Co to jest wyciek DNS – jak go uniknąć?

Dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek jest tak wiele imprez, które są zainteresowane sposobem spędzania czasu online. Istnieje rząd i ich wiele tajnych programów inwigilacji. Agencje reklamowe uwielbiają również gromadzić dane użytkowników i trendy. Wreszcie, mamy cyberprzestępców czekających na zalogowanie się na konto bankowe lub zakupy online. Wszyscy są ciekawi, co masz na myśli! Jeśli nie dbasz zbytnio o swoje bezpieczeństwo, istnieje mechanizm, za pomocą którego mogą uzyskać więcej informacji na temat tego, co robisz online.


Co to jest wyciek DNS - jak go uniknąć?

Co to jest wyciek DNS – jak tego uniknąć?

Co to jest DNS?

System nazw domen (DNS) to podstawowy mechanizm, który odgrywa kluczową rolę w działaniu Internetu. Zasadniczo tłumaczy wiele adresów IP wskazujących różne serwery (strony internetowe) z długiego ciągu liczb na adres URL, który ludzie łatwiej zapamiętają. Dlatego po wpisaniu nazwy domeny, takiej jak facebook.com, komputer stosuje DNS, aby przełączyć go na rzeczywisty adres IP serwera i łączy Cię ze stroną na Facebooku.

Jedynym problemem związanym z prywatnością wynikającym z korzystania z tego systemu jest to, że serwery DNS przechowują dziennik wszystkich adresów IP (osób odwiedzających witrynę), które przechodzą przez ich witrynę, a także stron w witrynie, przez które przeglądali . Może to nie pasować do użytkowników, którzy wolą zachować prywatność swoich działań online. Nie chciałbyś, aby ktokolwiek wiedział o szczegółach, takich jak historia choroby, saldo konta bankowego lub twoje prywatne badania. Aby zapewnić sobie prywatność, idealnym rozwiązaniem byłoby skorzystanie z VPN. 

Co to jest wyciek DNS?

Większość usług VPN ma tendencję do hostowania własnych serwerów DNS. Mimo to może wystąpić sytuacja, w której zamiast danych przesyłanych przez serwery VPN, zostaną one przywrócone z powrotem do danych Twojego dostawcy usług internetowych. Zdarza się to często, gdy rozłącza się VPN i jest to tak zwane wyciek DNS. Może to być ogromnym bólem, szczególnie jeśli subskrybujesz określoną usługę VPN, mając nadzieję, że Twoje bezpieczeństwo online będzie gwarantowane przez cały czas.

Aby zapobiec wyciekom DNS, musisz subskrybować dostawcę, który zapewnia bezpieczne tunele end-to-end dla twoich danych. Potrzebujesz usługi, która ma specjalnie opracowane rozwiązanie, aby rozwiązać ten problem. W tej krótkiej recenzji zajmiemy się szeregiem sieci VPN, które mają własne sposoby radzenia sobie z tym problemem i zapobiegają występowaniu jakiejkolwiek formy wycieku DNS.

Oprócz ochrony DNS, korzystanie z VPN ma również wiele innych zalet. Fakt, że VPN pomaga ukryć twoją lokalizację, jest jednym z nich. Po wykonaniu tej czynności możesz przeglądać całą listę witryn z ograniczeniami geograficznymi bez obawy o odmowę dostępu z powodu Twojej lokalizacji. Po nawiązaniu połączenia ze zdalnym serwerem Twój adres IP zmienia się z tego, który odzwierciedla Twoją lokalizację, na ten, który odzwierciedla lokalizację serwera. Korzystanie z VPN pomaga również ukryć ruch przed usługodawcą internetowym. Pomaga to zapobiec podsłuchiwaniu przez twojego dostawcę usług internetowych i zapewnia, że ​​twoje działania online są dobrze chronione.

Najlepsze sieci VPN do ochrony przed wyciekiem DNS

Zapoznaj się z naszą krótką listą najlepszych sieci VPN do ochrony przed wyciekiem DNS poniżej:

1. ExpressVPN

ExpressVPN pokonuje tylu innych dostawców VPN, że jest naszą najlepszą rekomendacją dla użytkowników, którzy chcą uniknąć wszelkich form wycieków DNS. Usługa ma siedzibę na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych. Kontroluje około 2000 serwerów, które wszystkie znajdują się w jego sieci. ExpressVPN oferuje wodoszczelne bezpieczeństwo dzięki 256-bitowemu szyfrowaniu AES. Uzyskujesz również obsługę protokołów VPN, takich jak OpenVPN, PPTP, SSTP, IKEv2 i L2TP / IPSec. ExpressVPN jest także jedynym dostawcą, który oferuje dzielone tunelowanie jako funkcję. Zasadniczo pozwala wybrać, która część ruchu ma być chroniona przez VPN, a która nie.

ExpressVPN zezwala tylko na 3 jednoczesne połączenia, ale liczbę tę można zwiększyć, jeśli zdecydujesz się pobrać usługę bezpośrednio na router. Istnieje również seria ukrytych serwerów, z którymi możesz się połączyć, jeśli chcesz korzystać z ExpressVPN anonimowo.

Użytkownicy VPN po raz pierwszy uznają, że całodobowa obsługa klienta jest bardzo pomocna, ponieważ pozwala użytkownikom znaleźć pomoc w przypadku problemów związanych z VPN, kiedy tylko się pojawią. ExpressVPN pozwala również na torrenty, płynne przesyłanie strumieniowe i oferuje pełne bezpieczeństwo każdemu, kto chce przeglądać Internet bez żadnych problemów. Aby uzyskać więcej informacji o usłudze, przeczytaj naszą recenzję ExpressVPN.

2. IPVanish

Założona w 1999 roku, IPVanish jest jednym z pierwszych dostawców VPN, którzy kiedykolwiek założyli sklep. Ich ogromne doświadczenie w branży zdecydowanie pozwoliło im zoptymalizować usługi dla użytkowników. To zapewniło im reputację jednego z najszybszych dostawców, z którymi możesz się zarejestrować. Usługa obejmuje około 1500 serwerów, przy czym dostawca ma pełną własność wszystkich serwerów w swojej sieci.

IPVanish oferuje również alternatywną wersję serwera proxy SOCKS5, którą możesz wypróbować, a także standardowe 256-bitowe szyfrowanie AES. Usługa ma siedzibę w USA; ale mimo to nadal obowiązuje zasada zerowego logowania, która jest ściśle przestrzegana.

Klient IPVanish VPN jest również kompatybilny z szeroką gamą urządzeń i platform, takich jak Windows, iOS, Android i Linux. Usługa chroni również przed wszelkimi formami wycieków DNS przez zaszyfrowane tunele. Przejrzyj naszą recenzję IPVanish, aby uzyskać więcej informacji na temat tej popularnej usługi VPN.

3. NordVPN

Nasza lista kończy się na NordVPN. Jest to zdecydowanie usługa, która oferuje najlepszy stosunek jakości do ceny. NordVPN ma ponad 4000 serwerów w swojej sieci, a także listę funkcji, które gwarantują, że twoje połączenie będzie zawsze bezpieczne. Usługa wykorzystuje 256-bitowe zabezpieczenia AES, aby trzymać Cię z dala od jakiejkolwiek formy wykrywania, a dzięki szansie na poprawę anonimowości za pomocą usługi z Torem możesz pozostać całkowicie anonimowy, gdy jesteś online.

NordVPN pozwala wybrać, który z ponad 4000 serwerów ma współpracować. Oferuje wyspecjalizowane serwery w zależności od rodzaju pracy, którą chcesz wykonywać online. Usługa ma również funkcję DoubleVPN, w której ruch jest kierowany przez dwa serwery zamiast jednego w celu zwiększenia ochrony. Abonenci NordVPN mają również możliwość posiadania dedykowanych adresów IP dla swoich połączeń. Usługa oferuje pełną ochronę przed wyciekiem DNS. Ułatwia to automatyczny przełącznik zabijania Internetu, który zamyka twoje połączenie internetowe, ilekroć twój klient VPN zostanie naruszony.

Wniosek na temat najlepszej sieci VPN do ochrony przed wyciekiem DNS

Trzy usługi, o których wspomnieliśmy powyżej, są w stanie zapewnić bezpieczeństwo w Internecie, ponieważ wszystkie mają rozwiązania specyficzne dla usług ukierunkowane na zapobieganie wszelkim formom wycieków DNS. Czy wypróbowałeś którąś z sugerowanych przez nas sieci VPN bez wycieków DNS? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map