8 Najważniejsze wskazówki dotyczące bezpieczeństwa podczas zakupów online

Zakupy online dają nam tak wiele opcji. To proste, fajne i przełamuje bariery geograficzne. Wielu sprzedawców oferuje szybką wysyłkę i ekscytujące okazje. Nie ma absolutnie żadnego powodu, aby nie robić zakupów online. Z wyjątkiem jednego – hakerów. Ponieważ musisz podać szczegóły płatności na stronie internetowej, co się stanie, jeśli haker wykradnie dane Twojej karty kredytowej? Było kilka prób phishingu i wiele osób straciło swoje dane. Jak możesz być bezpieczny, kupując produkty podczas zakupów online? Oto kilka wskazówek dotyczących bezpieczeństwa zakupów online, które zapewnią ochronę przed złośliwymi podmiotami kradnącymi cenne dane.


8 Najważniejsze wskazówki dotyczące bezpieczeństwa podczas zakupów online

8 Najważniejsze wskazówki dotyczące bezpieczeństwa podczas zakupów online

8 Najważniejsze wskazówki dotyczące bezpieczeństwa podczas zakupów online

Postępowanie zgodnie z poniższymi wskazówkami pozwoli ci na zakup ulubionych przedmiotów przez Internet bez obawy o oszustwo lub kradzież danych karty kredytowej.

Korzystaj z zaufanych stron internetowych

Podczas wyszukiwania online zobaczysz wiele witryn sprzedających ten sam produkt. Zawsze najlepiej jest korzystać z zaufanej strony internetowej. Strony internetowe takie jak Amazon cieszą się zaufaniem na całym świecie i można tam bezpiecznie kupować. Poza tym Amazon praktycznie przenosi wszystko, czego potrzebujesz, więc nie musisz szukać większości innych witryn. Jeśli nie możesz znaleźć konkretnej rzeczy na Amazon i chcesz poszukać gdzie indziej, wybierz niezawodną stronę internetową.

Znak blokady

Jeśli nie możesz znaleźć czegoś w preferowanych witrynach, powinieneś spojrzeć na inne witryny. Ale skąd możesz wiedzieć, czy są godne zaufania? Po otwarciu strony internetowej spójrz na pasek adresu / pasek stanu. Na pasku adresu lub pasku stanu zobaczysz symbol kłódki, a jej adres URL uruchomi HTTPS zamiast HTTP. Znak blokady oznacza, że ​​transakcja na stronie jest bezpieczna. Nie podawaj nikomu szczegółów swojej karty kredytowej przez e-mail. Nawet jeśli podobno pochodzi ze strony, z której próbujesz kupić. Zawsze wprowadzaj odpowiednie dane w samym portalu internetowym.

Monitoruj wyciągi bankowe

Pamiętaj, aby nadal sprawdzać wyciągi bankowe. Jeśli zauważysz coś podejrzanego, najlepiej zgłosić to na czas. Jeśli opłaty za kartę kredytową wyglądają podejrzanie, nie płać opłat, chyba że wiesz, że to zakup dokonany przez Ciebie. Masz 30 dni na powiadomienie banku o wszelkich możliwych problemach, dlatego najlepiej sprawdzać wyciągi.

Nie używaj publicznych hotspotów

Publiczne hotspoty są niebezpieczne, ponieważ za nimi czają się hakerzy. Jeśli haker skonfiguruje bezpłatny hotspot Wi-Fi i z niego skorzystasz, będzie mógł zobaczyć każdą część danych wysyłanych przez to połączenie. Zawsze najlepiej jest polegać na danych mobilnych, gdy jesteś poza domem. A jeśli potrzebujesz publicznego punktu dostępu, upewnij się, że korzystasz z VPN. VPN szyfruje Twój ruch i zapewnia bezpieczeństwo przed hakerami. Dotyczy to również wszystkich bezpłatnych hotspotów dostępnych w restauracjach i na lotniskach.

Użyj silnego hasła

Witryny zakupowe pozwolą Ci utworzyć konto. Rejestrując się na takich stronach internetowych, upewnij się, że używasz silnego hasła. Jeśli używasz tego samego hasła do wszystkich kont, nie należy go używać do robienia zakupów. Jeśli ktoś zdobędzie Twoje hasło na innych kontach, będzie mógł otworzyć Twoje informacje na stronie internetowej zakupów i uzyskać dostęp do szczegółów płatności. Informacje te mogą być wykorzystane do złośliwych zamiarów. Zawsze używaj innego hasła do każdego konta i upewnij się, że jest ono silne. Jeśli nie pamiętasz haseł, możesz użyć dobrego menedżera haseł.

Utrzymuj komputer w czystości

Nawet jeśli zastosujesz wszystkie środki bezpieczeństwa, hakerzy mogą nadal uzyskać dostęp do twoich danych. Jeśli masz zainstalowane oprogramowanie szpiegujące na swoim komputerze, może ono wysyłać hakerom dane logowania i dane karty bankowej / kredytowej. Upewnij się więc, że zainstalowałeś dobry program antywirusowy na swoim komputerze. Wykryje i usunie wirusy i oprogramowanie szpiegujące z twojego systemu.

Użyj dobrego VPN

VPN nie tylko ochroni cię przed hakerami w publicznych hotspotach, ale także przed hakerami, którzy próbują obwąchać twoje dane również w twoim prywatnym połączeniu. Szyfruje wszystkie twoje dane, więc nawet jeśli haker uruchomi człowieka w środku ataku, aby złapać twoje pakiety danych, prawie niemożliwe będzie złamanie szyfrowania. W tym celu upewnij się, że masz VPN, który oferuje 256-bitowe szyfrowanie.

Postępuj zgodnie z najlepszymi praktykami

Możesz się zabezpieczyć, używając dobrego VPN i antywirusa, ale musisz także zachować ostrożność w przypadku nieuczciwych działań. Jeśli witryna prosi o dodatkowe dane osobowe, które tak naprawdę nie są wymagane do dokonania zakupu, nie ufaj jej. Na przykład, jeśli poprosą o numer ubezpieczenia społecznego i datę urodzenia, nie kupuj niczego od nich i szukaj zaufanej witryny. Ponadto po dokonaniu zakupu wyloguj się ze swojego konta.

Ciekawe trendy zakupów online

Według BigCommerce.com 67% Millenialsów woli kupować w Internecie niż w sklepie. Oto kilka innych interesujących faktów:

 • 51% Amerykanów woli robić zakupy online
 • 96% Amerykanów z dostępem do Internetu dokonało zakupu online w swoim życiu.
 • E-commerce rośnie o 23% rok do roku.

Bezpieczne zakupy online – dodatkowe wskazówki

Poniższy film, dzięki uprzejmości NordVPN, zawiera dodatkowe informacje na temat bezpiecznego dokonywania zakupów online.

8 Najważniejsze wskazówki dotyczące bezpieczeństwa podczas zakupów online – podsumowanie

Zakupy online są świetne i otwierają wiele nowych możliwości. Rzeczy, które nie były dostępne lokalnie jeszcze kilka lat temu, można łatwo zamówić online. Pamiętaj jednak, aby korzystać z zaufanych usług. A jeśli coś wydaje się zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe, nie klikaj linku – może to spowodować pobranie wirusa na Twój komputer. Chociaż jest kilku hakerów próbujących ukraść twoje dane finansowe, możesz ich wszystkich trzymać z daleka, stosując kilka środków ostrożności.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map