Jak zmienić region konta Roku

Jednym z najbardziej znanych urządzeń do przesyłania strumieniowego na rynku jest Roku. Z Roku możesz uzyskać dostęp do ponad 4000 kanałów, zarówno płatnych, jak i bezpłatnych, z jednego punktu dostępu. Jednak użytkownicy Roku wiedzą, że region Twojego konta Roku decyduje o tym, do jakich kanałów masz dostęp.


Jak zmienić region konta Roku

Jak zmienić region konta Roku

Innymi słowy, aby uzyskać dostęp do American Netflix, musisz mieć konto American Roku. Dostęp do BBC iPlayer wymaga konta brytyjskiego Roku. Oto, w jaki sposób możesz zmienić region Roku i uzyskać dostęp do kanałów regionalnych niezależnie od lokalizacji.

Jak zmienić region konta Roku

Zacznę od wyraźnego wyjaśnienia: kanały, do których masz dostęp, są powiązane z regionem Twojego konta Roku. Nie można uzyskać dostępu do kanału brytyjskiego regionalnie zablokowanego poza Wielką Brytanią na nie-brytyjskim koncie Roku. Nie ma to nic wspólnego z twoim adresem IP. Aby zmienić region konta Roku, wystarczy utworzyć nowe konto Roku z wybranym regionem.

Powtórzę to jeszcze raz publiczności z tyłu: jeśli chcesz mieć inny region na swoim koncie Roku, musisz utworzyć nowe konto Roku z wybranym regionem. Region Twojego konta Roku decyduje o tym, do jakich kanałów masz dostęp. Biorąc to pod uwagę, sam region konta nie daje dostępu do potrzebnych treści. Dostęp do treści po uzyskaniu dostępu do kanałów zależy od adresu IP.

Dla przykładu podajmy, że mieszkasz w Wielkiej Brytanii. Masz brytyjskie konto Roku, co oznacza, że ​​masz dostęp do BBC iPlayer, ale zamiast tego chcesz mieć dostęp do amerykańskich kanałów na swoim Roku. Wykonaj poniższe czynności, aby zmienić kraj Roku na USA:

 1. Najpierw ustaw VPN lub Inteligentny DNS na komputerze PC / Mac. To jest kluczowy krok. Bez tego Roku oznaczy twoje konto jako spoza USA.
 2. Teraz przejdź na https://my.roku.com/index i wybierz „Utwórz konto”.
 3. Następnie wprowadź wymagane informacje, a następnie kliknij „Kontynuuj”.
 4. Następnie wybierz PIN i kliknij „Kontynuuj”.
 5. Na następnej stronie musisz wybrać opcje płatności: Paypal lub karta kredytowa.
 6. Jeśli posiadasz już konto Paypal, skorzystaj z opcji płatności Paypal. Twój kraj Paypal nie wpływa na twoje konto Roku.
  • Użyj prawidłowego adresu w USA, aby utworzyć konto American Roku. Możesz użyć Kalifornii jako swojego stanu i 90210 jako kodu pocztowego.
 7. Jeśli jako opcję płatności wybierzesz kartę kredytową, musisz użyć własnego adresu, który jest powiązany z kartą kredytową.
  • Następnie musisz przekonwertować kod pocztowy na prawidłowy kod pocztowy.
  • Zwróć uwagę na miasto związane z nowym kodem zip, ponieważ jest to wymagane do założenia konta Roku.
  • Aby utworzyć prawidłowy kod pocztowy, pobierz cyfry ze swojego kodu pocztowego. Kod pocztowy M1Z4L3 zmienia się na 143. Dodaj zera na końcu, jeśli masz mniej niż 5 cyfr w kodzie pocztowym. Zatem 143 staje się ZIP 14300.
 8. Po sfinalizowaniu konta Roku zresetuj urządzenie do przesyłania strumieniowego Roku do ustawień fabrycznych. Następnie użyj nowo utworzonego konta American Roku na swoim urządzeniu Roku.

Teraz, gdy masz już konto American Roku, powinieneś mieć dostęp do żądanych kanałów amerykańskich. Ponieważ jednak mieszkasz w Wielkiej Brytanii, masz brytyjski adres IP. Masz więc dostęp do American Netflix jako kanału na swoim urządzeniu Roku, ale nie masz dostępu do treści na tym kanale. Nie martw się, istnieją 2 sposoby uzyskania dostępu do zawartości nowego konta Roku bez konieczności zakupu biletu lotniczego.

Jak uzyskać dostęp do treści w regionie nowego konta Roku za pomocą VPN

Pierwszą metodą, której możesz użyć do zmiany adresu IP i treści regionalnych nowego konta Roku, jest użycie VPN. VPN połączy Cię z serwerem i przekieruje ruch przez ten serwer, zmieniając w ten sposób adres IP. Jeśli masz połączenie z amerykańskim serwerem, Twój adres IP zmieni się na amerykański. W podanym powyżej przykładzie w ten sposób będziesz mieć dostęp do American Netflix na swoim koncie American Roku z Wielkiej Brytanii.

Oto problem z instalacją VPN na urządzeniu Roku: nie ma na to żadnej aplikacji. Oznacza to, że musisz skonfigurować sieć VPN ręcznie.

Istnieją 2 sposoby skonfigurowania VPN na urządzeniu Roku:

 • Skonfiguruj VPN na routerze
 • Skonfiguruj VPN na routerze wirtualnym

Możesz przeczytać ten artykuł, aby uzyskać wyjaśnienie krok po kroku, jak pracować z VPN na urządzeniu Roku.

expressVPN to moja propozycja dla VPN, której powinieneś używać z Roku. Przeczytaj naszą recenzję najlepszego VPN dla Roku na 2018 tutaj, aby uzyskać lepszy pogląd na temat korzyści tej usługi dla urządzeń Roku.

Jak uzyskać dostęp do treści w nowym regionie konta Roku za pomocą Smart DNS

Jeśli VPN wydaje się trochę zbyt skomplikowany dla Roku, możesz użyć Smart DNS. Możesz bezpośrednio skonfigurować Smart DNS na routerze, co nieco upraszcza ten proces. Sugerowałbym użycie Unlocatora jako inteligentnego DNS. Możesz nawet sprawdzić ich sprytny przewodnik, w jaki sposób zainstalować Unlocator na routerze, aby wszystko było jeszcze łatwiejsze.

Muszę jednak zaznaczyć, że niektóre routery nie pozwalają na zmianę ustawień DNS. Jeśli masz router obsługiwany przez Linksys, TP-Link, Cisco, Asus, D-Link lub Linux, router obsługuje ręczną konfigurację DNS. Ogólnie rzecz biorąc, posiadanie modemu obsługiwanego przez usługodawcę internetowego oznacza, że ​​prawdopodobnie nie będziesz w stanie zmienić na nim DNS. W takim przypadku musisz kupić dodatkowy router, połączyć port WAN drugiego routera z głównym portem LAN, a następnie podłączyć Roku do dodatkowego routera.

Jak zmienić region konta Roku – końcowe myśli

Nie warto rezygnować z urządzeń do przesyłania strumieniowego podczas przenoszenia krajów ani przekazywać treści dostarczanych innym krajom tylko z powodu położenia geograficznego. Jeśli wykonasz powyższe kroki, będziesz mógł z łatwością uzyskiwać dostęp i przesyłać strumieniowo różne treści blokowane geograficznie Roku.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map