Jak zainstalować VPN na swoim Smart TV

Stopniowo wydaje się, że telewizory inteligentne zyskują dużą popularność. Niektóre z najpopularniejszych marek Smart TV to Samsung, Sony, LG, Hisense, Panasonic i Sharp. Telewizory Smart TV są dostarczane z wieloma aplikacjami do przesyłania strumieniowego, takimi jak Netflix, Amazon Prime, Hulu, HBO go i BBC iPlayer; są jak punkt kompleksowej rozrywki! Problem polega na tym, że aplikacje te nadal podlegają ograniczeniom geolokalizacyjnym. Jeśli nie znajdujesz się fizycznie w krajach określonych przez te aplikacje, nie będziesz mógł z nich korzystać.


Jak zainstalować VPN na swoim Smart TV

Jak zainstalować VPN na swoim Smart TV

Aby jeszcze bardziej skomplikować sprawę, każdy telewizor Smart TV korzysta z innego systemu operacyjnego niż inny. Z wyjątkiem Sony, która przeszła na standardowy system operacyjny Android, te systemy operacyjne nie są skonfigurowane do obsługi aplikacji VPN. Nie martw się, istnieje sposób na obejście tego. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak włączyć połączenie VPN lub użyć inteligentnego serwera proxy DNS, aby odblokować aplikacje strumieniowe z ograniczeniami geograficznymi.

Jak zainstalować VPN na telewizorach Smart TV

Jak wspomniałem powyżej, telewizory Smart TV zwykle nie mogą natywnie hostować aplikacji VPN. Istnieją jednak sposoby obejścia tego:

 • Zainstaluj VPN na routerze: W ten sposób każde urządzenie łączące się z Internetem routera zostanie podłączone do usługi VPN. Ważne jest, aby pamiętać, że nie wszystkie routery są kompatybilne z VPN, a konfiguracja połączenia VPN z routerem wymaga pewnej wiedzy technicznej i umiejętności. Przeczytaj ten przewodnik, aby dowiedzieć się więcej o instalowaniu VPN na routerze internetowym.
 • Udostępnij połączenie sieciowe komputera PC lub Mac urządzeniu Smart TV: Zamiast podłączać Smart TV do routera, udostępnij swoją sieć z komputera PC lub Mac, który obsługuje połączenie VPN. Oto przewodnik wyjaśniający, jak udostępnić połączenie w systemie Windows.
 • Użyj inteligentnego serwera proxy DNS aby odblokować ograniczenia geograficzne ustawione w aplikacjach do przesyłania strumieniowego. W przeciwieństwie do VPN Smart DNS nie ukrywa twojego prawdziwego adresu IP. Pomija jednak problem z lokalizacją, jaki mają inteligentne telewizory. Co najważniejsze, Smart DNS można skonfigurować bezpośrednio na Smart TV, co znacznie ułatwi Ci życie.

Najlepsza sieć VPN dla telewizorów Smart

Po rozważeniu różnych sposobów podłączenia Smart TV do VPN, znaleźliśmy 3 najlepsze VPN i usługi Smart DNS dla Twojego Smart TV

 1. ExpressVPN
 2. BulletVPN
 3. Unlocator

ExpressVPN

ExpressVPN, gigant VPN, ma ponad 2000 serwerów na całym świecie. Oznacza to, że nie tylko uzyskasz najlepszą obsługę, ścisłe szyfrowanie i zero zapisów w dzienniku, ale także skorzystasz z superszybkich prędkości pobierania i ograniczenia przepustowości. Jeśli chodzi o telewizory Smart TV, ExpressVPN ma również usługę proxy Smart DNS, która jeszcze bardziej upraszcza proces połączenia.

BulletVPN

Inną siecią VPN, która oferuje również usługi proxy Smart DNS, jest BulletVPN. Ponadto BulletVPN ma znacznie mniejszą liczbę serwerów na całym świecie, nadal ma swoją własną, jeśli chodzi o szybkość Internetu. BulletVPN zawiera także przewodniki, które uczą użytkowników, jak zainstalować VPN na routerze i jak skonfigurować wirtualne routery na komputerze PC lub Mac. Dzięki 30-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy firma BulletVPN nie miała nic przeciwko tej liście.

Unlocator

Unlocator to Smart DNS, który można łatwo skonfigurować na Smart TV. Chociaż Unlocator nie ukrywa twojego adresu IP, ani nie pozwala ci wybrać, gdzie na świecie chcesz wyglądać, może nadal odblokowywać wiele aplikacji do strumieniowego przesyłania danych ograniczonych geograficznie na twoim Smart TV. Należy pamiętać, że w krajach, w których dochodzi do przejęcia DNS lub przezroczystych serwerów proxy, Smart DNS może nie być najlepszym wyborem do odblokowania tych aplikacji. Unlocator oferuje 7-dniowy bezpłatny okres próbny i 14-dniowy okres zwrotu, więc zalecamy wypróbowanie go samemu!

Najlepszy Smart TV VPN – końcowe myśli

Uruchomienie aplikacji z ograniczeniami geograficznymi na Twoim Smart TV nie jest łatwym zadaniem, zwłaszcza że Smart TV nie są natywnie kompatybilne z połączeniem VPN. Jednak gdy jest wola, jest sposób! Korzystając z jednej z wyżej wymienionych aplikacji, aby odblokować ograniczoną zawartość i konfigurując VPN na routerze / podłączając VPN na PC lub Mac do Smart TV, możesz obejść te irytujące problemy i przesyłać strumieniowo swoje programy gdziekolwiek jesteś świat. Nie zapomnij wypróbować omówionych przez nas metod konfigurowania sieci VPN dla telewizora Smart TV, które zostały dokładniej opisane w tym przewodniku, i zapoznaj się z tym przewodnikiem, w jaki sposób zabezpieczyć telewizor Smart TV. Daj nam znać w komentarzach, jeśli napotkasz jakiekolwiek problemy z ich wypróbowaniem.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map