Czy korzystanie z bezpłatnego publicznego hotspotu WiFi jest bezpieczne?

Wiele miejsc publicznych, takich jak hotele, restauracje, szkoły, kolegia, i lotniska, oferują bezpłatne publiczne hotspoty Wi-Fi. Podczas gdy te hotspoty oferują wygodną metodę łączenia się z Internetem i sprawdzania witryn społecznościowych takich jak Facebook lub Świergot, narzucają zagrożenie dla Twojej prywatności. W tym artykule omówię oba niebezpieczeństwa związane z połączeniem z bezpłatna publiczna sieć WiFi Hotspot a także metody chroń swoje prywatne informacje podczas korzystania z tych sieci.


Czy korzystanie z bezpłatnego WiFi jest bezpieczne?

Korzystanie z bezpłatnego WiFi jest bezpieczne?

Niebezpieczeństwa związane z darmowymi publicznymi hotspotami WiFi

Twój laptop z systemem Windows lub Mac OS X Mac zawiera pewne poufne informacje prywatne, których nie chciałbyś podsłuchiwać innym osobom. Obejmuje to nazwy użytkowników i hasła do kont bankowych, kont mediów społecznościowych, wiadomości e-mail i kont zakupów online. Podczas surfowania w Internecie za pośrednictwem publicznego Wi-Fi istnieje lista zagrożeń, na które narażasz się.

Niebezpieczeństwo publicznego Wi-Fi – 1. Nieuczciwe sieci WiFi

ZA nieuczciwa sieć WiFi, powszechnie znany jako nieuczciwy punkt dostępu, jest wykorzystywany zarówno w atakach DoS, jak i atakach kradzieży danych. Haker w zasadzie tworzy „fałszywą” sieć, która przypomina legalną sieć. Fakt, że uwierzytelnianie nie jest wymagane, aby połączyć się z tymi sieciami, czyni je kuszącą przynętą dla osób, które chcą uzyskać dostęp do Internetu, siedząc w kawiarni lub czekając w poczekalni na lotnisku. Po połączeniu użytkownika z nieuczciwym AP haker może ukraść prywatne informacje z urządzenia użytkownika.

Niebezpieczeństwo publicznego WiFi Hotspot – 2. Sniffer pakietów

ZA sniffer pakietów, lub analizator pakietów, to program, który może przechwytywać i rejestrować ruch przechodzący przez sieć cyfrową. Podczas przeglądania Internetu w bibliotece szkoły / hakera hakerzy mogą korzystać z sniffera pakietów, aby celować w pakiety wysyłane przez niepewną publiczną sieć WiFi. Tak długo, jak jesteś podłączony do tej samej sieci, co haker, istnieje potencjalne ryzyko kradzieży informacji.

Niebezpieczeństwo publicznego WiFi Hotspot – 3. Atak typu man-in-the-Middle

ZA Atak typu „człowiek w środku”, znany jako MiTM, jest jedną z najczęściej używanych metod uzyskiwania dostępu do poufnych danych przez hakerów. Podczas MiTM haker może podsłuchiwać i uzyskiwać dostęp do przeglądarki internetowej użytkownika oraz danych, które wysyła i odbiera podczas transakcji i rozmów. Atakujący następnie przekierowuje użytkownika do fałszywej witryny, która wygląda jak witryna, do której użytkownik się spodziewa. Serwisy społecznościowe, bankowość internetowa, i strony e-commerce są najczęściej atakowane. Haker jest w stanie przechwycić dane logowania oraz inne poufne dane.

Niebezpieczeństwo publicznego WiFi Hotspot – 4. Hakowanie społecznościowe

W niektórych przypadkach haker może pozostawić złośliwy dysk USB na stoliku kawiarnianym. Z ciekawości użytkownik nieświadomie wkłada USB do swojego laptopa. Po zakończeniu haker będzie w stanie przechwycić poufne dane za pośrednictwem złośliwe oprogramowanie.

Jak chronić dane podczas korzystania z bezpłatnego publicznego hotspotu WiFi – VPN

Dostęp do bezpłatnego Wi-Fi nie jest wart narażenia poufnych informacji. Odejście informacje bankowe lub Dane logowania do e-commerce narażony może mieć katastrofalne konsekwencje. Czy przestajesz korzystać z publicznych hotspotów Wi-Fi razem? A może istnieje sposób na ochronę się przed zagrożeniami wynikającymi z bezpłatnego Wi-Fi? Jeśli cenisz swoją prywatność i bezpieczeństwo online, ale nadal chcesz uzyskać dostęp do Internetu w miejscach publicznych, skorzystaj z VPN. VPN oznacza „Virtual Private Network”. Duże firmy i korporacje używają VPN do chronić / chronić cenne dane. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zwykli użytkownicy Internetu również korzystali z VPN.

 • VPN zasadniczo pozwala przekierować cały ruch za pośrednictwem oddzielna, bezpieczna, prywatna sieć.
 • VPN szyfruje wszystkie twoje dane. Dzięki temu haker nie będzie mógł podsłuchiwać Twojej aktywności online. Twój adres IP zostanie ukryty przed potencjalnymi hakerami i szpiegami.
 • VPN uniemożliwia NSA i innym agencjom rządowym szpiegowanie ciebie.
 • Niektóre witryny społecznościowe, takie jak Facebook i Twitter, są zazwyczaj blokowane w szkołach i na uczelniach. Korzystanie z VPN pozwala odblokuj te strony internetowe.
 • VPN pozwala również na to zmień swój publiczny adres IP, udzielając ci dostępu do geoblokowane strony internetowe i kanały strumieniowe w trakcie.

Przeprowadziłem wiele badań z udziałem różnych dostawców VPN. ExpressVPN, na przykład używa Zabezpieczona sieć SSL wraz z 256-bitowe szyfrowanie co uniemożliwia wścibskim oczom przedostanie się do urządzenia. Oczywiście są inni dostawcy VPN, których możesz także użyć do ochrony swojej aktywności online, czy to w domu, czy w miejscach publicznych. Spójrz na poniższą listę.

Niebezpieczeństwa związane z korzystaniem z bezpłatnych publicznych hotspotów WiFi – podsumowanie

Oprócz VPN istnieją inne kroki, które możesz podjąć, aby zapewnić sobie ochronę przed potencjalnymi zagrożeniami.

 • Upewnij się, że programy antywirusowe i definicje są zawsze aktualizowane.
 • Włącz „zaporę” na swoim komputerze.
 • Wyłącz „Udostępnianie” sieci. Można to zrobić zarówno w systemie Windows, jak i Mac.
 • Zapobiegaj korzystaniu ze stron internetowych, które używają HTTP zamiast HTTPS. HTTPS szyfruje dane wysyłane i odbierane między komputerem a serwerem WWW.

Nie traktuj lekko swojej prywatności w Internecie. Nigdy nie wiesz, kto cię szpieguje lub podsłuchuje. Zasadniczo nigdy nie polecam korzystania z Internetu bez użycia VPN, zwłaszcza w miejscach publicznych. Hakerzy prawie zawsze dążą do łatwych celów. Chociaż konfiguracja sieci VPN może wydawać się zbyt trudna dla „normalnego” użytkownika, powinieneś być w stanie ją zawiesić po pierwszej konfiguracji. Lepiej dmuchać na zimne.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map