Jak zainstalować VPN na PS4

Jak korzystać z VPN na PS4? Możesz myśleć, że twoje PS4 nie potrzebuje VPN i że wszystko z nim w porządku, ale pozwól nam wyjaśnić, dlaczego się mylisz. Jeśli nie wiesz, sieć PlayStation nie ma najlepszej reputacji ze względu na bezpieczeństwo, co sprawia, że ​​szyfrowanie jest tym bardziej konieczne. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli zdarza się, że wysyłasz poufne informacje za pośrednictwem konsoli do gier.


Ponieważ jednak granie może być jedyną troską na PS4, powinieneś wiedzieć, że posiadanie VPN na nim sprawi, że twoje wrażenia z gry będą warte zachodu. VPN zainstalowany na PS4 umożliwia dostęp do gier z blokadą geograficzną i poprawia prędkość gier online. Więc jeśli nie szukałeś sposobów na połączenie swojego PS4 z VPN, teraz byłby idealny czas, aby się nad tym zastanowić. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak zainstalować VPN na PS4.

Jak zainstalować VPN na PS4

Jak zainstalować VPN na PS4

Jak zainstalować VPN na PS4?

Podobnie jak VPN zapewnia bezpieczeństwo i zwiększa swobodę online na smartfonie, tak samo jest w przypadku korzystania z niego na PS4. Zdobycie VPN na PS4 nie jest niemożliwe, ale wymaga więcej wysiłku niż zdobycie VPN na smartfonie.

 • PlayStation nie obsługuje bezpośrednio sieci VPN, ale można to rozwiązać, instalując ją na routerze. W tym celu potrzebujesz routera zgodnego z VPN, czyli takiego z wbudowanym dostępem VPN. Jeśli nie chcesz zmagać się z konfiguracją sieci VPN na routerze, możesz kupić router z już skonfigurowanymi ustawieniami swojego dostawcy. Możesz też ręcznie wstawić szczegóły VPN w ustawieniach routera Wi-Fi . Po skonfigurowaniu routera włączasz WiFi PS4, aby się z nim połączyć.
 • Alternatywnie możesz połączyć się z VPN na PS4 za pomocą komputera. Oczywiście najpierw musisz zainstalować oprogramowanie VPN na komputerze, a następnie podłączyć kabel Ethernet z tyłu komputera i PS4. Jeśli posiadasz komputer Mac, możesz zamiast tego skorzystać z tych instrukcji, aby udostępnić połączenie VPN komputera Mac z PlayStation 4.

Jeśli chcesz zainstalować aplikacje PS4, które nie są dostępne w Twoim regionie, musisz zmienić region PSN, jak wyjaśniono szczegółowo w tym artykuł tutaj. Najlepszymi dostawcami usług VPN dla PS4 są ExpressVPN i BulletVPN. Wynika to z faktu, że obaj dostawcy usług oferują Smart DNS proxy ze swoimi usługami, co jest dobrym pakietem.

W przeciwieństwie do VPN, Smart DNS można bezpośrednio skonfigurować na PS4 i umożliwia dostęp do treści o ograniczeniach regionalnych, takich jak American Netflix, Hulu, Amazon Prime Video i BBC iPlayer. Jeśli więc chcesz odblokować aplikacje z blokadą geograficzną na PS4, możesz po prostu użyć Smart DNS zamiast VPN.

Dlaczego potrzebujesz VPN na PS4?

Zalecamy VPN przez cały czas, ponieważ wiemy, jak korzystne są one po podłączeniu do różnego rodzaju urządzeń. Szyfrują Twój ruch internetowy, zapobiegają monitorowaniu i celowaniu, ukrywają Twoją prawdziwą lokalizację i poprawiają grę online. Pamiętaj, że na urządzeniach takich jak PS4 są fabrycznie zainstalowane popularne aplikacje do strumieniowego przesyłania multimediów, takie jak Netflix, YouTube, Pandora, Hulu lub HBO Go.

To pokazuje, jak wszechstronne są te urządzenia. Mogą pełnić większą funkcję niż to, z czego są powszechnie znani. Fakt, że usługi te są ograniczone geograficznie poza ich krajami pochodzenia, wymaga połączenia VPN. Oto niektóre z powodów, dla których możesz potrzebować VPN na PS4:

 • zyskać szybsze prędkości gry
 • uzyskaj bardziej wydajne przeskoki serwera
 • sfałszuj swoją lokalizację
 • ukryj swoją tożsamość
 • dostęp do treści z ograniczeniami
 • przesyłaj strumieniowo treści z całego świata.
 • szyfruj swoje dane.
 • zachowaj ochronę przed monitorowaniem i dostawcami usług internetowych.

Wielu graczy nie może grać w gry, które chcą ze względu na ograniczenia geograficzne. Jednak dzięki VPN będziesz mieć dostęp do dowolnej gry. Możesz także uzyskać adres IP krajów, w których gry, które chcesz, zostały niedawno wydane.

W ten sposób nie będziesz musiał czekać na uruchomienie w swoim regionie. Ponadto dzięki połączeniu VPN nie będziesz musiał zmagać się z okropnymi czasami pingów, ponieważ uzyskasz dostęp do serwerów gier z całego świata.

Korzystanie z VPN na PS4

Zaszalejesz, gdy odkryjesz nieskończone możliwości tego połączenia VPN-PS4. W ten sposób będziesz w pełni wykorzystywać swój system PS4 i zyskać wiele korzyści. Ulepsz swoje wrażenia z gry, popraw luźne połączenia online, ogranicz dławienie i uzyskaj dostęp do usług i gier dzięki VPN na PS4. Jeśli chcesz wiedzieć, który jest najlepsza VPN na PS4, koniecznie sprawdź ten artykuł.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map