Najlepsze aplikacje do szyfrowania wiadomości dla użytkowników dbających o prywatność

Każdy, kto wie coś o Internecie, słyszał o Edwardie Snowden. Nikt nie może zaprzeczyć, że wywarł on znaczący wpływ na nasze życie online. Dzięki niemu ludzie są bardziej niż kiedykolwiek świadomi swojej prywatności w Internecie. Zwracają szczególną uwagę na takie czynniki, jak metadane, kradzież danych, szpiegowanie cyfrowe i nadzór. Doprowadziło to do wojny między rządami i przedsiębiorstwami w sprawie wykorzystania danych. Jednak twórcy aplikacji na całym świecie badają, w jaki sposób użytkownik może przejąć kontrolę nad własną prywatnością. Sposób, w jaki przekazujemy naszym współpracownikom, przyjaciołom i krewnym, ewoluował nie do poznania. Znaczenie zachowania tych wiadomości w tajemnicy nigdy nie było tak ważne jak teraz. To główny powód, dla którego tak wiele osób szuka aplikacji oferujących kompleksowe szyfrowanie w celu zabezpieczenia swoich wiadomości.


Najlepsze aplikacje do szyfrowania wiadomości dla użytkownika dbającego o prywatność

Najlepsze aplikacje do szyfrowania wiadomości dla użytkownika dbającego o prywatność

Kompleksowe szyfrowanie jest koniecznością

Oferując kompleksowe szyfrowanie, zapewniają wszystkim więcej opcji bezpieczeństwa. Dodane funkcje bezpieczeństwa pozwalają nam zapewnić bezpieczeństwo wszystkim, na których nam zależy. Nikt poza nadawcą i zamierzonym odbiorcą nie może uzyskać dostępu do wiadomości.

Wiemy, że rząd i agencje policyjne są żywotnie zainteresowane utrzymaniem nadzoru nad komunikacją cyfrową. Właśnie dlatego zaszyfrowane wiadomości są dziś bardzo dyskutowanym tematem w społeczeństwie. Jeśli chodzi o guru prywatności, szyfrowanie jest koniecznością.

W niektórych aplikacjach wszystkie czaty są domyślnie automatycznie szyfrowane i nie musisz włączać żadnych ustawień. W innych aplikacjach rzeczy mogą być bardziej skomplikowane. Być może będziesz musiał utworzyć tajne pokoje czatu. Świadomość bezpieczeństwa nie oznacza, że ​​jesteś paranoikiem. Po ujawnieniu Snowdena prywatność jest przedmiotem troski dla wszystkich, dlatego zapewniamy najlepsze aplikacje, aby zapewnić to samo.

Najlepsze aplikacje do szyfrowania wiadomości

W niektórych aplikacjach wszystkie czaty są domyślnie automatycznie szyfrowane i nie musisz włączać żadnych ustawień. W innych aplikacjach rzeczy mogą być bardziej skomplikowane. Być może będziesz musiał utworzyć tajne pokoje czatu. Świadomość bezpieczeństwa nie oznacza, że ​​jesteś paranoikiem. Po ujawnieniu Snowdena prywatność jest przedmiotem troski dla wszystkich, dlatego zapewniamy najlepsze aplikacje, aby zapewnić to samo.

1. Sygnał

Signal, stworzony przez Open Whisper Systems, jest prawdopodobnie najbardziej znaną aplikacją do przesyłania wiadomości dla osób dbających o prywatność. Aplikacja jest bezpłatna i oferuje opcje przesyłania wiadomości oraz połączeń głosowych z pełnym szyfrowaniem. Użytkownicy mogą bezpiecznie wysyłać SMS-y do innych osób, nawiązywać połączenia, a nawet bezpiecznie udostępniać załączniki i multimedia.

Nie potrzebujesz do tego kodów PIN ani unikalnych loginów. Dzięki temu jest niezwykle łatwy w użyciu. Aplikacja oferuje również automatyczne usuwanie wiadomości po określonym czasie. Z aplikacji można także korzystać na komputerach z wtyczką do przeglądarki Chrome.

2. WhatsApp

WhatsApp stopniowo wkroczył na rynek szyfrowanych wiadomości. Początkowo zaczął współpracować z Open Whisper Systems w 2014 roku i używał metod podobnych do Signal do bezpiecznej komunikacji. Ponadto w 2016 r. Zadeklarował szyfrowanie typu end-to-end we wszystkich swoich usługach, w tym czatach, wiadomościach wideo, czatach grupowych, wiadomościach głosowych itp. WhatsApp zapewnia kod weryfikacji bezpieczeństwa, który można udostępnić kontaktowi w celu zapewnienia szyfrowania.

3. Telegram Messenger

Ta aplikacja jest powszechnie uważana za najszybszego dostawcę usług szyfrowania wiadomości. Jednocześnie ma reputację przyjaznej dla użytkownika. Wszystko, co musisz zrobić, to połączyć swoje konto Telegram z numerem telefonu komórkowego. Następnie możesz wysyłać i odbierać zaszyfrowane teksty w chmurze.

Wiadomości można automatycznie usuwać po upływie określonego czasu. Cała komunikacja za pośrednictwem Telegramu, takich jak grupy, czaty, media itp., Jest szyfrowana. Dodatkowo użytkownicy mają dostęp do narzędzi do edycji zdjęć i edycji wideo oraz zasobów naklejek GIF do zabawy na czacie.

W maju 2018 r. Rosyjski rząd postanowił oficjalnie zakazać Telegramu. Wkrótce potem Iran wdrożył podobne procedury.

4. Facebook Messenger

Chociaż Facebook Messenger nie jest domyślnie szyfrowany od końca do końca, nadal jest najpopularniejszą aplikacją do rozmów na całym świecie. Wiele osób nie wie, że oferuje opcję szyfrowania od początku do końca, znaną jako Tajna rozmowa. Pozwala to na rozmowy czat jeden na jeden za pośrednictwem iOS lub Androida.

Jest jednak pewien haczyk. W Tajnej rozmowie nie można używać połączeń, czatów wideo ani wysyłania plików GIF. Ale możesz ustawić czas na automatyczne usuwanie wątków czatu po określonym czasie. Szyfrowanie opiera się na Signal, który Snowden wykorzystał do bezpiecznej komunikacji.  

Według Facebooka użytkownicy Secret Conversation będą mogli uzyskać dostęp do klucza urządzenia w celu weryfikacji szyfrowania wiadomości. Można to jednak zrobić tylko na jednym urządzeniu. Ponadto każdy, z kim rozmawiasz, może nadal zrzut ekranu z rozmowy i udostępnić ją. To sprawia, że ​​niektóre rozmowy są podatne na udostępnianie.

5. iMessage

Jest to domyślna aplikacja do przesyłania wiadomości w Apple i wykorzystuje szyfrowanie. Jednak eksperci od szyfrowania wskazali, że szyfrowanie jest rodzime dla Apple i nie jest najbezpieczniejsze. Weryfikacja identyfikatora kontaktu nie jest dostępna i nikt poza Apple nie może przejrzeć kodu. Niedawno znaleziono w nim słabość, która pozwoliła wykwalifikowanym hakerom odszyfrować zdjęcia i filmy. Jednak samo Apple nie było w stanie uzyskać dostępu do wiadomości, nawet po wydaniu orzeczenia sądowego.

6. ChatSecure

Jest to najlepsza zaszyfrowana aplikacja do przesyłania wiadomości dla zaawansowanych użytkowników, ponieważ jest open source i znajduje się zarówno na Androidzie, jak i iOS. The Guardian Project, który jest międzynarodowym kolektywem złożonym z projektantów oprogramowania, programistów, aktywistów, adwokatów i trenerów, jest jego twórcą. Opracowują również aplikacje bezpieczeństwa urządzeń przenośnych typu open source, a także dodatki do systemu operacyjnego.

ChatSecure oferuje dwa rodzaje protokołów szyfrowania. Są to Extensible Messaging and Presence Protocol oraz Off-the-Record Messaging. Funkcje te zostały zaprojektowane z myślą o całkowitej prywatności i są przede wszystkim wykorzystywane przez dziennikarzy jako bezpieczna platforma komunikacyjna. Jest on jednak dostępny dla każdego i dla wszystkich. Aplikacja zapewnia także przejrzystość metod stosowanych do zapewnienia szyfrowania czatu.

7. Cyphr

Myślisz, że wiesz wystarczająco dużo? Cóż, nie zaszkodzi wiedzieć o kilku bezpieczniejszych aplikacjach do przesyłania wiadomości. Cyphr to jedna z najpopularniejszych aplikacji do kompleksowego szyfrowania. Powodem jego popularności jest przede wszystkim łatwość użycia.

Cyphr został stworzony przez Golden Frog, firmę stojącą za VyprVPN. Mimo że obecnie nie ma aplikacji komputerowych ani internetowych, Cyphr z pewnością jest warty sprawdzenia. Pomaga generować własne klucze publiczne i prywatne oraz rozpocząć czat. Klucz prywatny będzie należeć do Ciebie, a klucz publiczny zostanie udostępniony odbiorcy Twoich wiadomości.

VPN dla dodatkowej warstwy szyfrowania

Jeśli chcesz się upewnić, że nikt nie podsłuchuje Twojej wiadomości, zalecamy korzystanie z VPN. Wirtualna sieć prywatna, lepiej znana jako VPN, umożliwia w zasadzie szyfrowanie całego ruchu. Dotyczy to również twoich wiadomości. Oto lista najlepszych usług VPN do bezpiecznego przesyłania wiadomości online. Możesz również przeczytać nasz obszerny przewodnik przeglądu VPN tutaj.

Najlepsze aplikacje do szyfrowania wiadomości – ostatnie słowo

Świat stopniowo wkracza w erę produktów internetowych zoptymalizowanych pod kątem bezpieczeństwa i prywatności. Rzeczy takie jak szyfrowanie, z których korzystali tylko bardzo konkretni ludzie, są teraz szeroko dostępne. Możliwe, że w niedalekiej przyszłości będą dostępne jeszcze bardziej zaawansowane technologie.

Na razie, jeśli chcesz zachować bezpieczeństwo, możesz użyć dowolnej z tych aplikacji i zachować bezpieczeństwo przed szpiegami i hakerami. Najlepszą częścią korzystania z tych wszystkich aplikacji jest to, że wszystkie są bezpłatne i możesz z nich korzystać tyle, ile chcesz, nic nie płacąc.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map