Czy VPN jest legalny w ZEA?

Korzysta z VPN w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, czy nie? Mieszkańcy ZEA żyją w świecie, w którym zgadzają się na pewne ograniczenia, aby zachować bezpieczeństwo i zadowolić rząd. Mieszkańcy ZEA podlegają surowym ograniczeniom internetowym, które uniemożliwiają im dostęp do niektórych materiałów. Nie możesz oglądać amerykańskiej wersji kanału streamingowego Netflix ani wchodzić na serwis randkowy, a nawet czat wideo ze znajomymi na Skype. Wszystko to jest zabronione w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Takie ograniczenia są czynnikami napędzającymi potrzebę, popyt i użycie VPN. Co się stanie, jeśli rząd postanowi również zakazać VPN?


Czy VPN jest legalny w ZEA?

Czy VPN jest legalny w Zjednoczonych Emiratach Arabskich?

Niestety tak się stało. Wydano prawo ograniczające korzystanie z VPN, a sprawy potoczyły się gorzej. Zakaz VPN znajduje się pod numerem 12 zgodnie z ustawą federalną z 2016 r. O cyberprzestępczości kryminalizującej korzystanie z VPN w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Teraz więc nie tylko strony internetowe, usługi i VoIP są blokowane w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ale także VPNy, które je odblokowują. Ten zakaz sprawił, że obywatele ZEA zadają pytania „Co teraz?” i „Czy to oznacza, że ​​VPN są teraz nielegalne?”

Czy VPN jest legalny w Zjednoczonych Emiratach Arabskich?

Odpowiedni przepis ustawy o cyberprzestępczości brzmi następująco: „Każda osoba, która obchodzi adres protokołu w Internecie za pomocą oszukańczego adresu lub adresu należącego do innych osób lub w jakikolwiek inny sposób w celu popełnienia przestępstwa lub zapobieżenia jego wykryciu, będzie karana więzieniem i grzywną nie mniej niż ( 150 000 AED) i nieprzekraczającej (500 000 AED) lub przez którąkolwiek z tych kar. ”

Prawo stanowi, że ludzie mogą tylko korzystaj z legalnych usług VPN lub poniosą konsekwencje pozbawienia wolności lub grzywny w zależności od powagi przestępstwa. Zgodnie z ustawą o cyberprzestępczości nr 9 policja i władze mogą podjąć kroki prawne przeciwko tym, którzy używają nielegalnych sieci VPN do innych niewłaściwych działań.

Dlatego jeśli obywatel emiratu lub emigrant mieszkający w Zjednoczonych Emiratach Arabskich korzysta z VPN w uzasadnionych celach, oznacza to korzystanie z samej sieci VPN nie byłoby nielegalne.

Podsumowując, powinieneś być w stanie korzystać z VPN w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, o ile dostawca usług VPN jest legalny i nie popełniasz cyberprzestępstw, gdy jesteś podłączony do serwera VPN.

Co to jest VPN?

Wirtualna sieć prywatna tworzy tunel, który jest dostępny po podłączeniu do obcego serwera. VPN szyfruje i zabezpiecza twoje połączenie, dzięki czemu nie musisz się martwić tym, co robisz online. Po zmianie adresu IP stajesz się anonimowy i niewykrywalny przez dostawców usług internetowych. Zapewniasz również ochronę przed hakerami, inwigilacją i zagrożeniami online.

RankVPN ProviderLink
rangadostawca VPN
 • 30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • nieograniczona przepustowość
 • Aplikacje na wszystkie Twoje urządzenia
 • Wsparcie 24/7 na żywo
 • Ekskluzywne 49% zniżki!

Odwiedź ExpressVPN

rangadostawca VPNOdwiedź BulletVPN
rangadostawca VPNOdwiedź NordVPN
4dostawca VPNOdwiedź Surfshark

Do czego używane są sieci VPN w ZEA?

Mieszkańcy ZEA nie mają jednego, ale wielu powodów, które uzasadniają ich użycie VPN.

 1. Bezpieczne połączenie: Łączenie z sieciami publicznymi w kawiarniach i restauracjach w Zjednoczonych Emiratach Arabskich można zabezpieczyć za pomocą wirtualnej sieci prywatnej.
 2. Maskuj adres IP: zmiana adresu IP daje swobodę bezpiecznego i prywatnego przeglądania Internetu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
 3. Zezwalaj na dostęp do zablokowanych treści: VPN zapewnia swoim użytkownikom dostęp do Skype, Facetime i innych usług VoIP, w przypadku których zostali zablokowani w ZEA.
 4. Chroń dane: ścisłe szyfrowanie i brak zasad rejestrowania oferowane przez dostawców usług VPN sprawiają, że dane online użytkowników są prywatne i niedostępne ani dla rządu, ani dla dostawców usług internetowych.
 5. Omijaj ograniczenia geograficzne: posiadanie VPN pozwala oglądać ulubione filmy, programy telewizyjne, wydarzenia sportowe na żywo oraz usługi, takie jak US Netflix i Spotify, nawet jeśli Zjednoczone Emiraty Arabskie ich nie transmitują.
 6. Zachowaj prywatność: rząd ZEA śledzi aktywność online swoich obywateli, co oznacza, że ​​nie jest tam utrzymywana prywatność. Można to jednak zmienić, rejestrując się w sieci VPN.

Najlepsze VPN dla Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Oto lista dostawców usług VPN najczęściej używanych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Aby uzyskać dogłębną analizę każdej z tych sieci VPN, sprawdź naszą najlepszą sieć VPN do przeglądu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

ExpressVPN

ExpressVPN jest numerem jeden na naszej liście. Ich serwery są obecne w ponad 90 krajach, więc połączenie z jednym bez względu na odległość nie powinno stanowić problemu. Odblokowanie Skype, Netflix, Whatsapp lub BBC w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jest gwarantowane dzięki ExpressVPN. Ich łatwe w użyciu oprogramowanie, silne metody szyfrowania i duże prędkości zachęcają do subskrybowania ich usług.

NordVPN

NordVPN’s Ich metoda podwójnego szyfrowania, w której ruch jest kierowany między dwoma serwerami zamiast jednego, zapewnia użytkownikowi poczucie bezpieczeństwa, które jest bardzo potrzebne w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Nie przechowują również dzienników aktywności użytkowników w Internecie i działają z dużą prędkością.

IPVanish

IPVanish oferuje PPTP, L2TP i OpenVPN jako wybrane protokoły, a wszystko to przy pomocy 256-bitowego szyfrowania AES. Jeśli to nie oznacza bezpieczeństwa, to co? Aby wszystko było jeszcze bardziej bezpieczne, IPVanish nie przechowuje dzienników ruchu użytkowników. Zapewniają również wysokie prędkości serwerów, co jest ważne dla tych, którzy planują transmisje strumieniowe wiadomości, transmisje na żywo lub wydarzenia sportowe ze swojego ulubionego kanału lub witryny w ZEA.

VPN w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, legalne lub nielegalne?

Powód, dla którego władze ZEA wydają wszystkie te przepisy i ograniczają swobodę użytkowników w Internecie, jest zrozumiały, ale nieco nieuzasadniony. Rząd obawia się, że jeśli nie podejmie niezbędnych środków ostrożności, obywatele mogą zostać narażeni na nikczemne treści, które mogą potencjalnie zepsuć społeczność. To, co obywatel decyduje się robić online, to jego firma, a VPN już od tak dawna zachęca do niezależności online. Obywatele w Zjednoczonych Emiratach Arabskich mogą korzystać wyłącznie z legalnych sieci VPN, w przeciwnym razie będą musieli ponieść poważne konsekwencje prawne. Jednak korzystanie z legalnej sieci VPN jest lepsze niż jej wcale.  

powiązane posty

 • Jak oglądać transmisję offline Netflix

  Jak oglądać transmisję offline Netflix?

  Brak komentarzy | 1 grudnia 2016 r

 • 10 sekretów Netflix, których nie znasz

  10 sekretów Netflix, których nie znasz

  Brak komentarzy | 11 stycznia 2017 r

 • Pomiń ograniczenia geograficzne i błędy lokalizacji w ciągu kilku minut

  Jak ominąć ograniczenia geograficzne i błędy lokalizacji

  56 komentarzy | 8 kwietnia 2014 r

 • Jak oglądać Eir Sport poza Irlandią

  Jak oglądać Eir Sport poza Irlandią

  Brak komentarzy | 4 lutego 2019 r

O autorze

Charles

Maniak przesyłania strumieniowego gadżetów. Zainteresowany każdą drobną rzeczą, którą należy wiedzieć o obchodzeniu regionalnych ograniczeń. Zapalony wyznawca prawa do ochrony prywatności w Internecie. Charles dokonał również przeglądu wielu dostawców usług VPN i wie, jak oddzielić dobre jabłka od złych.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map