Porównanie NordVPN vs IPVanish – Która sieć VPN jest lepsza?

NordVPN vs IPVanish: który dostawca usług VPN należy zarejestrować w 2018 r.? Zarówno IPVanish, jak i NordVPN to usługi VPN, o których wiadomo, że zapewniają doskonałą obsługę klientów subskrybentom, którzy polegali na nich w zakresie własnej ochrony VPN, a sam ten fakt sprawia, że ​​wybór jednego z dwóch jest bardzo trudny. Jeśli przyjrzysz się uważnie, przekonasz się, że istnieją pewne szczególne różnice, które mogą pomóc Ci zdecydować, na której z dwóch usług będziesz polegać. Spróbujemy pokazać te różnice na pierwszym planie w tym porównaniu IPVanish vs NordVPN. Mamy nadzieję, że zanim przejdziesz przez ten proces, będziesz wiedział, która usługa jest dla Ciebie najlepsza.


Porównanie NordVPN vs IPVanish

Porównanie NordVPN vs IPVanish

NordVPN vs IPVanish: Ceny

Zanim przejdziemy do drobiazgów związanych z funkcjami oferowanymi przez obie usługi, uważamy, że lepiej będzie, jeśli zaczniemy od tego, ile będzie Cię to kosztowało subskrypcję któregokolwiek z dostawców. Zakres cen oferowany przez te dwie usługi jest dość podobny, choć IPVanish jest nieco tańszy niż NordVPN. NordVPN pobiera opłatę za usługę za 11,95 USD miesięcznie IPVanish prosi tylko o 10 USD. NordVPN ma sześciomiesięczny plan, który kosztuje 7,00 USD, podczas gdy IPVanish pobiera 8,99 USD za plan trzymiesięczny. Obie usługi mają roczny pakiet, który kosztuje 5,75 USD i 6,49 USD odpowiednio dla NordVPN i IPVanish.

Oczekuje się, że nowi użytkownicy VPN, którzy nie są zbyt pewni co do jednego z dwóch dostawców, mogą chcieć je przetestować, dlatego oboje oferują gwarancje zwrotu pieniędzy i bezpłatne okresy próbne dla swoich odpowiednich użytkowników. NordVPN oferuje 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, podczas gdy IPVanish pozwala tylko na krótszy okres, z ich 7-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy. Darmowa wersja próbna będzie dostępna tylko dla użytkowników iOS dla IPVanish, ale jeśli nie, możesz skorzystać z bezpłatnej wersji próbnej VPN NordVPN, która jest otwarta dla wszystkich użytkowników.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli tak bardzo martwisz się ceną, zalecamy skorzystanie z NordVPN, ale tylko wtedy, gdy planujesz trzymać się go na dłuższą metę. Jego abonament w wysokości 3,29 USD na miesiąc przez dwa lata pozwala zaoszczędzić dużo pieniędzy i nadal cieszyć się usługami niezawodnego dostawcy VPN.

NordVPN vs IPVanish: Funkcje

Tego rodzaju funkcje, których można oczekiwać od usługi VPN, będą stanowić podstawę większości decyzji ludzi, ponieważ są one głównym czynnikiem decydującym o oczekiwanym standardzie usługi. Oto, co udało nam się ustalić:

 • Oprogramowanie: IPVanish i NordVPN oba mają dobrze zaprojektowane aplikacje, które są łatwe w nawigacji, ale zdarzało się, że IPVanish ma wiele problemów, szczególnie z aplikacją Mac OS.
 • Przełączanie serwerów: Obie usługi powinny umożliwiać przełączanie się między serwerami, co pozwala pozostać przy ulubionej usłudze.
 • Protokoły VPN: Zarówno w przypadku NordVPN, jak i IPVanish możesz cieszyć się szyfrowaniem ułatwianym przez protokoły takie jak OpenVPN, PPTP, L2TP / IPSec, chociaż NordVPN ma niewielką przewagę, oferując zarówno IKEv2 / IPSec, jak i SSTP.
 • Obsługa przesyłania strumieniowego: Streamerzy z przyjemnością dowiedzą się, że NordVPN odblokowuje różne kanały przesyłania strumieniowego, w tym BBC iPlayer, Amazon Prime, Hulu i Netflix. Z drugiej strony IPVanish odblokowuje również większość kanałów internetowych, ale nie odblokowuje amerykańskiego Netflix.
 • Dodano funkcje: IPVanish oferuje użytkownikom funkcję, której tak naprawdę nie mogliby uzyskać nigdzie indziej, włączając bezpłatną zaporę NAT dla swoich użytkowników oraz możliwość blokowania ruchu w sieci LAN, gdy jesteś online. NordVPN wykazał się również dużą dozą staranności dzięki swojej usłudze, konfigurując go do automatycznej aktualizacji oprogramowania w połączeniu z podwójnym szyfrowaniem oraz dodatkowym narzędziem o nazwie CyberSec, które chroni przed złośliwym oprogramowaniem.

Wydajność

Pod względem kompatybilności z innymi urządzeniami zarówno NordVPN, jak i IPVanish wypuszczają wersje swoich programów, które działają dobrze ze wszystkimi popularnymi platformami na rynku. Te systemy operacyjne obejmują iOS, Mac, Android, Windows, Linux i wiele inteligentnych telewizorów.

Obaj dostawcy mają również duże sieci serwerów, przy czym NordVPN ma nieco większą sieć 1100 serwerów w 61 krajach w porównaniu do IPvanish, który ma około 850 serwerów. Tak duże sieci serwerów umożliwiają nieograniczoną przepustowość i przełączanie serwerów, zapewniając jednocześnie ogromną obsługę przesyłania strumieniowego i wielu połączeń. IPVanish pozwala na maksymalnie 10 połączeń, a NordVPN pozwala na 6.

Ci, którzy wiedzą kilka rzeczy na temat usług VPN, powinni pamiętać o tym, że usługi VPN „zjedzą” część twojej prędkości Internetu, ale to zmniejszenie zależy w dużej mierze od dostawcy, z którym zdecydujesz się współpracować. W tym przypadku wydaje się, że IPVanish doznał najmniejszej utraty prędkości w porównaniu do NordVPN, ale większość naszych wyników testów była mniej lub bardziej niespójna.

Obsługa klienta

Zawsze będziesz w stanie skontaktować się z przedstawicielem obsługi klienta za pośrednictwem usługi czatu na żywo NordVPN, a Twój e-mail otrzyma również natychmiastową odpowiedź dzięki ich skutecznemu wsparciu. W przypadku IPVanish musisz polegać wyłącznie na pomocy e-mail, ponieważ nie mają oni skonfigurowanej usługi czatu na żywo.

cennik & Bezpieczeństwo

Poziomy bezpieczeństwa oferowane zarówno przez NordVPN, jak i IPVanish są po prostu na najwyższym poziomie, przy czym obaj dostawcy oferują 256-bitowe szyfrowanie AES, przełączniki zabijania Internetu, mechanizmy ochrony przed wyciekami DNS i zerowe zasady rejestrowania. Będziesz także mógł anonimowo torrentować przez obu subskrybentów, chociaż IPVanish może narazić tożsamość swoich użytkowników dzięki temu, że ma siedzibę w USA, gdzie obowiązują surowe reguły dotyczące danych. Doszliśmy do wniosku, że NordVPN ma większą przewagę po prostu z tego powodu, ponieważ mają siedzibę w Panamie, gdzie nie obowiązują takie zasady.

NordVPN vs IPVanish: Wniosek

Wyniki, które zrobiliśmy, wykazały, że oba IPVanish i NordVPN chętnie oferują wysoki standard usług wysokiej jakości, więc wypadli bardzo dobrze. Możemy jednak stwierdzić, że NordVPN ostatecznie uznaje nagrodę za lepszy wybór, choć bardzo niewielką różnicą. Mają więcej serwerów na całym świecie, a ich usługa czatu na żywo oznacza, że ​​możesz rozmawiać z zespołem obsługi klienta w czasie rzeczywistym i jak najszybciej rozwiązać problem. Jeśli jednak szukasz usługodawcy VPN, który będzie szczególnie przydatny w Kodi, zalecamy IPVanish.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map