Jak poprawić szybkość i wydajność VPN

Jak poprawić szybkość i wydajność VPN? Z czasem środki dostępu do sieci i związane z nim technologie zmieniają się drastycznie. Zarówno oprogramowanie, jak i technologie sprzętowe związane z dostępem do Internetu i korzystaniem z niego zmieniły się dramatycznie w ciągu ostatnich kilku lat.


Od przewodowej dzierżawionej linii dzierżawnej po szybkie połączenie bezprzewodowe – korzystanie z Internetu staje się płynniejsze i coraz lepsze. Ze względu na różne czynniki wielu użytkowników korzysta z nowszych sposobów dostępu do sieci. Część z nich woli korzystać z usług VPN w celu uzyskania dostępu do Internetu i korzystania z niego. Chociaż VPN zapewnia anonimowość w Internecie i dodatkową warstwę prywatności, może w niektórych przypadkach negatywnie wpłynąć na prędkość Internetu. Poniżej znajdziesz wskazówki i porady, które pozwolą Ci zwiększyć prędkość i wydajność VPN.

Jak zwiększyć prędkość i wydajność VPN

Jak poprawić prędkość VPN & Występ

Jak poprawić prędkość VPN & Występ

Ludzie używają VPN z powodów takich jak anonimowość online, bezpieczeństwo danych i uzyskiwanie dostępu do treści ograniczonych geograficznie itp. Jednak w zależności od pewnych czynników wydajność VPN może się znacznie różnić. Dzięki poniższym wskazówkom możesz zwiększyć wydajność i szybkość połączenia VPN.

Używany protokół

Nie wszystkie sieci VPN używają tych samych protokołów do łączenia się z Internetem. Czasami znajdziesz w tym celu usługę VPN obsługującą kilka protokołów. Jeśli okaże się, że prędkość Internetu jest niska, gdy VPN korzysta z jednego protokołu, możesz go zmienić. Zmiana protokołu czasami powoduje przyspieszenie. Wiele usług VPN domyślnie korzysta z OpenVPN, ale czasami możesz spróbować użyć L2TP / IPSec i zobaczyć wyniki.

Ponowne uruchamianie modemu / routera

Być może nie myślisz, że jest to przyczyną spowolnienia prędkości dostępu do sieci. Ale router lub modem, którego używasz, może być przyczyną tego. Urządzenie może powodować spowolnienie z powodu takich czynników, jak wycieki pamięci i konflikt sprzętowy oprogramowania. Ponowne uruchomienie może rozwiązać problem.

Zmiana lokalizacji serwera

Zwykle większość usług VPN oferuje obsługę wielu serwerów zlokalizowanych w wielu miejscach na całym świecie. Gdy wybierzesz takie serwery, które są daleko od twojej lokalizacji, prędkość może być powolna. Na przykład, w celu uzyskania dostępu do niektórych określonych treści za pomocą niemieckiego serwera, prędkość może być inna niż w przypadku serwera znajdującego się w Hiszpanii. W sekcji ustawień w kliencie oprogramowania VPN możesz znaleźć opcję zmiany serwera i spróbuj sprawdzić, który z nich zapewnia lepszą prędkość.

Połączenie przewodowe

W niektórych miejscach pracy możesz korzystać z VPN za pośrednictwem sieci przewodowej lub bezprzewodowej. Korzystanie z sieci bezprzewodowej wydaje się łatwiejsze, ponieważ pozbywasz się leżących wokół przewodów, może to powodować spowolnienie. Sieci bezprzewodowe są zwykle używane przez większą liczbę użytkowników niż użytkownicy sieci przewodowej. Może to spowodować zmniejszenie prędkości VPN. Spróbuj przełączyć się na przewodowe połączenie internetowe, które nie jest współużytkowane z żadnymi innymi i może poprawić szybkość dostępu do sieci.

Wyłączanie zapory

Jeśli używasz zapory, jej wyłączenie może poprawić prędkość VPN. Wynika to z faktu, że zapora filtruje każdą przesyłaną przez nią część danych, co powoduje spowolnienie prędkości dostępu do sieci. Jednak wyłączenie zapory może być ryzykowne na dłuższą metę.

Zmiana usługi VPN

Nie wszyscy korzystają z Internetu do takich samych potrzeb. Osoby, które trzymają się e-maili, korzystają z profili w mediach społecznościowych i od czasu do czasu oglądają filmy w YouTube, mogą nie być zbyt wybredne w kwestii VPN. Jeśli jednak zajmujesz się zadaniami wymagającymi dużych zasobów, takimi jak przesyłanie strumieniowe P2P i częste pobieranie, musisz być nieco wybiórczy. Nie wszystkie sieci VPN są świetne w obsłudze oprogramowania P2P i gier online. Możesz spróbować zmienić używaną sieć VPN, a także przeczytać recenzje popularnych sieci VPN, aby dowiedzieć się, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Zmiana urządzeń

Czasami zmiana urządzenia używanego do dostępu do sieci VPN może poprawić prędkość. Niektóre starsze urządzenia z Androidem i Apple, a także routery, nie nadają się do radzenia sobie z głębokim szyfrowaniem usług VPN. Przełączenie na nowe urządzenie może wywołać lepsze wyniki. Coś jak oglądanie niesamowitych filmów, takich jak Chappie, Blackhat i Sicario, może zaoferować Ci najlepszą rozrywkę.

Zmiana Twojej lokalizacji

Podczas korzystania z sieci Wi-Fi zmiana lokalizacji może być pomocna w celu poprawy wydajności i szybkości VPN. Jak wiesz, siła sygnału bezprzewodowego jest różna i przeszkody, takie jak ściany, duże obiekty mogą spowolnić siłę sygnału. Staraj się zbliżyć do routera, gdy korzystasz z sieci Wi-Fi w domu lub w biurze, aby Twoje urządzenie lub komputer mogło odbierać silny sygnał dostępu do sieci.

Najszybsi dostawcy VPN w 2019 roku

Przeprowadziliśmy dokładne badania i testy, aby sprawdzić, które usługi VPN są najszybsze. Ogólnie rzecz biorąc, im więcej lokalizacji VPN ma usługa, tym mniejsze obciążenie będzie na jej serwerach. Oto nasza lista najszybszych usług VPN od 2019 r.

Jak mierzyć prędkość VPN?

Wykonaj poniższe czynności, aby zmierzyć szybkość serwera VPN.

 1. Zanim połączysz się z serwerem VPN, przejdź do Speedtest.net i przetestuj prędkość pingowania, pobierania i wysyłania.
 2. Zanotuj wyniki w dół.
 3. Teraz połącz się z serwerem VPN i ponownie przeprowadź test prędkości.
 4. Porównaj dwa wyniki.
 5. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli spadek prędkości Internetu wynosi około 10%, oznacza to, że serwer VPN, z którym jesteś podłączony, jest szybki.
 6. Jeśli zauważysz, że połączenie z serwerem VPN zmniejsza prędkość Internetu, spróbuj połączyć się z serwerem VPN bliżej Twojej lokalizacji.
 7. Jeśli to nie pomoże, spróbuj zmienić protokoły.
 8. Jeśli żadna z tych wskazówek nie pomoże, możesz rozważyć zmianę dostawcy VPN.

Jak poprawić prędkość VPN & Wydajność – podsumowanie

Zwiększenie wydajności VPN nie jest magiczne. Dzięki ostrożnym zmianom ustawień możesz osiągnąć pożądane rezultaty. Czasami wystarczy zmienić urządzenia i usługi dostępu do sieci. Pamiętaj, że jeśli nie korzystasz z bezpłatnej usługi VPN, nigdy nie uzyskasz satysfakcjonującej prędkości VPN. To dlatego, że takie usługi są prawie zawsze przeciążone. W końcu, jeśli jesteś częstym użytkownikiem VPN, warto wydać 10 dolarów miesięcznie na przyzwoitą usługę.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map