Najlepsze alternatywy prywatnej sieci Firefox

ZA VPN stworzony przez Firefox? To jest coś. Gigant przeglądania umożliwił to Użytkownicy amerykańscy aby uzyskać więcej prywatności podczas przeglądania sieci. Nazwany jako Prywatna sieć Firefox, nowe rozszerzenie przeglądarki pozwala ukryj swój adres IP i szyfruj dane. Chociaż wydaje się to nieco przydatne dla użytkowników Firefoksa, ma swoje ograniczenia. Bez względu na to, co robisz w Internecie, Twoja prywatność i bezpieczeństwo zawsze powinny być na pierwszym miejscu. Dlatego sugerujemy, abyś zaczął szukać lepsze opcje. Oto wszystko, aby dowiedzieć się o Firefox Private Network i jej sieci najlepsze alternatywy VPN.


Najlepsze alternatywy prywatnej sieci Firefox

Najlepsze alternatywy prywatnej sieci Firefox

Prywatna sieć Firefox – dobra, zła i brzydka

Pierwszą rzeczą, o którą możesz zapytać, jest to, czy usługa VPN jest bezpłatna. Mówiąc prosto, tak jest. Firefox Private Network jest częścią Program pilotażowy programu Firefox, który pozwala użytkownikom przetestuj kilka produktów Mozilli wolne od kosztów.

To nie pierwszy raz, kiedy Mozilla podjęła decyzję o przejściu na branżę VPN, na wypadek gdybyś nie wiedział. Chwilę temu, zgodził się z ProtonVPN do rozszerzenia dla dostawcy VPN w przeglądarce. VPN wtedy kosztował około 10 USD.

Mozilla Firefox dokonała tego w celu ochrony użytkowników podczas przeglądania sieci hakerzy, trackery i strony internetowe. To bardzo proste, pobierz rozszerzenie i kliknij Połącz. To wszystko.Połącz się z FireFox VPN

Oto, co wiceprezes Mozilla ds. Produktu Marissa Wood musiała powiedzieć:

„Jednym z kluczowych wniosków z ostatnich wydarzeń jest rosnące zapotrzebowanie na funkcje prywatności. Prywatna sieć Firefox to rozszerzenie, które zapewnia bezpieczną, szyfrowaną ścieżkę do sieci w celu ochrony połączenia i danych osobowych w dowolnym miejscu i miejscu, w którym korzystasz z przeglądarki Firefox. ”

To jest przewodnik, który pomoże ci znaleźć alternatywy dla nowego rozszerzenia VPN. Ale dlaczego? Widzisz, prywatna sieć Firefox może być w stanie chronić twoje dane, ale to nie wszystko, czym powinna być VPN. Jest kilka czynników, na które należy spojrzeć i według moich testów nowa usługa nie ma tego, czego potrzeba rywalizować z gigantami. Oto, co wymyśliłem.

Serwery, bezpieczeństwo i prywatność

Tak jak podstawowy Wirtualnej sieci prywatnej (wciąż nie wiem, dlaczego Mozilla tego nie uznaje), FPN pozwala łączyć się z sieciami publicznymi z dodatkowym bezpieczeństwem i prywatnością. Cóż, robi to poprzez szyfrowanie ruchu, który przechodzi przez prywatny tunel bezpośrednio do serwera dostarczonego przez Cloudflare.

Pod względem bezpieczeństwa usługa nie jest zła. Niepowodzenie polega na tym, że atakuje tylko tych, którzy używają Firefox. W przeciwieństwie do innych usług VPN (True Ones), Firefox Private Network nie zabezpieczy danych obsługiwanych przez inne aplikacje internetowe i oprogramowanie, takie jak Gmail, Facebook, Spotify lub gry online. Zabezpieczone są tylko czynności związane z przeglądaniem wykonywane w samej przeglądarce.

Jeśli chodzi o prywatność, najwyraźniej dostęp do Internetu w Firefoksie ukrywa twój adres IP przy użyciu serwerów tylko w Stany Zjednoczone. Kiedy aktywowałem rozszerzenie, sprawdziłem mój nowy adres IP. Co dziwne, mój IPv6 pojawił się zamiast mojego publicznego. Właściwie to nie jest zła rzecz. To właśnie pojawiło się po podłączeniu.IP z FPN

Więc technicznie, Cloudflare jest twój nowy Dostawca usług internetowych. Ale zauważ to: adres IP mojego urządzenia w Chrome nie zmienia się. Jak wspomniałem, dotyczy to tylko Firefoksa, który wcale nie jest tak ważny. Spójrz na moje adres IP (Oryginalny), mimo że mam włączoną Firefox Private Network.Własność intelektualna w Wielkiej Brytanii

Wątpliwa polityka!

Najlepsi dostawcy VPN pochodzą z polityka ścisłego braku dziennika. Ale według Firefoksa może to być trochę niejasny na tym terytorium. Twierdzą, że żadna z twoich informacji dotyczących przeglądania nie jest gromadzona. Ale po tym twierdzeniu następuje:

„Gromadzimy ogólne informacje o tym, jak korzystasz z rozszerzenia, takie jak dane na temat interakcji z nim po jego wyłączeniu oraz informacje techniczne o tym, jak działa.”

To jest Przycisk wyłączania / włączania, jaki byłby rodzaj interakcji? Jeśli zasady rejestrowania nie są wystarczająco jasne, lepiej nie zbliżaj się od usługi, która to zapewnia.

Dostępność

Ta część jest bardzo ważna. Nie ma znaczenia, czy interesuje Cię korzystanie z tej usługi, jeśli tak nie jest w Stanach Zjednoczonych, nie rozumiesz. Najwyraźniej Firefox ograniczył dostęp do swojej sieci prywatnej do użytku osoby zamieszkałe w Stanach Zjednoczonych.

Jeśli podejdziesz do witryny z zamiarem pobrania rozszerzenia, to komunikat o błędzie geo pojawi się:

„To rozszerzenie jest obecnie dostępne tylko dla użytkowników komputerów stacjonarnych w USA.”Komunikat o błędzie FVN

Kompatybilność urządzenia

Nie wiem, czy zauważyłeś, ale Komunikat o błędzie stwierdza jeszcze jedną rzecz, aby ograniczyć twoją dostępność. Firefox Private Network jest również dostępna tylko dla użytkownicy komputerów stacjonarnych. Dlatego ktokolwiek obsługuje Firefoksa na telefonie komórkowym, nie będzie miał szansy wypróbowania nowej usługi VPN.

To doskonały powód, aby przenieść zainteresowanie na inne Alternatywy VPN ponieważ mają aplikacje dla prawie każdego większego systemu operacyjnego. To obejmuje iOS, PC, Mac, Android, a także FireStick.

Jeśli rozszerzenie jest dostępne tylko dla Przeglądarka Firefox, Stany Zjednoczone i użytkownicy komputerów stacjonarnych z kontem Firefox, myślisz, że warto po niego pójść?

Prędkość

Gdy oceniamy dostawców VPN, jednym z pierwszych czynników, na które patrzymy, jest prędkość usługi. ZA Szyfrowanie VPN wpływa na szybkość Internetu drastycznie. Nawet najlepsze VPN w branży mają ten problem, ale optymalizują swoje serwery, aby zapewnić najlepszą jakość.

Jeśli chodzi o szybkość, byłem zszokowany, widząc, że Firefox Private Network jest szybki. Ledwo zauważyłem spadek prędkości internetu po aktywacji rozszerzenia. Pokażę ci, co mam:

Aby rozpocząć proces, zrobiłem zrzut ekranu z moją własną prędkością w Internecie bez korzystania z VPN Firefoksa.Prędkość bez FPN

Teraz, po naciśnięciu przycisku Połącz, wyniki pojawiły się jako takie.Połączony z FPN

Jeśli zauważysz, szybkość pobierania nie ma większego wpływu. Jednakże PING i przesyłanie były głównymi ofiarami Firefox Private Network. Podsumowując, pod względem prędkości Firefox Private Network nie jest zbyt odrapany.

Musisz pamiętać; tylko usługa szyfruje działania w przeglądarce, nic więcej. Być może dlatego wyniki przyniosły minimalną utratę prędkości.

Dostępność treści

Jednym z głównych zadań VPN jest ukryj swoją tożsamość i ci pomóc ominąć ograniczenia regionalne. Nie powiem, że Firefox Private Network tego nie zrobiła, ponieważ tak się stało.

Jednak (podczas korzystania zrobił dużo) nie zrobiło to zbyt dobrej roboty. W porządku, więc przyznaję, usługa była w stanie odblokuj American Netflix jak tylko aktywowałem rozszerzenie. To nie wszystko; Nawet udało mi się uzyskać dostęp do treści Hulu w Wielkiej Brytanii.

Ale nie jestem osobą, która tak łatwo się przekonuje i ty też nie powinieneś. Próbowałem dużych serwisów streamingowych, aż do HBO Now. Jak wspomniałem powyżej, wygląda na to, że działa Firefox Private Network Serwery Cloudflare tylko w Stanach Zjednoczonych.

Dobrze wiadomo, że HBO Now to usługa dostępna tylko dla widzów w USA, co oznacza, że ​​FPN powinna ją łatwo odblokować. Cóż, tak nie było. To mnie frustrowało błąd:

Aplikacja HBO Now jest dostępna tylko na terenie Stanów Zjednoczonych i niektórych terytoriów USA.Błąd HBO teraz FPN

Pozostańmy po jasnej stronie. Inne najlepsze sieci VPN mogą odblokować tysiące usług na całym świecie, w tym w Stanach Zjednoczonych. Ale hej, Firefox Private Network może uzyskać dostęp do Netflix i Hulu. Dobra robota.

Werdykt

Powiedziałem więc wszystko, co musisz wiedzieć o Firefox Private Network. Teraz wiesz, dlaczego powinieneś wybrać lepszą alternatywę. Na wypadek, gdybyś nie mógł owinąć głowy, oto pełne podsumowanie:

 1. Nie ma wielu serwerów (sieć Cloudflare) i nie możesz wybrać, z którym się połączyć.
 2. Wątpliwe zasady rejestrowania, które mogą mieć wpływ na Twoją prywatność w najbliższej przyszłości.
 3. Prędkości są dobre, ale istnieją szybsze sieci VPN. (Przesyłanie i ping były bardzo złe).
 4. Dostępne tylko w Stanach Zjednoczonych dla osób korzystających z komputera.
 5. Nie szyfruje danych poza przeglądarką Mozilla Firefox, co oznacza, że ​​wszystko, co robisz w innych aplikacjach, jest zagrożone.
 6. Może odblokować Netflix i Hulu, ale nie odblokował teraz HBO. To źle, biorąc pod uwagę, że działa tylko na serwerach w Stanach Zjednoczonych.

Naszym głównym celem: alternatywy prywatnej sieci Firefox

Teraz, gdy wiesz, dlaczego potrzebujesz alternatywy, czas porozmawiać czym jesteśmy zastępując VPN Firefoksa. Przykro mi, Mozilla, ale muszę to nazwać VPN (ponieważ jest to jeden).

Wybór dobrego VPN może być zniechęcającym procesem, ponieważ jest wiele na rynku. Musisz rozważ każdy aspekt zgodnie z tym, co musisz zrobić. Ale bez wątpienia potrzebujesz VPN, który może cały czas cię chronię bez względu na to, jakiego urządzenia używasz, przeglądarki, z której korzystasz, i kraju, w którym się znajdujesz.

Na szczęście sieci VPN z naszej listy zapewniają dziś wszystkie powyższe funkcje. Zaczynamy od recenzji? Oto najlepsze alternatywy dla Firefox Private Network.

ExpressVPN

Okładka ExpressVPN

ExpressVPN jest pierwszym na naszej liście. Cóż, nie próbuję być stronniczy, ale tak jest obecnie najlepszy w branży. Dlaczego wybieramy to jako pierwszą sieć VPN, która zastąpi Firefox Private Network? To dlatego, że ma o wiele więcej do zaoferowania niż serwis Mozilli.

Firefox Private Network ma serwery „kto wie, ile” tylko w Stanach Zjednoczonych. Z drugiej strony ExpressVPN ma Ponad 3000 serwerów w 94 krajach, w tym 25+ w USA. To całkiem spora różnica, jeśli tak mogę powiedzieć.

Pod względem kompatybilności VPN VPN Firefoksa działa tylko na platformach stacjonarnych, podczas gdy aplikacje ExpressVPN są dostępne na Android, iOS, PC, Mac. A przy okazji, ExpressVPN ma również rozszerzenie Firefox, więc nie przegapisz niczego, gdy subskrybujesz jego usługę.

Przez długi czas ExpressVPN był jednym z niewielu dostawców, którzy potrafią odblokuj dowolny kanał na całym świecie, szczególnie znaczące usługi, takie jak Netflix, Hulu i HBO Now. Firefox Private Network udowodnił, że może to zrobić, ale nie powiodło się z HBO Now. To nie jest bardzo obiecujące.

Jeśli chodzi o prywatność, ExpressVPN jest dobrze znany z tego ścisłe zasady braku logów. Nie przechowuje żadnych dzienników ani nie przechowuje żadnych informacji o aktywności użytkowników. Cóż, nie mogę powiedzieć tego samego o prywatnej sieci Firefox. Stwierdzili, że niektóre nasze dane są gromadzone.

Wreszcie okazał się Firefox Private Internet szybko w dziale pobierania. Jednak ExpressVPN jest jedną z najszybszych sieci VPN, jakie kiedykolwiek istniały. Jego serwery to dobrze zoptymalizowany do strumieniowania Ultra-HD bez względu na odległość serwera od rzeczywistej lokalizacji.

Pomimo tego, że jesteś płatnym VPN, będziesz otrzymujesz to, za co płacisz z wisienką na wierzchu podczas korzystania z ExpressVPN. Spójrz na kilka wskazówek poniżej, aby jeszcze lepiej zrozumieć tego dostawcę.

Plusy

 • Inteligentny serwer DNS (MediaStreamer)
 • Protokół OpenVPN (między innymi)
 • Szyfrowanie na poziomie wojskowym
 • Tysiące serwerów w 160 lokalizacjach
 • Do pięciu równoczesnych połączeń
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu gotówki
 • Surowe zasady braku logów
 • Wsparcie czatu na żywo 24/7

Cons

 • Kosztuje nieco więcej niż inne

NordVPN

Okładka NordVPN

NordVPN jest kolejnym najlepszym wyborem do rozważenia zamiast sieci prywatnej Firefox. Znany na całym świecie jako VPN z największa sieć serwerów. Zgodzisz się, gdy zobaczysz, że ma więcej niż 5000+ w 60 krajach. Tak więc, w przeciwieństwie do VPN Firefoksa, możesz oglądać takie, jak BBC iPlayer, TSN i Viaplay nie ważne gdzie jesteś.

Jeśli Firefox stara się, aby ich VPN był wyłączny dla ich przeglądarki, nie zrobi to żadnej różnicy dla użytkowników. Nie ma znaczenia, że ​​nie podoba Ci się żadna inna przeglądarka. Jeśli Firefox jest twoją przeglądarką, NordVPN oferuje wiarygodne rozszerzenie dla tego. Możesz przeglądać anonimowo, bezpiecznie i swobodnie dzięki NordVPN.

Plusem jest to, że NordVPN jest jednym z najbezpieczniejszych dostawców VPN na świecie. Ten tytuł jest udostępniony dzięki uprzejmości ekskluzywne funkcje czego żadna inna sieć VPN nie może zaoferować. Po pierwsze mówimy o CyberSec, która jest technologią, która odpiera wszelkie niechciane oprogramowanie które mogą być kierowane na twoje urządzenie. Mówimy o złośliwe oprogramowanie, wirusy i wszelkie złośliwe oprogramowanie tam.

Drugi to jego Podwójna funkcja VPN, co pozwala Twojemu ruchowi przechodzić przez dwie osobne sieci VPN zamiast jednej. Jeśli nie wiesz, co to oznacza, Twoje dane zostaną zaszyfrowane dwukrotnie szyfrowanie AES-256-GCM wysokiego poziomu za pomocą 2048-bitowego klucza DH. Nie sądzę, aby Firefox Private Network zbliżył się jeszcze do takiego szyfrowania.

Moim zdaniem NordVPN stanowi doskonałą alternatywę dla VPN Firefox. Spójrz na kilka innych funkcji tego giganta:

Plusy

 • Polityka zerowania dziennika
 • SmartPlay (Smart DNS)
 • Ponad 4800 serwerów w 60 krajach
 • Podwójna sieć VPN
 • Sześć jednoczesnych urządzeń
 • Odblokowuje teraz HBO
 • Technologia CyberSec
 • Szyfrowanie 2048 bitów

Cons

 • Może być nieco szybszy na niektórych serwerach

BulletVPN

BulletVPN Cover

Możesz zapytać, dlaczego mała sieć VPN może konkurować z Firefox Private Network. Rozmiar to nie wszystko, to jest jakość szukamy tutaj. BulletVPN nie istniało długo, ale udało się przyciągnąć setki użytkowników na całym świecie (nacisk na cały świat).

Fakt, że każda sieć VPN jest dostępna w skali globalnej, zawsze oznacza ją jako doskonała alternatywa dla VPN Firefoksa. BulletVPN ma serwery Ponad 30 krajów, strategicznie umieszczony na bezpłatny, nieograniczony dostęp do Internetu. Jest w stanie odblokować takie jak Netflix i HBO teraz łatwo. Nie można tego samego powiedzieć o prywatnej sieci Firefox.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, BulletVPN znajduje się na szczycie list przebojów dzięki różnorodności protokołów. Możesz nawigować między PPTP, L2TP, OpenVPN, IKEv1 i IKEv2. Jako rada, trzymaj się OpenVPN ponieważ zawsze jest to najlepsze ze względów bezpieczeństwa.

BulletVPN jest trochę drogo w porównaniu do tego, jak mały jest, ale w obronie jest bardzo, bardzo szybko. Jeśli chcesz przesyłać strumieniowo treści HD lub zagraj gry online, Serwery BulletVPN są dobrze zoptymalizowane do takich zadań. Nie zauważysz przy tym żadnych opóźnień ani opóźnień.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, spójrz poniżej:

Plusy

 • Nie prowadzi dzienników aktywności związanych z przeglądaniem
 • Pięć protokołów VPN
 • Szybkie serwery
 • Technologia Bullet Shield
 • Pięć jednoczesnych połączeń
 • Odblokowuje główne kanały przesyłania strumieniowego
 • Darmowa funkcja Smart DNS
 • Dostępne w różnych systemach operacyjnych
 • 30-dniowa polityka zwrotów

Cons

 • Mała sieć serwerów

SurfShark

SurfShark

Będąc nowym nie ma się czego wstydzić. Surfshark nie było go od dawna, ale udało mu się rywalizować z gigantami w branży. Mówią, że pierwsze wrażenia są wszystkim.

Moje pierwsze wrażenie na Firefox Private Network było ogromne komunikat o błędzie geo stwierdzając, że to jest dostępne tylko w USA. To nie jest przyjemne pierwsze spotkanie.

Jeśli chodzi o SurfShark, pierwszą rzeczą, którą zauważyłem, jest to, że oferuje nieograniczona liczba jednoczesnych połączeń. Teraz zaczynasz od huku. Żadna sieć VPN, z którą się spotkałem w swojej karierze, nie robi tego. Ponadto sieć serwerów jest dość duża, oferując więcej niż 800 serwerów w 50 krajach.

SurfShark jest również w stanie odblokuj Netflix oraz inne najlepsze usługi przesyłania strumieniowego na całym świecie, co czyni go bardzo dobrym zamiennikiem Firefox Private Network.

W porządku, więc głównie VPN wyróżnia się prywatnością i bezpieczeństwem. Jest jednak jeden minus dział prędkości. Nie są bardzo spójne na niektórych serwerach, co stanowi problem, biorąc pod uwagę, że większość użytkowników szuka więcej opcji przesyłania strumieniowego.

Plusy

 • Nieograniczone jednoczesne połączenia
 • Ponad 800 serwerów w 50 krajach
 • Szyfrowanie na wysokim poziomie
 • Odblokowuje Netflix, HBO Now i więcej
 • Funkcja Multihop (Double VPN)
 • Automatyczny przełącznik zabijania
 • Polityka braku dziennika

Cons

 • Trochę drogie (abonament miesięczny)
 • Niektóre wolne serwery

Najważniejsze alternatywy dla prywatnej sieci Firefox – Wylogowywanie

Istnieją dziesiątki krajów, które nie tolerują wolności w Internecie; tam powinna być obecna sieć VPN. Jednak z powodu braku wielu czynników, które sprawiają, że jest to dobra sieć VPN, masz siebie idealne zamienniki. Przejrzyj listę i sprawdź, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Jeśli potrzebujesz pomocy, koniecznie daj mi znać komentarze poniżej.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map