Jak uzyskać dostęp do stron zablokowanych przez twojego dostawcę usług internetowych

Jest jedna uniwersalna prawda, o której każdy użytkownik Internetu powinien wiedzieć: wszyscy dostawcy usług internetowych blokują określone strony internetowe. Czasami zakazy witryn internetowych są całkowicie zrozumiałe i uzasadnione. Konieczne jest zakazanie witryn promujących przestępczość, pornografię nieletnich, handel ludźmi i nielegalne działania.


Mimo to coraz więcej dostawców usług internetowych blokuje witryny, które nie należą do żadnej z powyższych kategorii. Ten rodzaj cenzury internetowej rośnie w zastraszającym tempie i nie wszystkie strony internetowe, które są poddawane blokom ISP, zasługują na to. W tym blogu omówię niektóre sposoby odblokowywania zakazów ISP w zaciszu własnego domu **.

Jak obejść zakaz ISP za pomocą VPN

Jak uzyskać dostęp do stron zablokowanych przez twojego dostawcę usług internetowych

Dlaczego Twój dostawca usług internetowych blokuje niektóre strony internetowe?

W dawnych dobrych czasach cenzura internetowa nie była tak wielka jak teraz. Od tego czasu wiele się zmieniło, a coraz więcej krajów egzekwuje zakazy dla dostawców usług internetowych na długiej liście stron internetowych. Ponieważ neutralność sieci nie jest już skuteczna w Stanach Zjednoczonych, dostawcy usług internetowych mogą nawet łatwiej blokować witryny bez żadnego innego powodu niż zmiana cen za usługi lub faworyzowanie określonych treści w stosunku do innych.

Ogólnie jednak dostawcy usług internetowych zakazują witryn, które są uznawane przez rządy za niedopuszczalne. Niektóre kraje, takie jak Wielka Brytania, mają domyślne zakazy dla wszystkich dostawców usług internetowych. Przyczyny tego mogą być różne, od nieodpowiednich witryn z treściami po torrenty i witryny do udostępniania plików. Lista zabronionych stron internetowych różni się w zależności od kraju i dostawcy usług internetowych.

Zazwyczaj Twój dostawca usług internetowych blokuje witrynę z następujących powodów:

 • Narusza to prawa człowieka.
 • Obejmuje ograniczenia nałożone przez rząd kraju, w którym znajduje się dostawca usług internetowych.
 • W kraju, w którym działa dostawca usług internetowych, obowiązują surowe przepisy dotyczące cenzury internetowej.
 • Dostawca usług internetowych korzysta z przepisów dotyczących neutralności sieci i chce zmienić swoje plany cenowe.
 • Witryna narusza prawa autorskie (na przykład witryny Torrenting).

Jak odblokować zabronione strony internetowe ISP

Istnieje kilka sztuczek i wskazówek, które możesz spróbować uzyskać w celu uzyskania dostępu do stron internetowych zabronionych przez dostawcę usług internetowych w Twoim kraju. Należy pamiętać, że nie wszystkie z tych metod będą działać dla wszystkich, ponieważ dostawcy usług internetowych używają różnych metod w celu wymuszenia tych zakazów. Jeśli jesteś w kraju, w którym cenzura internetowa jest wyjątkowo wysoka, np. W Chinach, najlepiej zapomnieć o innych metodach omówionych poniżej i trzymać się sieci VPN znanej z odblokowywania Wielkiej zapory ogniowej w Chinach.

Uzyskaj dostęp do zablokowanych stron internetowych ISP za pomocą VPN

Najszybszym i najłatwiejszym sposobem odblokowania witryny zablokowanej przez Twojego dostawcę usług internetowych jest użycie VPN. VPN, skrót od Virtual Private Network, prosi o połączenie z jednym z jego serwerów, a następnie przekierowuje ruch przez bezpieczną i prywatną sieć. Spowoduje to zmianę publicznego adresu IP w celu dopasowania do lokalizacji serwera, z którym się łączysz, i upewni się, że ruch jest tunelowany i niedostępny dla osób trzecich. VPN również szyfrują wszystkie twoje dane, więc nie musisz się też martwić kradzieżą danych.

Innymi słowy, kiedy korzystasz z VPN, w końcu ukrywasz wszystkie informacje o ruchu i dane przed dostawcą usług internetowych. Twój dostawca usług internetowych nie będzie wiedział, do której strony uzyskałeś dostęp, a zakazy nałożone przez niego nie będą już na ciebie działać.

Jak pobrać i zainstalować VPN

Uzyskanie VPN nie jest trudne, proces krok po kroku jest w rzeczywistości bardzo prosty:

 1. Wybierz dostawcę, takiego jak ExpressVPN i zarejestruj się w celu skorzystania z jego usług.
 2. Pobierz aplikację VPN, która działa na twoim urządzeniu. Większość sieci VPN będzie mieć macierzyste urządzenia dla komputerów Mac, Windows, iOS i Android.
 3. Uruchom VPN i zaloguj się na swoje konto.
 4. Połącz się z serwerem nie znajdującym się w twoim kraju zamieszkania. Poczekaj kilka sekund na nawiązanie połączenia.

Otóż ​​to! Po nawiązaniu połączenia z innym serwerem Twój publiczny adres IP zmieni się zgodnie z lokalizacją tego serwera. Twój ruch zostanie następnie przekierowany przez VPN za pośrednictwem bezpiecznego połączenia, które nazywa się tunelowaniem. Gdy tak się stanie, Twój dostawca usług internetowych nie będzie mógł zobaczyć, do których stron uzyskujesz dostęp, a Twój publiczny adres IP pozwoli Ci odblokować wybrane zablokowane witryny.

Oto wskazówka: jeśli chcesz objąć wszystkie urządzenia, w tym urządzenia IoT, możesz zainstalować VPN na routerze. W ten sposób każde podłączone urządzenie z łatwością uzyska dostęp do zablokowanych witryn.

Najlepsza sieć VPN do odblokowywania zabronionych witryn ISP

Sugeruję użycie ExpressVPN w celu ominięcia zakazów na stronie twojego dostawcy usług internetowych. ExpressVPN korzysta z najnowszych protokołów VPN i szyfrów wojskowych, aby zapewnić jak najbardziej prywatne i bezpieczne połączenie. Ponad 2000 serwerów w ponad 94 krajach ExpressVPN zapewnia globalny zasięg serwerów. Innymi słowy, łatwo jest zmienić adres IP, odblokować witrynę z ograniczeniami regionalnymi i witryny zakazane przez dostawcę usług internetowych, a także jest całkowicie prywatny i anonimowy. Mimo że ExpressVPN nie ma bezpłatnej wersji próbnej do przetestowania usługi, nadal możesz wypróbować ją przed podjęciem zobowiązania. Mają 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, której możesz zaufać, bez konieczności uruchamiania zasad.

Jeśli ExpressVPN nie wygląda jak dostawca dla ciebie, wypróbuj jedną z tych najlepszych sieci VPN. Wszystkie z nich mają zasady zwrotu pieniędzy, które możesz przetestować i wykonać świetną robotę, uzyskując dostęp do stron zablokowanych przez dostawcę usług internetowych:

Odblokuj zakazane strony internetowe ISP za pomocą serwera DNS

Zanim przejdę do tego, jak używać serwera DNS do odblokowywania blokady dostawcy usług internetowych, chcę wyjaśnić, że ta metoda ma najmniejsze szanse na działanie. Prawda jest taka, że ​​dostawcy usług internetowych stali się bardziej kreatywni dzięki zakazom i nie wszyscy wprowadzą prosty zakaz DNS. Tak czy inaczej, ta metoda jest nadal warta wypróbowania, jest to stosunkowo prosty sposób na odblokowanie bana.

Jak dostawca usług internetowych wykorzystuje serwery DNS do blokowania witryny

Aby wdrożyć blokadę witryny za pomocą serwera DNS, dostawca usług internetowych zmieni własny serwer DNS, aby przekierowywać żądania dotyczące witryny, którą chcą zablokować, na zupełnie inną witrynę. W ten sposób adres IP, o który prosisz, nie będzie pasował do adresu IP przychodzącego z innej witryny i nie uzyskasz dostępu do witryny, którą chcesz.

Jak odblokować blok DNS ISP

Wszystko, co musisz zrobić, aby odblokować tego typu ban, to ustawić niestandardowy serwer DNS na swoim urządzeniu. W ten sposób omijasz serwer DNS dostawcy ISP, skutecznie usuwając blokadę witryny, do której próbujesz uzyskać dostęp.

Jeśli chcesz ustawić niestandardowy serwer DNS dla wszystkich urządzeń podłączonych do routera, możesz przejść do interfejsu internetowego routera i zmienić serwer DNS z karty WAN w Ustawieniach zaawansowanych.

Aby zmienić serwer DNS w systemie Windows, wykonaj następujące czynności:

 1. Panel kontrolnyl > Sieć i Internet > Centrum sieci i udostępniania > Zmień ustawienia adaptera
 2. Kliknij prawym przyciskiem myszy połączenie, które chcesz skonfigurować, i wybierz Nieruchomości patka.
 3. Iść do Networking i wybierz protokół internetowy, który chcesz zmienić (możesz zmienić protokoły IPv4 lub IPv6). Kliknij Nieruchomości.
 4. Wybierz Użyj następujących adresów serwera DNS i wprowadź adresy żądanego serwera DNS.
 5. Wróć do Panelu sterowania i wyszukaj usługę „Klient DNS”. Uruchom ponownie usługę (aby opróżnić pamięć podręczną DNS).

Aby zmienić serwer DNS na komputerze Mac, wykonaj następujące czynności:

 1. Iść do Preferencje systemu > Sieć i kliknij połączenie, na którym chcesz pracować.
 2. Kliknij na zaawansowane kartę, a następnie kliknij DNS patka.
 3. Kliknij „+” u dołu i dodaj adres serwera DNS do listy.
 4. Wyczyść pamięć podręczną DNS, aby upewnić się, że komputer Mac używa nowego serwera DNS.

Uzyskaj dostęp do zablokowanych stron internetowych ISP za pośrednictwem serwera proxy

Możesz użyć standardowego serwera proxy, aby ominąć zakazy narzucone przez twojego dostawcę usług internetowych. Serwer proxy działa trochę jak VPN, ale nie oferuje pełnego zasięgu VPN. Jeśli szukasz szybkiej poprawki, aby odblokować witrynę, możesz użyć przeglądarki proxy do uzyskania dostępu do witryny. Niektóre przeglądarki, takie jak Firefox, mają nawet rozszerzenie proxy, którego można użyć.

Pamiętaj jednak, że Twój dostawca usług internetowych mógł również blokować serwery proxy. W takim przypadku ta metoda nie będzie działać.

Dostęp do zablokowanych stron internetowych ISP – końcowe myśli

Masz trzy różne metody odblokowywania stron internetowych zabronionych przez ISP. Chcę zauważyć, że nie wszyscy dostawcy usług internetowych będą używać tych samych metod do blokowania witryn internetowych, więc niektóre z powyższych metod mogą nie działać. Najprostszym rozwiązaniem byłoby użycie sieci VPN, ponieważ przekierowany ruch gwarantuje, że dostawca usług internetowych nie będzie mógł zobaczyć, co robisz online. Jeśli wcześniej używałeś jednej z tych metod, daj mi znać, jak poszło w komentarzach poniżej.

** VPN Guru w żaden sposób nie popiera stosowania tych metod do nielegalnych praktyk. Są to wskazówki dotyczące odblokowywania witryn internetowych, które nie naruszają żadnych przepisów krajowych ani międzynarodowych.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map