Onavo VPN – Facebook wprowadza własną aplikację VPN

Co to jest Onavo VPN? Czy korzystanie z Onavo VPN jest bezpieczne? na urządzeniach z Androidem i iOS? Był czas, kiedy firmy mediów społecznościowych rywalizowały między sobą o pozycję lidera. Obecnie scenariusz nieco się zmienił. Firmy społecznościowe nadal konkurują ze sobą, ale tym razem chodzi o to, aby być najlepszym dostawcą VPN. Wirtualne sieci prywatne stały się obecnie bardziej popularne niż media społecznościowe. Ponieważ wszyscy, od dostawców usług internetowych po agencje bezpieczeństwa szpiegujące naszą działalność online, internauci desperacko szukają sposobów ochrony siebie i swoich danych. Chociaż sieci VPN mogą być czasami drogie, nadal nie powstrzymują ludzi przed korzystaniem z nich. Obecnie nie ma lepszej alternatywy dla VPN, jeśli chodzi o wszechstronne bezpieczeństwo w Internecie, ale nie wszyscy dostawcy usług VPN są równi.


Onavo VPN - Facebook wprowadza własną aplikację VPN

Onavo VPN – Facebook wprowadza własną aplikację VPN

Co to jest Onavo VPN?

Nie trzeba dodawać, że istnieje silna konkurencja między dostawcami VPN. Biorąc pod uwagę popularność sieci VPN, każda firma chce teraz zarobić na trendach. Firmy mediów społecznościowych również nie są daleko w tyle. Facebook również chce tym razem prowadzić, zapewniając własną usługę VPN i taktownie przekierowując użytkowników do jej instalacji.

Jeśli tego nie zauważyłeś, w aplikacji mobilnej Facebook pojawiła się nowa funkcja, która prowadzi użytkowników do sklepu z aplikacjami Apple, aby pobrać własną VPN o nazwie Onavo Protect. Onavo VPN była niegdyś usługą zewnętrzną kupioną przez Facebooka w 2013 roku.

Większość użytkowników może pomyśleć, że Facebook uruchomienie własnej sieci VPN jest bardzo wygodną funkcją, ale motywy firmy nie przypominają tradycyjnych usług VPN. Wiele osób uważa, że ​​Facebook powinien przestać publikować fałszywe wiadomości i być politycznie poprawny, ale to inny temat.

Czy Onavo VPN jest bezpieczna w użyciu?

Opcja VPN jest obecnie dostępna w Stanach Zjednoczonych, Indiach i Brazylii, trzech najbardziej zaludnionych krajach na świecie. Jest on jednak dostępny tylko w aplikacji Facebook na iOS, co oznacza, że ​​firma testuje tę funkcję przy ograniczonej bazie użytkowników. Wcześniej użytkownicy w Wielkiej Brytanii mieli dostęp do VPN.

Na początku Onavo wydaje się być jak każda inna sieć VPN, szyfrując dane i maskując adres IP, aby zachować anonimowość. Sieci VPN chronią Cię przed zagrożeniami online, przesyłając dane przez bezpieczny tunel między komputerem a serwerem VPN. Ponieważ dane są szyfrowane, nawet jeśli komuś uda się dostać do twojej sieci, dane będą dla niego tylko bełkotem.

VPN chronią cię przed wszystkimi, nawet przed samym VPN. Sieci VPN nie powinny przechowywać adresów IP ani rejestrować danych użytkownika. W ten sposób utrzymują Twoją anonimowość i prywatność w Internecie. Jednak Onavo Protect nie mówi o prywatności. Po przeczytaniu opisu aplikacji odkryjesz, że zamiast chronić dane, Onavo je gromadzi i wysyła do Facebooka.

Opis aplikacji brzmi: „Aby zapewnić tę ochronę, Onavo używa VPN do ustanowienia bezpiecznego połączenia w celu kierowania całą komunikacją sieciową przez serwery Onavo. W ramach tego procesu, Onavo zbiera ruch danych mobilnych. Pomaga nam to ulepszyć i obsługiwać usługę Onavo przez analizowanie korzystania ze stron internetowych, aplikacji i danych. Ponieważ jesteśmy częścią Facebooka, wykorzystujemy te informacje również do ulepszania produktów i usług Facebooka, uzyskiwania wglądu w produkty i usługi, które ludzie cenią, oraz budowania lepszych doświadczeń ”.

Krótko mówiąc, oznacza to, że Onavo zbiera twoje dane zamiast utrzymywać twoją prywatność. Aplikacja przesyła dane do Facebooka, aby pomóc firmie wiedzieć, co robią użytkownicy online. Jest to całkowite naruszenie prywatności.

Wszyscy wiemy, że Facebook szpieguje użytkowników i sprzedaje dane partnerom reklamowym. To, co robi z danymi z Onavo, nie jest całkiem jasne, ale istnieją spekulacje, że dane służą do ustalenia, która aplikacja jest bardziej popularna wśród użytkowników, a która zyskuje na popularności.

Facebook wciąż chłonie te informacje o Tobie

Pomaga to Facebookowi przewidzieć możliwości akwizycji, a także pomaga im kopiować popularne funkcje z innych aplikacji. Zasadniczo, gdy instalujesz Onavo na swoim urządzeniu, Facebook dowiaduje się, jakich innych aplikacji używasz w telefonie, nawet po wylogowaniu. To przerażające, ale bardzo prawdziwe.

Onavo to darmowa sieć VPN i podobnie jak w przypadku większości darmowych sieci VPN usługa, którą otrzymujesz, nie jest najwyższej jakości. Dane użytkownika są często potajemnie rejestrowane, protokoły tunelowania są nieaktualne, a wszędzie pojawiają się irytujące reklamy. Aby uzyskać najlepszy rodzaj ochrony online, uzyskaj płatną sieć VPN. Na początku może się wydawać drogo, ale warto.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map