Co to jest inteligentny serwer proxy DNS

Jesteś emigrantem? Błąd w podróży? Ktoś, kto ma konto na Instagramie, mówi „Wanderlust”? Jeśli tak, możesz natknąć się na jeden z irytujących aspektów przeprowadzki: strony z blokadą geograficzną. Na przykład Netflix, Amazon Prime, HBO Go, Hulu i BBC iPlayer mają coś, co nazywa się „ograniczeniami geolokalizacyjnymi”. Innymi słowy, jeśli nie jesteś w niektórych krajach, tracisz dostęp do ich treści.


Co to jest inteligentny serwer proxy DNS

Co to jest inteligentny serwer proxy DNS

Jeśli subskrybujesz usługę taką jak wspomniana powyżej, może to być bardzo denerwujące. Jednym ze sposobów obejścia i odblokowania ograniczeń geograficznych jest użycie inteligentnego serwera proxy DNS. Przedstawię ci wszystko, co powinieneś wiedzieć o Smart DNS, aby pokazać, dlaczego może być dla Ciebie opcją.

Co to jest Smart DNS?

Smart DNS, znany również jako Smart DNS proxy, to usługa, którą można uzyskać specjalnie w celu odblokowania witryn z ograniczeniami geograficznymi. W przeciwieństwie do VPN, Smart DNS przekierowuje tylko dane specyficzne dla Twojej lokalizacji, aby zapewnić ci dostęp do zablokowanych regionalnie stron internetowych. Nie zapewnia większego bezpieczeństwa w Internecie. Nie szyfruje danych ani nie zapewnia anonimowości w Internecie. Nie mogę tego wystarczająco podkreślić; Inteligentny serwer proxy DNS jest specjalnie dostosowany do odblokowywania tylko treści ograniczonych geograficznie. Innymi słowy, jeśli szukasz sposobu anonimowego przeglądania sieci lub zatrzymywania pobierania torrentów dla siebie, nie rób użyj Smart DNS!

Jak działa inteligentny serwer proxy DNS?

Zacznę od wyjaśnienia, czym jest DNS. DNS, skrót od Domain Name System, jest jak książka telefoniczna. W ten sposób strony internetowe i komputery odczytują nazwy domen; zmienia nazwę opartą na języku na adres IP, który komputer może rozpoznać. Inteligentny DNS wykorzystuje dedykowane serwery proxy do zmiany DNS twojego urządzenia. Należy pamiętać, że tak naprawdę nie zmienia ani nie ukrywa twojego adresu IP. Mówiąc prościej, zmienia sposób, w jaki strona internetowa odczytuje twój adres IP.

VPN v / s Smart DNS: jaka jest różnica?

Zarówno VPN, jak i Smart DNS mogą dać ci dostęp do stron blokowanych geograficznie, ale na tym kończą się podobieństwa. VPN to usługa zapewniająca wysoki poziom bezpieczeństwa i anonimowości w Internecie. Szyfruje cały ruch, przekierowując informacje przez prywatny „tunel”, w którym żaden dostawca usług internetowych, organ rządowy ani nieznośny haker nie mogą uzyskać do nich dostępu. Aplikacje VPN zwykle działają na komputerach PC, Mac, iPhone, iPad i Android. Niestety VPN może nieco spowolnić twoje połączenie internetowe. Oto bardzo przydatny przewodnik na temat wszystkiego, co musisz wiedzieć o VPN, aby uzyskać dostęp do tej ważnej teraz usługi.

Istnieje wiele bezpłatnych usług VPN, ale aby zagwarantować poziom anonimowości i prywatności, których szukają użytkownicy VPN, należy użyć niezawodnej i certyfikowanej sieci VPN. Polecam korzystanie z ExpressVPN: zapewnia całkowitą anonimowość (zero zasad logowania!), Jest szybszy niż większość innych usług VPN, ma ponad 2000 serwerów w 94 lokalizacjach na całym świecie i jedną z najlepszych usług dla klientów, z jakimi kiedykolwiek się spotkałem. Jest to trochę drogie, ale warte 100% każdego grosza.

Inteligentny serwer proxy DNS jest raczej usługą ukierunkowaną. Daje ci dostęp do treści blokowanych geograficznie, ale nie robi nic w zakresie ochrony twoich danych online. Zaletą Smart DNS w porównaniu z VPN, jeśli chodzi o odblokowywanie ograniczeń geograficznych, jest możliwość konfiguracji na prawie wszystkich urządzeniach. Ponadto nie będziesz odczuwać niepotrzebnych spadków prędkości podczas przeglądania stron internetowych, które nie są blokowane geograficznie, ponieważ ruch internetowy nie będzie w tym przypadku przechodził przez proxy.

Smart DNS może działać na komputerach PC, Mac, iPhone, Android, Smart TV, Apple TV, Amazon Fire, Roku, Chromecast i innych. Jednym z głównych powodów, dla których wiele osób wybiera tę usługę w sieci VPN, jest cena. O wiele taniej jest kupić subskrypcję Smart DNS. Oczywiście nie chodzi tylko o zabawę i gry: aby skonfigurować Smart DNS, musisz być trochę obeznany z technologią.

Najlepszy inteligentny DNS

Unlocator

Osobiście używam Unlocatora od jakiegoś czasu i nie mogę być szczęśliwszy, oto dlaczego:

 • Całkowicie przejrzyste Warunki świadczenia usług.
 • Brak zasad dziennika
 • Działa na PC, Mac, PS4, Xbox, Smart TV, Apple TV, Roku, Chromecast, Android, iOS.
 • Odblokowuje ponad 200 kanałów i usług przesyłania strumieniowego, w tym American Netflix, BBC iPlayer, HBO Go, Hulu, Amazon Prime i Sky Go.
 • Nie spowalnia połączenia internetowego.
 • Nie ma limitu liczby urządzeń, z którymi można go podłączyć.
 • Moje ulubione: obejmuje usługę Smart VPN, która chroni Cię przed przejęciem DNS ORAZ umożliwia połączenia mobilne.

Unlocator oferuje również 7-dniowy bezpłatny okres próbny (nie musisz nawet używać karty kredytowej) oraz 14-dniową zasadę zwrotu pieniędzy. Jest dość opłacalny i zapewnia wyjątkową usługę uruchamiania. Sprawdź naszą recenzję Unlocatora, gdy jesteś przy niej.

ExpressVPN

Wiem, wiem, to jest usługa VPN. Powodem, dla którego ExpressVPN znalazło się na mojej liście, jest to, że ma również usługę Smart DNS proxy. Może być droższy niż zwykły Smart DNS, ale dodatkowa warstwa prywatności i anonimowości sprawia, że ​​warto. Przeczytaj naszą oficjalną recenzję ExpressVPN, aby uzyskać pełniejszy obraz tego, co oferuje ta usługa.

BulletVPN

Podobnie jak w przypadku mojego drugiego wyboru, BulletVPN to usługa VPN, która ma Smart DNS proxy. BulletVPN jest również jedną z tańszych usług VPN, ale to nie znaczy, że nie sprosta konkurencji. Ta niedroga usługa zapewnia taką samą prywatność i anonimowość w Internecie, jak inne VPN najwyższego poziomu, mimo że ma znacznie mniej aktywnych serwerów. Jeśli BulletVPN wydaje się być dla Ciebie usługą, oto bardziej dogłębna analiza wszystkich jego funkcji i funkcji.

Czy Smart DNS jest legalny?

W skrócie, tak. Zmiana DNS nie ma absolutnie nic nielegalnego. Cokolwiek zrobisz później, zależy od ciebie. Pamiętaj, że nie zapewnia prywatności w Internecie, Twoje informacje nie są szyfrowane. Twój dostawca usług internetowych lub organ rządowy może nadal uzyskać dostęp do Twoich danych, nawet jeśli korzystasz ze Smart DNS.

Zachowaj ostrożność podczas korzystania ze Smart DNS, jeśli dostawca usług internetowych korzysta z przezroczystych serwerów proxy lub jeśli mieszkasz w kraju, który stosuje przejęcie DNS. Takie środki mogą uniemożliwić prawidłowe działanie Smart DNS.

Jakie kanały mogę odblokować za pomocą Smart DNS?

Liczba kanałów z ograniczeniami geograficznymi, do których można uzyskać dostęp za pomocą Smart DNS, zależy wyłącznie od używanej usługi proxy Smart DNS. Różne usługi obsługują odblokowywanie różnych kanałów. Oto niektóre witryny, które można odblokować za pomocą Unlocatora, na przykład:

 • American Netflix
 • Amazon Prime Video
 • Hulu
 • HBO GO
 • BBC iPlayer
 • Sky GO
 • MLB
 • NHL
 • NFL
 • NBA
 • Vudu
 • ABC GO
 • CBC
 • CBS
 • DSTV
 • LIS
 • NBC
 • ESPN
 • ZDF
 • ITV
 • Kanał 4
 • DR TV
 • Viaplay

Warto również wspomnieć, że Smart DNS pomaga ominąć ograniczenia regionalne. Nadal potrzebujesz ważnej subskrypcji kanału, który chcesz odblokować w stosownych przypadkach.

Końcowe myśli – jest inteligentnym serwerem proxy DNS Warto?

Jeśli szukasz sposobu na oglądanie treści blokowanych geograficznie i nie zależy ci na anonimowości w Internecie, Smart DNS to tani i łatwy sposób, aby to zrobić. Nie wierz mi na słowo, wypróbuj je sam i daj mi znać, co myślisz w komentarzach.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map