że wszyscy oni oferują opcję czatu na żywo 24/7 z kompetentnymi i przyjaznymi agentami.

Dostęp do American Netflix

Pozwól, że wyjaśnię, dlaczego zdolność VPN do odblokowania Netflix USA jest ważnym punktem porównania. Kilka lat temu prawie wszyscy dostawcy VPN byli w stanie odblokować amerykański serwis Netflix. Następnie Netflix zaczął celować w udostępnione adresy IP VPN, powoli blokując prawie wszystkich dostawców VPN.

Netflix zakaz VPN został poważnie potraktowany, że niektórzy dostawcy przestali próbować oferować tę funkcję w ramach swoich usług. Dlatego znalezienie VPN, który może odblokować amerykański serwis Netflix, jest zarówno rzadki, jak i powodem do świętowania.

ExpressVPN, NordVPN i VyprVPN w pewien sposób odblokowują US Netflix. Oto kwestia: ExpressVPN i NordVPN są znacznie bardziej konsekwentni pod względem możliwości odblokowania amerykańskiej listy treści giganta transmisji strumieniowej. VyprVPN czasami odblokowuje Netflix, ale najczęściej pojawia się komunikat „Wygląda na to, że używasz odblokowania lub proxy”..

Dodatkowe cechy

Na koniec spójrzmy na dodatkowe funkcje oferowane przez ExpressVPN, NordVPN i VyprVPN. Wszyscy 3 usługodawcy oferują standardowe funkcje, których można oczekiwać od VPN. Niektóre z tych „dodatkowych funkcji” wydają się występować u więcej niż jednego dostawcy VPN, ale wyróżnia się u każdego z nich:

 • ExpressVPN pozwala zapisać adres IP twojego ulubionego serwera.
 • NordVPN oferuje 2048-bitowe szyfrowanie SSL.
 • VyprVPN ma protokół Chameleon, który był protokołem, który zdołał przebić się przez Wielką Zaporę Chińską.

ExpressVPN VS NordVPN VS VyprVPN – Werdykt

Po porównaniu ExpressVPN z NordVPN i VyprVPN widać, że ExpressVPN ląduje na pierwszym miejscu. Chociaż ten dostawca kosztuje nieco więcej niż pozostałe dwa, wciąż uderza w głowę w każdym dziale. Nic dziwnego, że ExpressVPN jest obecnie uważany za najlepszego dostawcę na rynku.

NordVPN pojawia się w mgnieniu oka, oferując niezwykłe funkcje, które czasami przyćmiewają ExpressVPN (na przykład prędkość). Powodem, dla którego NordVPN jest na drugim miejscu, jest to, że ExpressVPN konsekwentnie zapewnia wysokiej jakości usługę, z której jest znany. Wreszcie VyprVPN wiąże listę na ostatnim miejscu, zwłaszcza że jest to jedyna sieć VPN z 3, która prowadzi dzienniki użytkowników.

Mimo tego porównania ExpressVPN, NordVPN i VyprVPN to wszyscy dostawcy usług VPN, których warto przetestować. Wszystkie mają 30-dniową polisę zwrotu, więc sugeruję, aby dać każdemu dostawcy wir przed podjęciem decyzji. Jak zawsze, daj mi znać, co myślisz w sekcji komentarzy. Chciałbym też naprawdę wiedzieć, jak dotychczas wyglądało korzystanie z VPN.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map