Co to jest Double VPN?

Jako nowy uczestnik całego świata VPN, a nawet jako doświadczony ekspert ds. Bezpieczeństwa online, prawdopodobnie słyszałeś o Double VPN. Jest to funkcja bezpieczeństwa, której nie oferuje tak wiele firm VPN, a kilka z nich sprawia, że ​​warto to powiedzieć na ich liście najlepszych funkcji. Wynika to przede wszystkim z faktu, że ta funkcja pozwala dostawcom oferować poziom ochrony, którego normalne szyfrowanie nie jest w stanie zagwarantować. Hakerzy znacznie utrudniają uzyskanie połączenia VPN, które ma podwójne szyfrowanie, ponieważ dzięki temu poziom cierpliwości i dokładności wymagany do włamania jest prawie nieosiągalny. Tak wysoki poziom ochrony może zapewnić, że użytkownicy będą kierowani z dala od wszelkich możliwych zagrożeń dla swoich prywatnych informacji.


Co to jest Double VPN?

Co to jest Double VPN?

Ponieważ możliwe jest, że istnieje wiele osób, które mogą nie być tak obeznane z tym, jak działa podwójna sieć VPN, w tej wytycznej postaramy się uczynić tę koncepcję nieco łatwiejszą do zrozumienia, a także spojrzeć na zalety i wady korzystania z takiej funkcji.

Jak działa Double VPN

Nie byłoby zaskoczeniem założyć, że niektórzy z naszych czytelników mogli pomyśleć, że termin „podwójne szyfrowanie” sugeruje, że normalny poziom szyfrowania, jakim jest 256-bitowe szyfrowanie AES, zmieniłby się w AES-512. To właściwie przypuszczenie, że nie jest tak daleko od znaku, ponieważ jedyną implikacją jest to, że zastosowano ten sam poziom szyfrowania, ale zrobiono to dwa razy.

Aby lepiej to zilustrować, załóżmy, że mamy działające połączenie VPN, które jest kierowane przez zaszyfrowany tunel do serwera, który ma siedzibę w wybranym kraju. Normalną stosowaną metodą szyfrowania byłby AES-256 bit. Dzięki takiej funkcji, jak podwójna sieć VPN dodana do miksu, ruch z początkowego serwera zostaje przekierowany na drugi, niekoniecznie mający siedzibę w tym samym mieście lub kraju.

Oznaczałoby to ponowne zaszyfrowanie już zaszyfrowanych danych, co dodatkowo utrudnia jakiekolwiek strony trzecie, takie jak Twój dostawca usług internetowych, aby je odszyfrować. Powoduje to również bardzo wysoki poziom anonimowości, ponieważ nikt nie byłby w stanie łatwo wyśledzić, skąd można było nawiązać połączenie.

Zalety & Niedogodności

Podwójna sieć VPN może być niezwykle przydatna, szczególnie dla osób, które muszą obejść się z poważną cenzurą Internetu. Ludzie tacy jak dziennikarze i działacze polityczni skorzystaliby ogromnie na korzystaniu z tej funkcji, ponieważ autorytarne reżimy, które zwykle próbują ujarzmić, są znane z tego, że używają dużej siły, aby stłumić swoje głosy, zwłaszcza w Internecie.

Korzystając ze zwykłej usługi VPN, tacy ludzie nie są całkowicie chronieni przed skutkami awarii VPN, takich jak wycieki IP i DNS. Jednak w przypadku podwójnej sieci VPN takie awarie nie mogą się zdarzyć, a przy nieoczekiwanej okazji fragmenty ruchu, które byłyby niekodowane, wskazywałyby tylko na lokalizację pierwszego serwera, pozostawiając drugi nadal maskujący rzeczywistą lokalizację.

Ponieważ podwójna sieć VPN oferuje tak wysoki poziom zwiększonego bezpieczeństwa, ma dwie szczególne wady, które zwykle powodują wyłączenie wielu klientów. Jednym z nich jest fakt, że ta funkcja jest zwykle zawarta tylko w najwyższej grupie pakietów w ofercie, co oznacza, że ​​jej posiadanie jest dość drogie. Drugi problem, i prawdopodobnie najbardziej niefortunny, to fakt, że przy tak silnym poziomie szyfrowania szybkość połączenia często cierpi. W niektórych przypadkach wiadomo, że jest wystarczająco wolny, aby sfrustrować użytkowników oczekujących na buforowanie filmu lub transmisji na żywo. Oczywiście zależy to od szybkości dostawcy ISP, ale nie trzeba dodawać, że lepiej byłoby, gdybyś miał dużą przepustowość przed przejściem na podwójne VPN.

Aby ułatwić użytkownikom korzystanie z tej opcji, istnieje wielu dostawców, którzy oferują podwójne połączenie VPN jako oddzielne od domyślnego połączenia VPN, tak że przełączanie się na to drugie jest konieczne tylko w przypadku pilnej potrzeby bezpieczeństwa.

Gdzie uzyskać podwójne VPN

Jedynym dostawcą najwyższej klasy, o którym wiadomo, że oferuje podwójne VPN NordVPN. Jak wspomniano w naszym przeglądzie NordVPN, jest to funkcja, która naprawdę podnosi poziom ochrony online, a jej wdrożenie jest również dość kosztowne, nawet dla dostawcy. Niemniej jednak NordVPN obejmuje tę usługę wśród wielu innych renomowanych funkcji, takich jak przełącznik zabijania w Internecie, i jest w stanie obsługiwać do 5 jednoczesnych połączeń VPN na użytkownika. Usługa obsługuje także Onion przez VPN, co pozwala łączyć anonimowość zapewnianą przez przeglądarkę Tor z szyfrowaniem klasy wojskowej NordVPN. Funkcja zerowego logowania NordVPN zapewnia, że ​​żaden z użytkowników nie przegląda historii przeglądania, a fakt, że ich siedziba znajduje się w Panamie, utrudnia urzędnikom zatrzymującym dane podporządkowanie dostawcy usług.

NordVPN oferuje również ochronę przed wyciekiem DNS, co oznacza, że ​​usługa posiada środki zapobiegające „wyciekaniu” ruchu z tunelu VPN i przechodzeniu przez domyślne serwery DNS. Ten rodzaj nieprawidłowego działania spowodowałby, że Twój ISP byłby świadomy rodzaju witryn, które przeglądasz. Wreszcie, NordVPN oferuje dedykowane serwery, które pozwalają zoptymalizować wydajność usługi VPN zgodnie z twoim wykorzystaniem i obsługuje udostępnianie i torrentowanie P2P dla tych, których podstawowa praca wymaga wymiany dużych plików.

Podsumowanie na Double VPN

Korzystanie z podwójnej sieci VPN na pewno uniemożliwi infiltrację danych użytkownika. Problem polega jednak na tym, że może być droższy, niż się spodziewałeś, i może naprawdę spowolnić twoje połączenie. Takie powody wskazują tylko, że takie połączenie powinno być ośrodkiem, do którego zwraca się tylko wtedy, gdy stanie się to absolutnie konieczne. Ponadto, zanim zasubskrybujesz u dostawcy oferującego podwójną sieć VPN, najlepiej upewnić się, że twoje połączenie jest domyślnie wystarczająco szybkie, aby nie spowolnić do momentu, w którym stanie się frustrujące po wdrożeniu nowej funkcji.  

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map