Jak zabezpieczyć swój telewizor Smart

Nowa fala telewizji cyfrowych sprawiła, że ​​wszyscy przeszli od tradycyjnej płatnej metody oglądania telewizji kablowej do transmisji strumieniowej online i transmisji na żywo, ponieważ okazały się one znacznie tańszą formą rozrywki. Z biegiem czasu widzieliśmy, jak wielkie gwiazdy, takie jak Netflix, stają się wiarygodnym źródłem treści telewizyjnych, takich jak filmy i seriale, a ich oglądalność wciąż rośnie, gdy ludzie z całego świata stopniowo przechodzą na treści online. Jednak nowa technologia zawsze ma również swoje wady. W przypadku telewizorów Smart TV zawsze istnieje szansa, że ​​cyberprzestępca włamie się na telewizor Smart TV, aby zagrozić Twojej prywatności i bezpieczeństwu. Mając to na uwadze, należy zabezpieczyć telewizor Smart TV.


Jak zabezpieczyć swój telewizor Smart

Jak zabezpieczyć swój telewizor Smart

Jeśli planujesz wkrótce kupić nowy zestaw elektroniki, nie ma lepszego czasu, aby upewnić się, że dostaniesz Smart TV jako aktualizację do domowego systemu rozrywki. Jeśli to może nie być jeden z elementów, które znajdują się na liście, być może pudełko Smart TV może być bardziej smacznym rozwiązaniem. Najpopularniejsze to urządzenia z Android TV. Wynika to głównie z faktu, że można na nim uruchomić aplikację Kodi i uzyskać dostęp do jednej z największych bibliotek treści na świecie.

Dzięki nowym postępom w technologii telewizyjnej pojawia się kilka zagrożeń, szczególnie z powodu niezabezpieczonego połączenia z Internetem.

Twój Smart TV może zostać zhakowany

Połączenie telewizora Smart TV z Internetem sprawia, że ​​jest on tak samo podatny na większość wirusów i szkodliwych programów wykrywanych online, jak każde inne urządzenie połączone z Internetem. Dostęp do Smart TV można również uzyskać zdalnie i zhakować, a hakerzy kradną informacje, takie jak dane logowania do różnych aplikacji, stron internetowych i usług, zwłaszcza jeśli masz tendencję do logowania się na swoje konta za pomocą przeglądarki Smart TV.

Nie tak dawno temu w szeregu telewizorów Samsung odkryto wiele luk, które spowodowały, że stały się one podatne na ataki internetowe. Badacze byli zszokowani, gdy dowiedzieli się, jak długo haker byłby w stanie utrzymać dostęp do Smart TV bez jakiejkolwiek formy wykrycia przez użytkownika. Mniej dyskretni hakerzy są nawet wystarczająco odważni, aby uzyskać kontrolę nad Smart TV, wykonując takie czynności, jak:

 • Włączanie kamery internetowej i szpiegowanie ciebie.
 • Dostęp do danych zapisanych na karcie pamięci podłączonej do telewizora.
 • Dostęp do haseł i informacji o koncie.
 • Kradzież przechowywanych informacji o zainstalowanych aplikacjach.
 • Pytanie o okup po zamknięciu telewizora.
 • Zdalne sterowanie telewizorem.
 • Włączanie mikrofonu i podsłuchiwanie rozmów.

Aby zapobiec tym i innym rodzajom scenariuszy, należy pamiętać o kilku kwestiach związanych z cyberbezpieczeństwem, a także o tym, jak najlepiej zabezpieczyć telewizor Smart TV. Jedną z rzeczy, które ludzie mogą zrobić, aby zwiększyć bezpieczeństwo, jest upewnienie się, że żadne z ich urządzeń nie jest ze sobą połączone. Nie chcesz, aby ktoś uzyskiwał dostęp do Twojego laptopa lub urządzenia mobilnego za pośrednictwem inteligentnego telewizora.

Inną rzeczą, o której ludzie powinni pamiętać, jest poziom staranności wymagany dla ich urządzenia Smart TV. W oparciu o ich zdolność do łączenia się z Internetem, skrzynki Smart TV mogą być również wykorzystywane do wyszukiwania informacji w oparciu o twoje wykorzystanie. Pamiętaj, że te urządzenia mają sklep z aplikacjami, który pozwala użytkownikom pobierać i instalować aplikacje podobne do tych, które można znaleźć na smartfonach.

Jak chronić swój telewizor Smart

Istnieje szereg bezpośrednich kroków, które można wziąć pod uwagę i zastosować, aby zabezpieczyć swój telewizor Smart TV. Niektóre z nich obejmują:

 • Użyj VPN na swoim Smart TV: Wirtualna sieć prywatna umożliwia szyfrowanie całego ruchu internetowego i ukrywanie publicznego adresu IP w Internecie. Konfiguracja VPN na Smart TV jest możliwa, jeśli Twój telewizor jest oparty na systemie Android. Jeśli nie, musisz skonfigurować połączenie VPN na routerze. Chociaż instalacja VPN na Smart TV może na początku okazać się nieco trudna, ma niezliczone zalety. Dodaje dodatkową warstwę bezpieczeństwa do telewizora Smart TV, a nawet pozwala ominąć regionalne ograniczenia dostępu do aplikacji do przesyłania strumieniowego, które normalnie nie byłyby dostępne w twoim regionie. Spójrz na naszą listę najlepszych VPN dla Smart TV.
 • Zwiększanie bezpieczeństwa dzięki oprogramowaniu: Jeśli korzystasz z urządzenia Smart TV, prawdopodobnie w sklepie z aplikacjami jest wiele aplikacji antywirusowych. Te aplikacje powinny umożliwiać wprowadzenie środków bezpieczeństwa mających na celu zwiększenie ochrony w trybie online.
 • Zachowaj ostrożność podczas instalowania aplikacji: Prawdą jest, że niezależnie od tego, gdzie pozyskujesz swoje aplikacje, mogą istnieć formy złośliwego oprogramowania (złośliwego oprogramowania) zamaskowane jako coś, czym nie są. Przejrzyj recenzje aplikacji od innych użytkowników, aby dowiedzieć się, jak wiarygodna może być aplikacja przed jej pobraniem.
 • Ogranicz użycie, jeśli zewnętrzne dyski pamięci: Wiadomo, że większość wirusów i złośliwego oprogramowania jest przenoszona przez zewnętrzne dyski pamięci. Aby zapobiec infekcjom z tego telewizora Smart TV, lepiej jest użyć jednego wyznaczonego dysku flash, który zawsze można skanować i czyścić.
 • Odłącz swój Smart TV: Ilekroć nie korzystasz ze Smart TV, lepiej zakończyć połączenie internetowe lub całkowicie je wyłączyć.
 • Nie rób wszystkiego za pośrednictwem swojego Smart TV: Mimo że możesz przeglądać Internet za pomocą Smart TV, nie powinieneś naprawdę wykonywać delikatnej pracy, takiej jak logowanie do konta bankowego lub dokonywanie zakupów przez Internet za jego pośrednictwem. Możesz to zrobić na bardziej osobistych urządzeniach, takich jak laptop lub smartfon.

Ostatnie słowo o tym, jak zabezpieczyć telewizor Smart TV

Wiele osób wciąż nie zdaje sobie sprawy z wielu możliwości ataku, które istnieją za pośrednictwem ich inteligentnych telewizorów. Jako bardziej świadomy czytelnik, teraz wiesz, co trzeba zrobić, aby zabezpieczyć się przed wszelkiego rodzaju lukami w zabezpieczeniach, a także jak korzystać z telewizora Smart TV w sposób, który nie pozwala na zhakowanie go.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map