Co to jest przewodnik dla początkujących

Telewizja kablowa jest od dziesięcioleci najlepszym źródłem rozrywki dla amerykańskiej publiczności. Jednak w dzisiejszych czasach strumieniowania online i mediów społecznościowych ta forma rozrywki zmieniła się w ociężałego dinozaura. Pomimo amerykańskich dostawców kabli takich jak Comcast, Time Warner, Charter, Cox, Optimum i Bright House Networks poprawiając jakość wizualną swoich programów telewizyjnych, musisz płacić przez nos, aby oglądać swoje ulubione programy. Niemniej jednak pojawienie się technologii przesyłania strumieniowego online na żywo znacznie ułatwiło życie. W tym przewodniku omówię wszystkie za i przeciw cięcie sznurka.


Co to jest cięcie sznurka i czy warto?

Co to jest cięcie sznurkiem i czy warto?

Co to jest streaming online?

Strumieniowanie online to czynność oglądania filmów na żywo i na żądanie przy użyciu połączenia internetowego. Możesz przesyłać strumieniowo treści online za pośrednictwem bezpłatnych stron internetowych, takich jak Trzask, Youtube, Vimeo, i Dailymotion. Subskrybowane kanały strumieniowe takie jak Sling TV, PS Vue, Direct TV Now, Hulu, Netflix i Amazon Prime oferują znacznie bogatszą i szerszą listę filmów i programów telewizyjnych.

Jak działa cięcie sznurka?

Aby odciąć przewód, najpierw musisz mieć Smart TV. Nowoczesne zestawy zwykle mają do tego celu wbudowane aplikacje. Nie masz? Nie ma problemów! Nadal możesz używać starych diod LED do strumieniowego przesyłania telewizji na żywo. To prosta i niedroga procedura. W tym celu możesz użyć kijów do streamingu lub konsoli do gier. Oto lista najlepszych urządzeń do przesyłania strumieniowego, których można użyć do oglądania telewizji online.

 • Roku: Wyposażony w nowatorski interfejs i oparty na rozdzielczości 4K Roku 4 daje dostęp do tysięcy kanałów. W przyszłości możesz spodziewać się, że firma wyda Roku Premium Ultra z lepszymi funkcjami.
 • Chromecast: Chromecast firmy Google jest prawdopodobnie najtańszy z całej oferty. Minusem jest jednak to, że musisz używać komputera lub smartfona, aby przesyłać treści na telewizor za pośrednictwem Chromecasta.
 • Amazon Fire TV: Jeśli chcesz korzystać z większych marek, możesz wybrać Fire TV. Odtwarzacz 4K Amazon to imponujące urządzenie do przesyłania strumieniowego na Androida.
 • Telewizor apple: Jeśli lubisz drogie markowe rzeczy i wolisz trochę prywatności, możesz wybrać Apple TV. To świetny wybór dla miłośników iPhone’a, Macbooka i iPada.
 • PS4 / Xbox One: Fani gier hardcore mogą wybrać konsolę Xbox One lub PS4. Chociaż te urządzenia kosztują od 350 do 400 USD, mogą zapewnić podwójne wrażenia – telewizję na żywo i gry.
 • PC / Mac: Zwykli użytkownicy laptopów lub komputerów mogą podłączyć swoje komputery do telewizorów za pomocą kabla DVI lub VGA, portów wyświetlacza lub HDMI. Jeśli masz klawiaturę i mysz bezprzewodową, możesz łatwo uzyskać dostęp do dowolnej usługi przesyłania strumieniowego wideo lub muzyki na świecie.
 • Android / iOS:Jeśli nie masz nic przeciwko oglądaniu filmów na małym ekranie, możesz użyć swojego Androida, iPhone’a lub iPada do strumieniowania online. Wszystkie główne kanały są kompatybilne ze smartfonami.

Jakie usługi przesyłania strumieniowego są najlepsze?

Po skonfigurowaniu urządzeń wystarczy wybrać dostawcę usługi. Usługi przesyłania strumieniowego online dzielą się głównie na dwie kategorie:

 1. Usługi wideo na żądanie (VOD) i usługi przesyłania strumieniowego na żywo. Znani dostawcy, tacy jak Amazon Prime (99 USD rocznie), Netflix (8–12 USD miesięcznie) i Hulu (podobnie jak Netflix) to najlepsze usługi przesyłania strumieniowego VOD.
 2. Jeśli chcesz oglądać kanały telewizyjne na żywo, takie jak ABC, NBC, Disney, ESPN, Fox lub Discovery online, twoje najlepsze zakłady są Playstation Vue, Sling TV, i DirecTV Now. Możesz łatwo wybrać dostawcę na podstawie swojego budżetu i osobistych preferencji.

Dlaczego streaming online jest lepszy niż konwencjonalna telewizja kablowa??

 • Usługi przesyłania strumieniowego online oferują dostęp do nieograniczonej liczby kanałów po rozsądnych kosztach. W przeciwieństwie do telewizji konwencjonalnej nie musisz ponosić kosztów oglądania poszczególnych kanałów.
 • Możesz wybrać, które programy chcesz oglądać, gdzie chcesz i kiedy chcesz.
 • Wiele z tych usług przesyłania strumieniowego jest bez reklam.
 • Nie musisz płacić dużych rachunków, ponieważ większość subskrypcji jest rozsądna.
 • Większość usług przesyłania strumieniowego oferuje bezpłatne próby. To pozwala ci odkrywać te kanały online bez ryzyka.
 • Nie musisz angażować się w umowy długoterminowe, a nawet możesz anuluj usługę, kiedy chcesz.

Rzeczy do rozważenia przed przecięciem przewodu

Jest kilka kwestii, które należy wziąć pod uwagę przed przejściem do transmisji na żywo. Po pierwsze potrzebujesz niezawodne połączenie z Internetem. Możesz mieć ciągłe buforowanie, jeśli masz zbyt małą prędkość Internetu. Inną rzeczą, którą musisz wziąć pod uwagę, jest konieczność subskrypcji wielu usług przesyłania strumieniowego, aby oglądać wszystkie swoje ulubione programy.

Głównym kanałem przesyłania strumieniowego są geoblokowany tzn. są dostępne tylko w niektórych regionach. Możesz ominąć te regionalne ograniczenia używając VPN lub Inteligentny DNS, jednak. Każde z tych rozwiązań pozwala na to głównie sfałszuj swoją lokalizację online.

Jeśli chcesz używać transmisji strumieniowej online na żywo jako źródła oglądać NFL, NBA, MLB, NHL lub MLS gry, powinieneś być tego świadomy ograniczenia zaciemnienia może uniemożliwić oglądanie ulubionej drużyny na żywo w Internecie. Ponownie możesz użyć VPN lub Smart DNS do obejść zaciemnienia.

Cięcie sznurka – ostateczny werdykt

Niezależnie od tego, czy nam się to podoba, czy nie, usługi przesyłania strumieniowego online to przyszłość. W przeciwnym razie AT&T nie uruchomiłby DirecTV Now, ich standardowej usługi przesyłania strumieniowego online. Czy warto przecinać sznurki?? Wyżej wymienione korzyści trafnie odpowiadają na pytanie. Możesz nie zrezygnować z abonamentu kablowego, ale nie mając nic do stracenia, zdecydowanie powinieneś wypróbować streaming online, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map