Czy korzystanie z VPN jest legalne i bezpieczne?

Czy VPN jest legalny i bezpieczny w użyciu? Wiele osób rozważa korzystanie z VPN do ominąć ograniczenia regionalne po raz pierwszy się wahają. Mają dwa główne obawy. Czy popełniają nielegalny czyn, korzystając z wirtualnej sieci prywatnej? Czy narażają bezpieczeństwo swojego urządzenia? W tym przewodniku omówię zarówno kwestie prawne, jak i dotyczące bezpieczeństwa VPN. Więc, korzystanie z VPN jest bezpieczne i legalne w Australii, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji i Stanach Zjednoczonych? Dowiedzmy Się.


Czy korzystanie z VPN jest legalne i bezpieczne?

VPN jest legalny i bezpieczny w użyciu?

Jest bezpieczny dla VPN?

Głównym zadaniem VPN jest dodanie dodatkowa warstwa prywatności i bezpieczeństwa do twoich działań online. Innymi słowy, jesteś bezpieczniejszy z VPN niż bez niego. Cały Twój ruch internetowy jest zaszyfrowane. Ani twój dostawca usług internetowych, hakerzy ani agencje rządowe nie mogą podsłuchiwać tego, co robisz online. Tak długo, jak korzystasz z renomowanego dostawcy VPN.

Niestety nie wszystkie usługi VPN mają na uwadze bezpieczeństwo użytkowników. Dotyczy to zwłaszcza darmowych sieci VPN, takich jak Hola. Zamiast chronić prywatność i bezpieczeństwo użytkownika Interne, sprzedają Twoje prywatne dane, a nawet przepustowość stronom trzecim. Musisz zdać sobie sprawę, że po połączeniu się z serwerem VPN cały ruch będzie przechodził przez ten serwer.

Najważniejsze jest to VPN jest bezpieczny tak długo, jak korzystasz z właściwy dostawca VPN.

Czy VPN jest legalny w USA, Kanadzie lub gdzie indziej?

W skrócie tak, VPN jest całkowicie legalny. Utworzenie własnej wirtualnej sieci prywatnej lub rejestracja u dostawcy VPN nie spowoduje żadnych problemów prawnych. W rzeczywistości agencje rządowe, kancelarie prawne, firmy księgowe korzystają z własnej sieci prywatnej. W ten sposób mogą trzymać wszystkie swoje wrażliwe dane z dala od wścibskich oczu. Innymi słowy, korzystanie z VPN nie jest nielegalne w USA, Kanadzie, Australii ani Wielkiej Brytanii. Nie ma prawa zabraniającego obywatelom tych krajów łączenia się z serwerem VPN.

Jednak w niektórych krajach obowiązują przepisy, które zmuszają dostawców VPN do ujawnienia danych użytkowników na wypadek, gdyby poprosiła o to agencja rządowa. Musisz się tego upewnić Twoja usługa VPN nie prowadzi żadnych dzienników twoich działań związanych z przeglądaniem.

Niektóre kanały przesyłania strumieniowego mogą stwierdzać, że oglądanie ich filmów podczas połączenia z serwerem VPN jest niezgodne z warunkami świadczenia usług. Mogą anulować subskrypcję, jeśli korzystasz z VPN. Te incydenty były jednak bardzo rzadkie. W większości przypadków kanał transmisji strumieniowej po prostu blokuje wideo, które próbujesz obejrzeć, dopóki nie rozłączysz połączenia VPN.

Kraje z zakazanymi VPNami

Wolność nie jest tak łatwo dostępna dla wszystkich. Oto lista najlepszych krajów, w których liberalne usługi internetowe, jak również VPN, są albo ograniczone, albo wręcz zakazane:

Chiny

Chińska Republika Ludowa jest jednym z najbardziej restrykcyjnych krajów na świecie, jeśli chodzi o bezpłatny dostęp do Internetu. Wielka zapora ogniowa Chin blokuje bardzo obszerną listę stron internetowych, które w innym przypadku byłyby ogólnie dostępne bezpłatnie. Obejmuje to Google, Facebook, YouTube i wiele innych popularnych witryn, z których korzystamy na co dzień. Chiny ostatnio atakują VPNy.

Możesz jednak użyć sieci VPN, aby ominąć rządowy zakaz i uzyskać dostęp do treści na tych stronach. Zdając sobie z tego sprawę, chiński rząd uchwalił ustawę zakazującą wszystkich sieci VPN innych niż te zatwierdzone przez rząd.

Wady tego są oczywiste. VPN zatwierdzone przez rząd nie pozwoli ci na dostęp do stron zabronionych w tym kraju. Co więcej, mogą być łatwo wykorzystane przez rząd do monitorowania aktywności w Internecie. Nieprzestrzeganie tych przepisów grozi Ci wysoką grzywną, aw niektórych przypadkach może nawet skutkować więzieniem.

Korea Północna

Kolejny przykładowy stan, w którym ludzie tak naprawdę nie cieszą się dużą swobodą, Korea Północna ma jedno z najsurowszych przepisów internetowych na świecie. W rzeczywistości stale dąży do stworzenia krajowego intranetu. Oznacza to, że Koreańczycy z północy mogą wkrótce zostać całkowicie odcięci od globalnego Internetu. Tylko garstka urzędników państwowych ma rzeczywisty dostęp do Internetu, a nawet wiele witryn jest zablokowanych.

Niezależnie od tego, czy faktycznie istnieje wojna nuklearna między USA a NK, czy nie, oczywiste jest, że wojna rządu NK o wolność własnego narodu staje się coraz większym sukcesem z każdym dniem.

Rosja

Rosyjski rząd zawsze uważał na „sprzeciw” wśród mas. Wpływa to w szczególności na sprzeciw online. Na przykład aktywiści i liberałowie LGBTQ, którzy popierają te podstawowe prawa człowieka, często podlegają surowym grzywnom i karom, gdy wyrażają swoje opinie w Internecie.

Tak więc ludzie w Federacji Rosyjskiej używają VPN do dyskretnego łączenia się z podobnie myślącymi ludźmi i wyrażania swoich opinii na temat ucisku rządu. Ale rząd przyjął to i niedawno uchwalił szereg przepisów zakazujących korzystania z VPN. Rosja może być świetnym miejscem do podróżowania, ale nie oczekuj poszanowania twoich regularnych swobód, kiedy tam jesteś.

indyk

Turcja jest jednym z bezpieczniejszych i bardziej liberalnych krajów islamskich na świecie. Obywatele Turcji mają zapewne większe prawa (przywileje odczytu) niż jakikolwiek inny naród islamski na świecie. Zazwyczaj dotyczy to również Internetu.

Jednak w ostatnim czasie polityka rządu tureckiego zmieniła się w kierunku ograniczenia wolności Internetu. Ich media społecznościowe zostały poddane ogólnokrajowym zakazom i oczekuje się, że ten ruch będzie trwały.

Aby wznowić bezpłatny dostęp do Internetu, wielu obywateli skorzystało z VPN. Ale rząd szybko to odkrył i dokonał kilku ataków na dostawców i użytkowników usług VPN. W tej chwili korzystanie z VPN w kraju może być uciążliwe.

Irak

Od czasu inwazji USA na Irak kraj walczył o swoje stopy i wielokrotnie ponosił porażkę. W kraju szerzy się rebelia, a niepokoje społeczne i przemoc nieustannie wpływają na życie ludzi. Wzrost ISIS doprowadził ponadto do ograniczenia podstawowych praw.

Aby powstrzymać większą propagandę ISIS przed zanieczyszczaniem mediów społecznościowych w kraju, rząd Iraku po prostu wyłączył usługi internetowe w całym kraju. Oczywiście VPN są częścią pakietu i jeśli złapiesz się na nich, możesz wpaść w poważne kłopoty.

Zjednoczone Emiraty Arabskie

ZEA mogły otworzyć swoje drzwi przed międzynarodowymi podróżnikami, zagranicznymi inwestorami i innymi, ale nadal jest to jeden z najbardziej restrykcyjnych reżimów na świecie. Jest powszechnie znany z nakładania wielu ograniczeń na zachowanie i mowę, a internet nie jest tu wyjątkiem. W ostatnim szeregu impozycji kraj zakazał korzystania z VPN, ale jest pewien haczyk. Tylko działania omijające regularne zakazy internetu są uważane za nielegalne. Jeśli korzystasz z sieci VPN w granicach stanu, nie stanowi to problemu. Jeśli podróżujesz do Zjednoczonych Emiratów Arabskich po raz pierwszy, zdziwisz się, że nawet aplikacje VoIP, takie jak Skype i Whatsapp, są zablokowane.

Najlepsi dostawcy VPN 2019

Jak już wspomniałem, korzystanie z niektórych „darmowych” dostawców VPN może sprawić kłopoty. Możesz zagrozić swojemu bezpieczeństwo online i prywatność nawet nie wiedząc. Dlatego najważniejszym krokiem jest wybór legalna i bezpieczna sieć VPN. Przejrzałem sporo usług VPN i przeszedłem przez nie ToS i Polityka prywatności także. Oto moje 4 najlepsze sieci VPN pod względem bezpieczeństwa i legalności. Jesteś całkowicie bezpieczny i nie naruszasz żadnych przepisów, rejestrując się w jednej z poniższych sieci VPN.

Czy ExpressVPN jest legalny w Kanadzie, USA, Australii lub Francji?

Jak wspomniałem wcześniej, nie popełniasz cyberprzestępczości, rejestrując się i używając ExpressVPN.

 • Nie przechowują dzienników twojej aktywności przeglądania.
 • Możesz surfować po sieci, omijaj ograniczenia regionalne, i oglądaj filmy online anonimowo.
 • ExpressVPN pozwala także odblokować wszystkie główne kanały przesyłania strumieniowego. Obejmuje to Sling TV, DirecTV, Netflix, Hulu, BBC i wiele innych.
 • Ich 30-dniowy okres zwrotu jest prawie bezkonkurencyjny.

Lista legalnych usług VPN

 • ExpressVPN
 • HideMyAss
 • IPVanish
 • BulletVPN
 • NordVPN
 • VyprVPN
 • StrongVPN
 • Prywatny dostęp do Internetu

Jest VPN legalny i bezpieczny?

Sieci VPN stały się integralną częścią korzystania z Internetu. Od ochrony Twojej tożsamości, poprzez dostęp do treści blokowanych geograficznie, po wyrażanie opinii bez obawy przed działaniami rządu, VPN ułatwiają wszystko. Ale jeśli jesteś w kraju, który zniechęca do korzystania z VPN, powinieneś zachować ostrożność. Swobodne korzystanie z Internetu, gdy jest on zbanowany, może być bardzo satysfakcjonujące, ale może to mieć poważne konsekwencje, których najlepiej unikać.

Przed pobraniem i rozpoczęciem korzystania z VPN zaleca się zapoznanie z otaczającymi je przepisami i karami z nimi związanymi. W ten sposób możesz wiedzieć, jak być bezpiecznym i nadal cieszyć się wszystkimi przyjemnościami, jakie zapewnia Internet.

Jeśli planujesz podróżować w represyjnym kraju (takim jak Chiny), upewnij się, że masz już VPN w swoim systemie. Ponadto postępuj ostrożnie, ponieważ korzystanie z VPN jest tam nielegalne.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map