Jak wyłączyć śledzenie lokalizacji

Większość witryn, które odwiedzasz, celowo usiłuje dowiedzieć się o Tobie jak najwięcej. W stopniu, w jakim może to być zgodne z zapewnieniem korzystania z dostosowanych do ich potrzeb witryn, niektórzy użytkownicy uważają, że inwazyjne jest gromadzenie informacji o nich, nawet bez ich zgody. Rodzaj gromadzonych informacji składa się głównie z tego, co może ujawnić Twój adres IP i lokalizacja. Twój adres IP zawiera szczegółowe informacje, takie jak rzeczywista lokalizacja, czasem twoja tożsamość, a nawet nazwa twojego dostawcy usług internetowych. Po udostępnieniu tego rodzaju informacji odwiedzanym witrynom niektóre z nich mogą wykorzystać je do ograniczenia dostępu, ponieważ mogą one ograniczać geograficznie.


Jak wyłączyć śledzenie lokalizacji

Jak wyłączyć śledzenie lokalizacji

Śledzenie lokalizacji online – wprowadzenie

Geo-restrykcyjne witryny wolą, aby większość ruchu pochodziła od lokalnych użytkowników. Może to wynikać z faktu, że witryna została napisana w języku lokalnym, a nawet dlatego, że nie mają budżetu na dodatkową przepustowość wymaganą do przyjęcia gości zagranicznych. Inną możliwością może być to, że strona jest dostępna w wielu różnych wersjach regionalnych (takich jak na przykład Netflix), więc to zmusza Cię do trzymania się wersji przeznaczonej dla użytkowników w Twojej okolicy. Może to być ogromną niedogodnością dla podróżników lub emigrantów, ponieważ mogą chcieć nadążać za wiadomościami z miejsca pochodzenia lub nawet bawić się na stronach i kanałach, do których mieliby dostęp, gdyby wrócili do domu.

W innych przypadkach aplikacje i witryna po prostu śledzą Twoją lokalizację, aby wyświetlać Ci ukierunkowane reklamy. Na przykład baner reklamowy, który widzisz w USA, może nie być taki sam, jak ci sami użytkownicy danej witryny widzianej w Niemczech. Aplikacje takie jak Google Maps używają usługi lokalizacyjnej do wskazywania Twojej lokalizacji i oferowania najlepszej trasy do następnego miejsca docelowego. Niezależnie od tego śledzenie ruchu może poważnie pogorszyć Twoją prywatność w Internecie.

Niezależnie od przypadku istnieją dwa sposoby obejścia bloków ograniczających geografię, które zostały wprowadzone w celu śledzenia Twojej lokalizacji i blokowania Cię: Wyłączanie usług lokalizacyjnych i korzystanie z VPN.

Jak wyłączyć usługi lokalizacyjne na Androidzie

Jeśli używasz smartfona lub tabletu z Androidem, możesz łatwo wyłączyć śledzenie lokalizacji, wykonując następujące czynności:

 1. Na urządzeniu z Androidem przejdź do „Ustawień”.
 2. Teraz przejdź do „Bezpieczeństwo & Prywatność’.
 3. Stąd wybierz „Dostęp do lokalizacji”. W zależności od marki używanego telefonu komórkowego z systemem Android, y
 4. Wyłącz „Uzyskaj dostęp do mojej lokalizacji”.
 5. Żadna z Twoich aplikacji na Androida nie będzie już w stanie śledzić Twojej lokalizacji.

Jak wyłączyć usługi lokalizacyjne na iPhonie lub iPadzie

Jeśli używasz urządzenia mobilnego z systemem iOS, możesz uniemożliwić aplikacjom śledzenie Twojej lokalizacji, wykonując następujące procedury:

 1. Najpierw wejdź do Ustawienia.
 2. Teraz przejdź do “Prywatność”.
 3. Wybierz “Usługi lokalizacyjne”.
 4. Stąd możesz wyłączyć usługi lokalizacyjne dla każdej aplikacji.

Jak wyłączyć usługi lokalizacyjne na komputerze lub telefonie z systemem Windows

Możesz wyłączyć usługi lokalizacyjne na urządzeniu z systemem Windows 10, wykonując następujące kroki:

 1. Iść do Ustawienia > Prywatność > Lokalizacja.
 2. Teraz kliknij Zmiana.
 3. Wreszcie skręć Lokalizacja wyłączony w wyświetlonym polu.

Jak wyłączyć usługi lokalizacyjne na komputerze Mac

Wykonaj następujące kroki, aby włączyć usługi lokalizacyjne w OSX:

 1. Wybierz Preferencje systemowe z menu Apple.
 2. Kliknij Zabezpieczenia & Ikona prywatności w oknie Preferencji systemowych.
 3. Kliknij kartę Prywatność.
 4. Jeśli ikona kłódki w lewym dolnym rogu jest zablokowana, kliknij ją i wprowadź nazwę administratora oraz hasło, aby je odblokować.
 5. Wybierz Usługi lokalizacyjne.
 6. Zaznacz pole wyboru „Włącz usługi lokalizacyjne”.

Jak uniknąć śledzenia lokalizacji za pomocą VPN

Nawet po wykonaniu wszystkich powyższych kroków witryny i aplikacje mogą nadal śledzić Twoją lokalizację, wykrywając adres IP zamiast usług lokalizacyjnych, takich jak GPS. Google rzekomo nadal śledzi użytkowników, nawet po wyłączeniu usług lokalizacyjnych na urządzeniach z Androidem. Korzystanie z wirtualnej sieci prywatnej pomaga uniknąć śledzenia lokalizacji, ponieważ umożliwia połączenie ze zdalnym serwerem. Spowoduje to zmianę faktycznego adresu IP na adres podany przez usługę VPN, w zależności od tego, z którym serwerem zdalnym się łączysz. Po wykonaniu tej czynności możesz uniknąć dowolnej formy śledzenia lokalizacji zarówno z witryn z ograniczeniami geograficznymi, jak i tych, które chciałyby gromadzić nowe informacje o przeglądaniu.

Aby mieć całkowitą kontrolę nad swoją prywatnością w Internecie, twoja sieć VPN szyfruje również Twój ruch, dzięki czemu nikt nie jest w stanie dowiedzieć się, co robisz w Internecie. Pozwala to zabezpieczyć przeglądanie przed wszelkimi formami cyberataków lub zagrożeń, które mogą istnieć w Internecie. Prywatność i anonimowość są również zapewnione w przypadku, gdy robisz wrażliwe rzeczy, takie jak bankowość internetowa lub zakupy. Dzięki subskrypcji VPN będziesz mieć odpowiednią ochronę, wypełniając dane karty kredytowej lub hasło do konta bankowego, aby dokonać transakcji.

Korzystanie z VPN pomaga również ominąć wiele ograniczeń, które Twój dostawca usług internetowych mógł wprowadzić. Wiadomo, że dostawcy usług internetowych próbują zarządzać korzystaniem z Internetu przez ograniczanie, a nawet całkowite blokowanie dostępu do niektórych stron internetowych. Jako subskrybent VPN będziesz całkowicie ukrywał swoje dane przed dostawcą usług internetowych i bez wiedzy o tym, jakie witryny lub kanały odwiedzasz, nie będą oni wiedzieli, jak dławić twoje połączenie. 

Najlepsze sieci VPN, aby uniknąć śledzenia lokalizacji

Aby zapewnić sobie dobrą pozycję w poszukiwaniu wiarygodnej usługi VPN, oferujemy szereg usług, które warto rozważyć. Są to wszystkie usługi, które już cieszą się dużą popularnością, co oznacza, że ​​mają już pełne zaufanie opinii publicznej. Spójrz na niektóre z nich poniżej:

1. ExpressVPN

ExpressVPN to dostawca, który ciężko pracuje i wykazuje zaangażowanie, aby zapewnić użytkownikom najlepszą ochronę online. Usługa z siedzibą na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych utrzymuje ścisłą politykę zerowego logowania i ma około 2000 serwerów, które gwarantują, że jej ludzie będą mogli uzyskać dostęp do tylu witryn i kanałów, ile by chcieli. Dostawca oferuje 256-bitowe szyfrowanie AES dla swoich użytkowników i umożliwia do 3 jednoczesnych połączeń. Abonenci mogą również wybierać spośród OpenVPN, L2TP i PPTP jako preferowany protokół VPN.

ExpressVPN jest również bardzo wszechstronnym dostawcą, ponieważ pozwala swoim klientom torrentować w ich sieci, a także zmieniać serwery, do których są podłączeni tyle razy, ile by chcieli. Nie ma również ograniczeń przepustowości, którą zapewniają swoim użytkownikom. ExpressVPN oferuje także szereg serwerów ukrytych, które mogą chronić użytkowników przed wykryciem, jeśli korzystają z usługi w krajach, w których zabronione jest korzystanie z VPN. ExpressVPN ma również jednego z najlepszych przedstawicieli obsługi klienta i można się z nimi skontaktować za pośrednictwem mediów społecznościowych, poczty elektronicznej lub czatu na żywo. Aby dowiedzieć się więcej o tym dostawcy, zapoznaj się z naszą recenzją ExpressVPN.

2. BulletVPN

BulletVPN znajduje się również na tej liście jako jeden z najbardziej niezawodnych dostawców na rynku, mimo że jest stosunkowo nowy w branży. Usługa ma siedzibę w Estonii, co zwiększa wiarygodność jej polityki zerowego logowania, ponieważ Estonia jest z dala od jakiegokolwiek organu regulacyjnego ds. Danych. BulletVPN ma również bardzo szeroką listę obsługiwanych protokołów VPN, przy czym PPTP, L2TP / IPSec, IKEv1 i IKEv2 znajdują się na kartach dla każdego, kto chce mieć szyfrowane zabezpieczenia.

BulletVPN oferuje abonentom wodoszczelne bezpieczeństwo dzięki 256-bitowemu szyfrowaniu AES, co zapewnia, że ​​obywatele mogą ukryć swoją lokalizację i całkowicie uniknąć śledzenia. Zgodność jest również zapewniona, ponieważ usługa ma aplikację VPN, która może działać na różnych platformach, takich jak iOS, Android, Windows i Linux. Łatwość obsługi leży również u podstaw jej aplikacji VPN, ponieważ wszystko jest tak łatwo dostępne i nie jest trudno się poruszać. Docenisz to, zwłaszcza jeśli nigdy wcześniej nie korzystałeś z VPN. Aby dowiedzieć się więcej o tym, co oferuje usługa, poświęć trochę czasu i przejrzyj naszą recenzję BulletVPN.

3. NordVPN

NordVPN to ostatni dostawca, który chcielibyśmy polecić jako jeden z najlepszych, aby uniknąć śledzenia lokalizacji. Usługa ma siedzibę w Panamie i ma w swojej sieci prawie 4000 serwerów. NordVPN szczyci się tym, że oferuje funkcje, których prawdopodobnie nie uzyskałbyś od innych dostawców, a to głównie z powodu dużej sieci serwerów. NordVPN ma jedną bardzo specjalną funkcję, która zwiększa twoje bezpieczeństwo w Internecie, a jest to jego zdolność do podwojenia normalnego poziomu bezpieczeństwa. 256-bitowe szyfrowanie AES zapewniane przez usługę ulega podwojeniu, ponieważ usługa kieruje dane użytkownika przez dwa serwery zamiast jednego.

Usługa pozwala również zintegrować jej ochronę z Torem, aby zmaksymalizować twoje bezpieczeństwo i umożliwić jednoczesne podłączenie do 6 urządzeń jednocześnie w ramach jednego połączenia. NordVPN oferuje również PPTP, L2TP / IPSec i OpenVPN jako protokoły VPN do wyboru, a także jest wyposażony w przełącznik zabijania Internetu, który wyłącza połączenie internetowe, gdy tylko klient VPN zostanie zagrożony. NordVPN posiada również szereg serwerów, z których każdy nadaje się do takich działań, jak torrentowanie, strumieniowanie HD i pobieranie dużych plików. Dokonaliśmy również przeglądu NordVPN, który należy przeprowadzić, jeśli uważasz, że NordVPN może najlepiej odpowiadać Twoim potrzebom w zakresie bezpieczeństwa w Internecie.

Jak sfałszować swoją lokalizację online za pomocą VPN?

Jeśli naprawdę chcesz ukryć swoją lokalizację przed różnymi usługami online, z których korzystasz na co dzień. Musisz zamaskować swój publiczny adres IP. Najlepszym sposobem jest skorzystanie z VPN. Oto, jak możesz maskować swoją lokalizację za pomocą VPN:

 1. Przede wszystkim zarejestruj się za pomocą jednej z rekomendowanych powyżej sieci VPN.
 2. Następnie pobierz aplikację VPN na komputer PC, Mac, Android, iPhone lub iPad.
 3. Następnie uruchom aplikację VPN i zaloguj się do niej przy użyciu konta VPN.
 4. Na koniec połącz się z jednym z wielu serwerów VPN dostępnych za pośrednictwem aplikacji VPN.
 5. Twój adres IP, a następnie lokalizacja online, będą się różnić w zależności od lokalizacji serwera VPN, z którym chcesz się połączyć.

Unikaj śledzenia online – podsumowanie

Trzy wyżej wymienione usługi mają zakres adresów IP, których możesz użyć, aby uniknąć śledzenia Twojej lokalizacji. Jeśli masz jakieś pytania lub uwagi dotyczące tej recenzji, zostaw je w poniższej sekcji, a chętnie odpowiemy.  

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map