Czy Hola jest legalna i bezpieczna w użyciu?

Czy Hola jest bezpieczna?? Nie. Fakt, że jest to paskudny i niebezpieczny dostawca „VPN”, nie jest wielką tajemnicą. Każda witryna poświęcona bezpieczeństwu internetowemu, witryna do przeglądu VPN i forum bezpieczeństwa oparte na społeczności czuwa nad zgłaszaniem niebezpieczeństw związanych z Hola. Mimo to wiele osób nadal z niego korzysta, być może nieświadomych wszystkich zagrożeń, jakie Hola stwarza dla ich prywatności i bezpieczeństwa w Internecie.


Czy korzystanie z Hola jest bezpieczne?

Czy Hola jest bezpieczna w użyciu?

Hola nie jest bezpieczna. Ani trochę. Oto pełna lista powodów, dla których warto odinstalować Hola teraz.

Hola: Nie do końca VPN

Hola sprzedaje się jako dostawca VPN, który oferuje bezpłatny i płatny plan. Prawda jest taka, że ​​Hola nie jest VPN. Nawet nie blisko.

Na początek Hola nie szyfruje danych. Jest to podstawowa funkcja VPN i niezbędna funkcja ze względu na prywatność i bezpieczeństwo.

Następną funkcją VPN, której Hola nie zapewnia, jest przekierowanie ruchu. Sieci VPN działają poprzez przekierowywanie ruchu przez bezpieczny tunel na jednym z ich serwerów. Hola tego nie robi. W rzeczywistości Hola nie ma nawet serwerów, aby to zrobić. Powoduje to przekierowanie ruchu na komputer innego użytkownika. Skończysz korzystać z przepustowości i publicznego adresu IP tego użytkownika, podczas gdy ktoś inny będzie mógł z niego korzystać.

Ten rodzaj przekierowania nie zabezpiecza twojego ruchu. Nie powstrzymuje stron trzecich przed szpiegowaniem lub monitorowaniem korzystania z Internetu. Nie ukrywa twoich działań online. Wszystko, co robi, to wpycha ich na kogoś innego i spycha na ciebie ruch innej osoby.

Czy to oznacza, że ​​Hola nie może pomóc Ci odblokować ograniczonych treści? Nie. Jeśli używasz adresu IP innej osoby, będziesz mieć dostęp do lokalnych treści tej osoby. Jednak Hola nie odblokowuje Netflix, BBC ani żadnej witryny, która sprawdza serwery proxy.

Krótka wersja tego paragrafu jest taka, że ​​Hola nie jest VPN. To jest Proxy. Serwery proxy nie robią nic, aby zapewnić Ci bezpieczeństwo i prywatność w Internecie.

Niebezpieczeństwa związane z peer-to-peer Holi

Jak wyjaśniłem powyżej, Hola to usługa oparta na proxy, a nie VPN.

To powiedziawszy, pozwól mi wyjaśnić dokładnie, jak działa Hola.

Gdy pobierasz Hola i łączysz się z jej siecią, jesteś zasadniczo połączony z siecią P2P. Podobnie jak w przypadku torrentowania, stajesz się zarówno klientem, jak i serwerem. Możesz użyć cudzego komputera i adresu IP, a on może zrobić to samo z tobą. Oznacza to, że korzystasz z przepustowości nieznajomego, tak jak nieznajomy może z niego korzystać.

Do tej pory bez szyfrowania, bez tunelowania, a Ty aktywnie zezwalasz innym osobom na łączenie się z twoim komputerem. Hola twierdzi, że udostępnianie adresów IP za pośrednictwem sieci Peer-to-Peer jest bezpieczniejsze i anonimowe niż w przypadku szyfrowania klasy wojskowej, ale ma to na swojej stronie z najczęściej zadawanymi pytaniami:

Zwróć uwagę na to konkretne zdanie: „Jak w przypadku każdej nowej technologii, oprócz korzyści, jakie ona przynosi mogą być obejścia„. Tak więc, chociaż Hola nie przyznaje, że bezpieczeństwo ich sieci P2P można łatwo naruszyć, zajęło to trochę czasu, aby dojść do siebie z ewentualnej winy. Bardzo zacieniony.

Nie wszyscy użytkownicy są równi

Kolejną rzeczą, którą Hola chowa głęboko na swojej stronie FAQ bez odpowiedniego wyjaśnienia konsekwencji, jest to, że użytkownicy premium nie muszą dzielić się swoją przepustowością.

Tak. Jeśli płacisz Hola 5 USD miesięcznie, technicznie kupujesz przepustowość innych osób na własny użytek. Użytkownicy Premium Hola mogą korzystać z sieci P2P bez udziału w niej.

Oto, w jaki sposób Hola uzasadnia ten szczególnie wściekły aspekt ich usług:

„Do użytku komercyjnego przez firmy, dostawcy Hola oferują podobną funkcjonalność routingu za pośrednictwem sieci Hola za opłatą… Średni ruch, jaki Hola przepuszcza przez sieć równorzędną w ciągu dnia średnio jest krótszy niż 20 sekund klipu na YouTube. Użytkownicy premium [sieci] płacą miesięczną subskrypcję, aw zamian korzystają tylko z sieci i nie wnoszą do niej wkładu z powodu wolnych zasobów. ”

Brzmi dobrze, prawda? Mam na myśli… ruch jest mniejszy niż klip YouTube, więc powinno być w porządku. Dobrze? Źle.

Hola w żaden sposób nie kontroluje tego, co robią użytkownicy premium z ich połączeniem. Innymi słowy, Hola nie ogranicza tego, co robią jego płatni klienci z twoim adresem IP i przepustowością. Jak to dokładnie przekłada się na prawie żaden ruch przechodzący przez ich sieci? (Wskazówka: tak nie jest.)

TLDR: Hola sprzedaje przepustowość swoim faktycznym klientom. Twoje informacje (ruch) są przekierowywane do innych użytkowników za pośrednictwem serwera proxy bez szyfrowania. Nie ma dosłownie nic bezpiecznego lub prywatnego w tym, jak funkcjonuje Hola. Hola nie jest bezpieczna.

Niebezpieczeństwa związane z udostępnianiem / sprzedażą pasma

Oto lista powodów, dla których Hola jest podstawowa funkcja ponieważ sieć P2P powinna być wystarczającym powodem do odinstalowania:

 • Ktoś podłączony do twojego komputera może zużywać wszystkie twoje dane.
 • Mogą spowolnić prędkość Internetu.
 • Wszelkie nielegalne działania wykonane podczas tego połączenia zostaną przypisane do twojego adresu IP. Twój adres IP nie jest ukryty i można go prześledzić bezpośrednio do Ciebie.
 • Osoba podłączona do twojego komputera może łatwo uruchamiać programy w twoim systemie (w tym rootkit).

Armia botnetów Holi

Botnet to sieć komputerów infiltrowanych / zainfekowanych przez hakera. Zazwyczaj haker wysyła złośliwe oprogramowanie do całej listy użytkowników Internetu. Każdy, kto skończy instalowanie złośliwego oprogramowania (bez ich wiedzy, oczywiście) zmieni swój system w bota w armii botnetów hakerów.

Daje to hakerowi kontrolę nad wszystkimi tymi zainfekowanymi urządzeniami, pozwalając mu na przeprowadzanie ataków, głównie ataków DDoS, przy użyciu wszystkich tych systemów.

Hola robi dokładnie to samo. Zamiast przypadkowej instalacji złośliwego oprogramowania, użytkownicy Holi aktywnie dołączają do tej sieci P2P, instalując oprogramowanie Hola. W rzeczywistości istnieje ostateczny dowód na to, że użytkownicy Holi są częścią botnetu. Ponieważ ten „dostawca” działa na zasadzie udostępniania P2P, jest to luka, która nigdy nie zostanie naprawiona.

Oto, co Vectra, firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem, powiedziała o firmie Hola po przeanalizowaniu oprogramowania:

„Analizując Holę, naukowcy z Vectra Threat Labs odkryli, że oprócz zachowywania się jak botnet, Hola zawiera szereg funkcji, które wydają się być zaprojektowane tak, aby umożliwić ukierunkowany, kierowany przez człowieka cyberatak na sieć, w której maszyna użytkownika Holi rezyduje. ”

Vectra wyjaśnił, że:

 • Oprogramowanie może pobierać i instalować cokolwiek zechce bez Twojej wiedzy.
 • Zawiera wbudowaną konsolę, która może zabijać uruchomione procesy, pobierać i uruchamiać plik z pominięciem oprogramowania antywirusowego oraz uzyskiwać dostęp / wysyłać treści na dowolny adres IP.
 • Jest pełen złośliwego oprogramowania.

Hola i Luminati

Wielu użytkowników Holi nie wie, że firma ma kolejną usługę specjalnie dla firm i korporacji o nazwie Luminati. Stwierdza, że ​​firmy korzystają z sieci Hola, aby sprawdzać na swoich stronach internetowych z różnych adresów IP i przeprowadzać analizy konkurencji bez ujawniania swojej tożsamości. Firmy płacą za gigabajt, co jest trochę dziwne.

Aby uruchomić gigabajt, musisz zrobić o wiele więcej niż „sprawdzanie w witrynie”. Technicznie Luminati sprzedaje przepustowość. Twoja przepustowość.

Jest jeszcze gorzej. Organizacja o nazwie Adios Hola skontaktowała się z obsługą klienta Luminati, aby dowiedzieć się, w jaki sposób uniemożliwiają swoim klientom robienie czegokolwiek nielegalnego przy zakupionym pasmie.

Agent czatu na żywo wyraźnie stwierdził, że Luminati nie wie, co jego klienci robią z zakupioną przepustowością. W rzeczywistości odpowiedzieli konkretnie: „Po prostu oferujemy platformę proxy. To, co z tym zrobisz, zależy od ciebie ”i„ nie mamy pojęcia, co robisz na naszej platformie ”.

Więc Luminati sprzedaje przepustowość użytkownikom Hula każdemu, kto by zapłacił i nie robi nic, aby upewnić się, że używają go legalnie.

Hola rejestruje wiele twoich informacji

Jeśli potrzebujesz jeszcze bardziej przekonującego przekonania, że ​​Hola nie robi nic, aby cię chronić, oto lista wszystkich informacji o użytkownikach, które rejestruje, które są wymienione w polityce prywatności Holi:

 • Dane dziennika: typ przeglądarki, odwiedzane strony, czas spędzony na stronach, czas dostępu, data dostępu.
 • Dane osobowe: adres IP, imię i nazwisko, adres e-mail, nazwa ekranowa, informacje dotyczące płatności i rozliczeń, „i inne informacje”.
 • Informacje w sieci społecznościowej (dla użytkowników, którzy rejestrują się za pośrednictwem konta w sieci społecznościowej): imię i nazwisko, adres domowy, adres e-mail, data urodzenia, zdjęcie profilowe, lista znajomych, opis osobisty oraz „wszelkie inne informacje udostępnione publicznie na takim koncie”.

Innymi słowy, Hola rejestruje wszystko o tobie.

W szczególności stwierdzają, że udostępniają wszystkie te informacje stronom trzecim:

„Możemy ujawniać Dane osobowe innym zaufanym zewnętrznym dostawcom usług lub partnerom… Możemy również przekazywać lub ujawniać Dane osobowe naszym spółkom zależnym i stowarzyszonym”.

Jak to jest bezpieczne lub prywatne? (Nie jest tak, żebyśmy byli pewni.)

Najlepsze alternatywy Hola

Aby powtórzyć to, co mówiłem w tym blogu: HOLA IS UNSAFE. NIE UŻYWAJ TEJ USŁUGI.

Korzystaj jednak z wiarygodnej i zaufanej usługi VPN. Twoja prywatność i bezpieczeństwo są niezwykle ważne w dzisiejszych czasach. Istnieje kilka ważnych sieci VPN, które działają jako świetne alternatywy dla Holi bez narażania Ciebie, Twoich danych lub przepustowości.

Czy Hola jest bezpieczna – końcowe myśli

Myślę, że można bezpiecznie powiedzieć, że Hola nie jest w żaden sposób bezpieczna. To nie jest VPN, pomimo tego, czym się sprzedaje. Angażuje się również w dość podejrzane działania związane z danymi i przepustowością użytkownika, narażając wszystkich w sieci Hola na ciągłe ryzyko. Jeśli jesteś użytkownikiem Hola, odinstaluj go jak najszybciej i przeprowadź dokładne sprawdzenie złośliwego oprogramowania i wirusów w systemie. Pamiętaj, zawsze korzystaj z wiarygodnej usługi VPN i sprawdź Politykę prywatności każdego używanego oprogramowania.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map