Kanarki warrantowe VPN – czy są jakieś dobre?

Rządy na całym świecie wykorzystują Internet jako narzędzie do gromadzenia informacji o swoich obywatelach. Chociaż mówią, że to ze względów bezpieczeństwa, jest to naruszenie naszych praw. Odkąd Edward Snowden ujawnił, że NSA szpieguje ludzi, świadomość bezpieczeństwa w Internecie znacznie się powiększyła. Wynika to z faktu, że wiele rządów, w tym USA, ma ustawowe przepisy prawne, które zmuszają firmy do ujawnienia danych osobowych użytkowników. Pojawia się zatem potrzeba kanarków nakazowych.


Kanarki warrantowe VPN - czy są jakieś dobre?

Kanarki warrantowe VPN – czy są jakieś dobre?

Co to jest Kanarek Warrant?

Kanarek nakazu to prawna deklaracja firmy, że nie otrzymała od rządu żadnych tajnych wezwań w celu ujawnienia prywatnych informacji swoich klientów, a tym samym narażenia ich bezpieczeństwa w Internecie. Deklaracje te są często aktualizowane i jeśli jesteś osobą dbającą o prywatność, powinieneś śledzić kanarki nakazów twojego dostawcy usług internetowych i VPN. Jeśli Twój dostawca VPN ma na swojej stronie kanarek nakazu, oznacza to, że nie otrzymał żadnych nakazów od rządu w celu ujawnienia informacji swoich klientów.

Jakie są zalety kanarka Warrant?

Firmy, które chcą zapewnić swoim klientom całkowitą prywatność, często mogą mieć problemy z władzami z powodu swoich zasad. Zakładając, że z usług tych firm mogą korzystać osoby chcące obalić władzę rządową lub zagrażać bezpieczeństwu narodowemu, rządy mogą wydawać im tajne wezwania do sądu, żądając ujawnienia wszelkich informacji o swoich klientach bez wyjątku.

Wezwania te mogą być kierowane do jednego konkretnego konta użytkownika lub mogą być bardziej ogólne w zależności od zakresu dochodzenia internetowego prowadzonego przez rząd. W tym scenariuszu firma jest zmuszona przekazać wszystkie wymagane informacje i nie ma możliwości poinformowania użytkowników, że ich prywatność została naruszona. Wynika to z faktu, że wezwanie do sądu wyraźnie stwierdza, że ​​firma nie może ujawniać żadnych takich informacji.

Tak więc jedynym sposobem, choć pośrednim, dla firm, aby poinformować swoich klientów o otrzymaniu takich wezwań jest wydanie nakazu kanarka. Dla klientów dbających o prywatność kanarki warrant są ratownikiem i mogą później zapobiec wielu trudnościom. Oto, w jaki sposób kanarki warrant mogą być pomocne:

Na bardzo podstawowym poziomie kanarki nakazów pokazują, że firma, z której chcesz skorzystać, przynajmniej martwi się o twoją prywatność. Firmy, które nie mają kanistra nakazów, mogą dostarczać rządowi informacje o klientach lub w inny sposób naruszać prywatność.

Oprócz tego firmy używają również kanarków warrant do oznaczania swojej wiarygodności jako organizacji, które szanują przestrzeń osobistą i chcą, aby ich klienci wiedzieli, że ich prywatność nie będzie zagrożona, jeśli zaczną korzystać z ich usług. Jeśli więc widzisz regularnie aktualizowanego kanarka nakazu, możesz założyć, że firma jest wolna od jakiejkolwiek odpowiedzialności prawnej za dostarczenie rządowi danych osobowych.

Najważniejszą usługą świadczoną przez kanarki nakazów jest pośrednie ostrzeżenie. Jeśli kanarek nakazu nie był ostatnio aktualizowany lub nie jest często aktualizowany, można bezpiecznie założyć, że firma może (i prawdopodobnie będzie) uczestniczyć w dostarczaniu informacji organom rządowym. Ponadto niektóre firmy usuwają kanarki nakazów ze swoich stron internetowych po otrzymaniu nakazu.

Dlaczego warto zwracać uwagę na kanarki Warrant?

Kanarki Warrant są bardzo przydatne do informowania ludzi o uczciwości działalności firmy. Jednak większość ludzi albo nie wie, że istnieją, albo po prostu ich to nie obchodzi. Jest to bardzo niebezpieczne podejście i może prowadzić do poważnych kompromisów w zakresie bezpieczeństwa osobistego. Wiele dużych firm jest zaangażowanych w śledzenie online działań użytkowników oraz ich preferencji. To jednak tylko wierzchołek góry lodowej.

Gdy firma otrzymuje wezwanie do sądu, są one prawnie zobowiązane do dostarczenia informacji wymaganych przez rząd. W przeciwnym razie grożą im konsekwencje prawne, które mogą obejmować nawet więzienie. Oczywiście większość firm chce uniknąć takiej sytuacji i często chce spełnić wszelkie wymogi prawne wydane przez rządy. Są jednak firmy, które znajdują sposób, aby poinformować swoich klientów o każdym takim zamówieniu, zanim zostaną prawnie zakneblowani i uniemożliwią to..

Sprawdzenie, czy Twój dostawca usług internetowych ma kanistra nakazu, jest jednym z pierwszych kroków, które należy podjąć, aby zapewnić bezpieczeństwo w Internecie. Chociaż w żaden sposób nie jest to kompletny środek przeciwko szpiegowaniu przez rząd, to przynajmniej pokazuje, że firma jest odpowiedzialnie zaniepokojona twoją prywatnością i danymi osobowymi. Wielu dostawców usług VPN korzysta również z kanarków nakazowych w celu informowania ludzi o stanie prawnym ich bezpiecznych usług internetowych. Dla kogoś, kto nie chce być pionkiem w rękach obecnych mocy, kanarki nakazów mogą być naprawdę ważne.     

Wyspy Kanaryjskie VPN – podsumowując

Kanarki Warrant są jak znak przewodni wskazujący na niebezpieczeństwo. Jako taki może być bardzo pomocny dla tych, którzy nie chcą narażać bezpieczeństwa. Jest to tym bardziej istotne, jeśli jesteś świadomy prywatności lub zajmujesz się interesami sprzecznymi z interesami organów rządowych, takimi jak dochodzenie w sprawie oszustw rządowych lub nadużyć praw człowieka lub innych aspektów. Jeśli chcesz pozostać anonimowy w Internecie i chronić swoje informacje przed wścibskimi oczami, czujność to jedyny sposób, a kanarki nakazów stanowią pierwszą linię obrony.   

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map