Najlepsze zaszyfrowane aplikacje głosowe i wideo 2020 roku

W związku z ostatnimi wiadomościami Cambridge Analytica o naruszeniach danych Facebooka i innych firm w Internecie, stało się konieczne, abyś korzystał tylko z bezpiecznych aplikacji. Do wysyłania i odbierania wiadomości głosowych i wideo używaj tylko aplikacji do szyfrowania wiadomości.


Najlepsze szyfrowane aplikacje głosowe i wideo z 2019 r

Najlepsze zaszyfrowane aplikacje głosowe i wideo 2020 roku

Od firm telekomunikacyjnych po hakerów, przestępców i reklamodawców po rządy – wszyscy dążą do eksploracji danych. Wszystkie nasze wrażliwe dane są zagrożone i mogą zostać niewłaściwie wykorzystane, jeśli wpadną w niepowołane ręce. Nasze życie jest teraz tak uwikłane w Internet, że nie możemy sobie wyobrazić rezygnacji z aplikacji cyfrowych. W takiej sytuacji sprawiedliwe jest, że zacząłeś szukać najskuteczniejszych szyfrowanych komunikatorów do komunikacji. Tutaj przedstawiamy uproszczony przewodnik po najlepiej zaszyfrowanych aplikacjach. Ale najpierw zobaczmy, dlaczego szyfrowanie całościowe jest ważne.

Kompleksowe szyfrowanie

Szyfrowanie to proces kodowania i dekodowania wiadomości lub tekstu za pomocą systemu kryptograficznego. Jest to używane od dawna do przesyłania poufnych danych. Jednak kompleksowe szyfrowanie dodaje dodatkową warstwę ochrony do tradycyjnego szyfrowania.

Zaszyfrowana wiadomość jest niczym innym jak szyfrem oryginalnej wiadomości, którą można odczytać, gdy odbiorca ją otrzyma. Tutaj kod do szyfrowania i odszyfrowywania jest taki sam i jest znany tylko nadawcy i odbiorcy. Problem polega jednak na tym, że ten wspólny kod może być znany trzeciej osobie, która może odblokować wiadomość i użyć jej, jak chce. Tutaj wygrywa szyfrowanie całościowe.

Tutaj nadawca ma klucz publiczny, który należy do odbiorcy. Szyfruje wiadomość za pomocą klucza publicznego i wysyła ją do odbiorcy. Z drugiej strony odbiorca ma unikalny dla siebie klucz prywatny. Dzięki temu może odszyfrować otrzymaną wiadomość.

Jak ważne jest szyfrowanie całościowe

Szyfrowanie całościowe zapewnia dodatkową warstwę bezpieczeństwa, ponieważ sprawia, że ​​komunikacja jest nieczytelna dla strony trzeciej. Zaletą tego jest to, że nawet jeśli ktoś przejmie zaszyfrowaną komunikację, nie ma możliwości jej odszyfrowania bez klucza prywatnego.

Dlatego też, gdy komunikujesz się za pośrednictwem aplikacji na dwóch lub więcej urządzeniach, zaszyfrowane informacje będą miały postać tajnego kodu. Tak więc agencje szpiegowskie, dostawcy usług internetowych, twórcy aplikacji, a nawet rządy są trzymane z dala od twoich prywatnych danych. Jest tak, ponieważ wiadomość nie jest zwykłym tekstem; dane nie są narażone na manipulację i możesz być pozbawiony nadzoru.

W przypadku szyfrowania podczas przesyłania istnieje szansa na atak hakerski na końcu usługodawcy. Istnieje również poważna możliwość kompromisu lub korupcji ze strony osób mających dostęp do informacji poufnych. Z dowolnego powodu mogą wystąpić naruszenia danych i wycieki informacji. Zamiast szyfrowania komunikacji przez usługodawcę, szyfrowanie całościowe odbywa się na końcu nadawcy i odbiorcy. Klucz publiczny jest widoczny dla wszystkich i jest przechowywany na serwerze, natomiast klucz prywatny pozostaje przy odbiorcy i jest przechowywany lokalnie.

Najlepsi posłańcy roku 2020

Tutaj zapewniamy najlepsze komunikatory głosowe i wideo do roku 2020. Oferują one kompleksowe szyfrowanie i zapewniają bezpieczeństwo danych.

1. Sygnał

Signal otrzymuje jednogłośne oceny z całego świata za najlepszą aplikację do komunikacji osobistej. Zapewnia silne i prawdziwe szyfrowanie typu end-to-end, dzięki czemu wiadomości są nieczytelne dla hakerów, a nawet dla Signal. Jest prosty w projektowaniu, bezpłatny i może być używany na wszystkich platformach mobilnych. Ta aplikacja do przesyłania wiadomości ma specjalny program instalacyjny na komputery stacjonarne, jeśli musisz go używać na komputerze.

Możesz wysyłać i odbierać wiadomości tekstowe, dokumenty, zdjęcia, wiadomości głosowe i wideo. Ma atrakcyjne funkcje, w których możesz zdecydować, czy wiadomości mają zniknąć. Nie wyświetla żadnych reklam i jest platformą typu open source, na której możesz przetestować go pod kątem błędów. Jedyną wadą jest to, że nie obsługuje animowanych emoji.

2. Telegram

Ten komunikator w chmurze zapewnia bezpieczeństwo komunikacji, dzięki czemu nigdy nie możesz jej utracić. Posiada intensywne szyfrowanie typu end-to-end, dzięki czemu dane są również nieczytelne dla programisty. Podobnie jak Signal, Telegram ma wiadomości autodestrukcyjne, które znikają po upływie określonego czasu. Dostępny na wielu platformach, ma również funkcję podwójnego zaznaczenia dla czytanych wiadomości. Obsługuje czaty tekstowe, głosowe i wideo.

Doceniana jest przyjazna dla użytkownika platforma open source, a jej własne standardowe szyfrowanie można uznać za jej największą wadę.

3. Viber

Ta darmowa aplikacja do przesyłania wiadomości zapobiega szpiegowaniu osobistych rozmów. Standardowe szyfrowanie zabezpiecza wszystkie czaty i połączenia – czy to jeden na jednego, grupowe wiadomości, głos czy wideo. Viber oferuje domyślne szyfrowanie typu end-to-end, a nawet aplikacja nie może odczytać danych.

Zapewnia również dodatkową prywatność w opcji „tajnych czatów” i umożliwia samozniszczenie wiadomości za pomocą timera. Ta aplikacja sprawia, że ​​czat prywatny jest przyjemniejszy dzięki wysokiej klasy funkcjom połączeń.

4. Threema

Ciesz się pełną prywatnością dzięki Threema, ponieważ aplikacja nawet nie przechowuje listy kontaktów, nie mówiąc już o wiadomościach. Twoje wiadomości są natychmiast usuwane z serwera natychmiast po dotarciu do miejsca docelowego. W związku z tym nie ma obaw o narażenie metadanych na luki w zabezpieczeniach.

Możesz wysyłać pliki, wiadomości tekstowe, głosowe, lokalizacyjne i grupowe, z kompleksowym szyfrowaniem oferowanym nawet w komunikatach o stanie. Masz możliwość tworzenia ankiet lub ukrywania określonych czatów. Może nawet korzystać z ochrony hasłem dla twoich wiadomości, jeśli wybierzesz. Inne funkcje obejmują formatowanie wiadomości tekstowych i polubienie ich na czacie.

Najlepszą cechą na tej długiej liście jest to, że otrzymujesz identyfikator Threema, który jest unikalną 8-cyfrową liczbą losową. Możesz użyć tego do całej komunikacji, z wyłączeniem konieczności udostępniania nawet swojego numeru telefonu. Jak to jest z całkowitą anonimowością! Musisz tylko zweryfikować kontakt przed rozpoczęciem rozmowy z nim za pomocą poszczególnych kluczy i kodu QR. Jedyną wadą jest to, że jest to aplikacja premium. Dzięki takim przyjaznym dla użytkownika funkcjom i bezpieczeństwu nic dziwnego, że liczba użytkowników rośnie.

Dodawanie VPN do równania

Bez względu na to, jak bezpieczna jest Twoja aplikacja do przesyłania wiadomości, zawsze jest miejsce na różne zagrożenia. Aby zabezpieczyć połączenia wideo i głosowe, zawsze najlepiej jest najpierw połączyć się z serwerem VPN. Wirtualna sieć prywatna umożliwia szyfrowanie całego wychodzącego i przychodzącego ruchu internetowego; zabraniając potencjalnym podsłuchującym szpiegowania twoich rozmów.

Aplikacje VPN są kompatybilne z systemami Windows PC, Mac, Android oraz iOS. Oto lista naszych najczęściej polecanych sieci VPN do bezpiecznych połączeń VoIP.

Wniosek

W dobie stale rosnącego zagrożenia dla cyberbezpieczeństwa firmy, konsumenci i programiści szukają sposobów na skuteczniejszą ochronę swoich danych. Aplikacje do szyfrowania stały się bardziej powszechne, ale w tym oceanie wyborów wybór takiego, który odpowiada Twoim potrzebom, może być trudny. Właśnie dlatego potrzebujesz tego przewodnika, aby zabezpieczyć swoją komunikację.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map