Dlaczego torrenterzy powinni korzystać z VPN?

Chociaż większość użytkowników zwykle zdaje sobie sprawę, że VPN należy używać podczas torrentowania, w rzeczywistości jest to przymus. Podkreśla to ostatnio zamknięcie Torrentz 2 i KickassTorrents. Były to dwie z najlepszych stron torrentowych odwiedzanych przez internautów. Sieci VPN są wymagane do superszybkiego torrentowania, aby uzyskać także inne korzyści, takie jak nieograniczona przepustowość, szyfrowane połączenia do ukrytego i anonimowego surfowania, brak jakichkolwiek informacji z dziennika i więcej.


Dlaczego torrenterzy powinni korzystać z VPN?

Dlaczego torrenterzy powinni korzystać z VPN?

Dlaczego warto korzystać z VPN??

Właściwy wybór VPN lub wirtualnej sieci prywatnej stał się obecnie nieco trudny. Wynika to tylko z tego, że istnieje zbyt wiele możliwości wyboru. Wiele darmowych sieci VPN nie ma kluczowych opcji i funkcji, które utrudniają wykonywanie prostych zadań, pozostawiając w spokoju coś bardziej zaawansowanego, takiego jak pobieranie, przesyłanie strumieniowe i / lub wysyłanie torrentów.

Zamknięcie KAT lub KickassTorrents – numer 69 na listach popularności najpopularniejszych witryn w Internecie jest solidnym powodem, dla którego VPN należy używać podczas torrentowania. KAT został zamknięty, ponieważ ktoś mający podobny adres IP uzyskał dostęp do KickassTorrent i strony Apple na Facebooku. To pozwoliło obecnemu rządowi USA przejąć liczne domeny KickassTorrent. Władze próbowały również ekstradować właściciela strony i 2 innych wiodących członków strony do USA w celu oskarżenia. To kolejny kolejny ważny powód, dla którego używanie VPN do ukrywania adresu IP jest obowiązkowe.

Sieci VPN do torrentowania

Ostatnie agresywne ataki doprowadziły do ​​przedwczesnego zamknięcia wielu stron indeksujących torrent. Pobierającym wysyłano nawet ostrzeżenia grożące grzywnami, a nawet więzieniem, jeśli próbowali uzyskać dostęp do takich stron.

Oto, co Twoja sieć VPN dla Ciebie zrobi: ukryje Twój osobisty adres IP, jednocześnie kierując ruch przez swoje serwery. Dzięki temu Twoje lokalizacje będą wyświetlane jako jeden adres dynamiczny, który pojawia się w wielu lokalizacjach na całym świecie. Tylko upewnij się, że przy wyborze VPN jest on wyposażony w funkcję ochrony przed spadkiem połączeń (CDP) lub funkcją zapobiegania wyciekowi DNS. Szczególnie w przypadku torrenta dostawca VPN powinien wspierać usługi Bittorrent.

Możesz także wybrać narzędzie ochrony swojego adresu IP. Będzie to zapora sieciowa blokująca wszystkie niechciane adresy IP i uniemożliwiająca spamowanie, szpiegowanie i reklamodawcom łączenie się z komputerem, jeśli mają złośliwe zamiary.

Co więcej, twoje połączenie jest również chronione przed domyślną czarną listą utworzoną przez osoby wspierające torrent. Przeglądaj torrenty, aktywując narzędzie ochrony adresu IP i VPN i kontynuuj wyszukiwanie torrentów. Bezpłatne proxy lub usługa Tor mogą być również wykorzystywane do wyszukiwania treści.

Najlepsza sieć VPN do torrentowania

Jeśli musisz wybrać odpowiednią sieć VPN do torrentowania, a także do regularnego użytku, wybierz pomiędzy ExpressVPN, CyberGhost,  lub IPVanish. Uważa się, że pomagają one anonimowo pobierać torrenty i chronią Twoje interesy przed agencjami i rządami. Niedawno sprawdziliśmy najlepsze usługi VPN pod kątem anonimowego torrentowania. Krótko mówiąc, oto najlepsze sieci VPN, których możesz użyć do prywatnego surfowania po Internecie.

Studium przypadku

Zasadniczo każde kliknięcie wykonane online podczas torrentowania jest rejestrowane lub oglądane przez hakerów, serwery rządowe, potężne firmy medialne i oszustów DMCA. Tak się złożyło, że ostatnio stały patron EverydayElectronics, który nie korzystał z odpowiedniej sieci VPN, został uderzony przez DMCA. W innym przypadku CNSE lub Cable Network Starz Entertainment, siedziba firmy Power – seria hitów od 50 centów, wysłała powiadomienie o usunięciu z DMCA do dostawcy usług internetowych użytkownika. Twierdzono, że wspomniany ISP pobrał i rozprowadził Black Sails, kolejną serię od Starz.

Ironią było jednak to, że użytkownik nie pobrał żadnego torrenta od 2014 roku. Ponadto, ponieważ pobierał torrenty, było to przeznaczone specjalnie dla muzyki, a nie filmów lub programów telewizyjnych.

Mimo że Starz zażądał zatrzymania udostępniania tego materiału i natychmiastowego usunięcia pliku, nie było to możliwe, ponieważ plik nigdy nie był w posiadaniu użytkownika. Poproszono o zablokowanie dostępu do takich materiałów naruszających prawa autorskie lub innych materiałów Starz zgodnie z prawem autorskim.

W innym przypadku federalne jury z Wirginii stwierdziło, że amerykański dostawca usług internetowych, Cox Communications, winny naruszeń praw autorskich, został zobowiązany do zapłaty 25 milionów dolarów tytułem rekompensaty dla wydawnictwa muzycznego BMG. BMG twierdziło, że subskrybenci Coxa popełnili tysiące naruszeń praw autorskich, podczas gdy Cox powstrzymał się od robienia czegokolwiek, aby zapobiec piractwu lub powstrzymać go przed piractwem.

Jednak w Stanach Zjednoczonych jest mało prawdopodobne, że Twój dostawca usług internetowych rozłączy Cię z powodu piractwa. Może się to jednak zmienić w wyniku tego konkretnego przypadku. Drugim znaczącym minusem jest to, że jeśli Cox ostatecznie ponosi odpowiedzialność, może bezpośrednio pozwać wszystkich piratów.

To samo w sobie pokazuje, dlaczego i jak korzystanie z niezawodnej sieci VPN zapewnia bezpieczeństwo, poufność i, co ważniejsze, całkowicie anonimową ochronę poufnych i wrażliwych danych.

Dlaczego torrenterzy powinni korzystać z VPN – końcowe myśli

Po nawiązaniu połączenia z serwerem VPN przejdź do WhatIsMyIP.network i wykonaj sprawdzenie adresu IP. W idealnym przypadku musi być inny niż adres IP podany przez dostawcę usług internetowych i być kierowany z innego miejsca. Gdy masz pewność bezpieczeństwa i anonimowości, zacznij pobierać wymagany plik z Bittorrent.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map